Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (261)Книжкові видання та компакт-диски (244)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>A=АНДРІЄНКО$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 20
Представлено документи з 1 до 20

      
1.

Андрієнко О.П. 
Гемомікроциркуляторне русло сечовода людини в пренатальному періоді морфогенезу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / О.П. Андрієнко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Вивчено етапи розвитку гемомікроциркуляторного русла сечоводу людини в пренатальному періоді онтогенезу на світлооптичному та ультраструктурному рівні. Уперше описано закономірності первинного та вторинного ангіогенезу сечовода в пренатальному онтогенезі, установлено особливості внутрішньо-ендотеліального та міжендотеліального способу утворення "бруньок росту" кровоносних капілярів. Виявлено терміни формування та встановлено особливості світлооптичної та ультраструктурної організації первинних кровоносних мікросудин сечовода ембріонів людини в зв'язку з визначенням морфоархітектоніки оболонок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.110.2 +
Шифр НБУВ: РА327248

      
2.

Андрієнко М. В. 
Державна політика України у сфері техногенної та природної безпеки (кінець XX - початок XXI ст.): військово-історичний аспект: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 20.02.22 / М. В. Андрієнко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Розкрито з історичного погляду процес формування та розвитку державної політики України наприкінці XX - початку XXI ст. в галузі цивільного захисту, попередження надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків, забезпечення пожежної безпеки. Визначено подолання наслідків радіаційних катастроф та організації допомоги населенню в надзвичайних ситуаціях. Встановлено діяльність міжнародних організацій, спеціалізованих закладів системи ООН тощо. Запропоновано деякі пропозиції щодо вдосконалення системи захисту населення та територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц9-1(4Укр)64 + Х819(4Укр)120.15
Шифр НБУВ: РА371399 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Андрієнко О.О. 
Комбіноване використання люцерни на корм та насіння в умовах північного Степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / О.О. Андрієнко ; Ін-т зернового госп-ва УААН. — Д., 2006. — 19 с. — укp.

Вперше за умов північної частини зони Степу розроблено прийоми комбінованого використання люцерни на корм та насіння, що базуються на суцільних покривних і підсіяних широкорядних посівах. Запропоновано нові співвідношення норм висіву люцерни та редьки олійної у разі покривного вирощування, а також озимих і ярих культур за умов підсіву їх у травостій люцерни. Доведено високу ефективність її вирощування в агроценозі з досліджуваними культурами. Обгрунтовано економічну доцільність застосування нових способів вирощування люцерни на корм та насіння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223.2-4 +
Шифр НБУВ: РА342959

Рубрики:

      
4.

Андрієнко М. М. 
Медико-соціальне обгрунтування стаціонарзамінних технологій у хірургічному лікуванні хворих в амбулаторних умовах: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.02.03 / М. М. Андрієнко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано, розроблено та впроваджено стаціонарзамінні технології у хірургічному лікуванні хворих за амбулаторних умов у військових лікувально-профілактичних закладах. Доведено необхідність широкого впровадження в практичну діяльність хірургічних відділень догоспітальних етапів військових лікувально-профілактичних закладів СЗТ (денного стаціонару, стаціонару вдома, хірургічного стаціонару однієї доби). Визначено складові медичної, економічної та соціальної ефективності впровадження якісно нової системи оптимізації надання хірургічної допомоги амбулаторним хворим.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)284.5 + Р89
Шифр НБУВ: РА374750 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Андрієнко Т.П. 
Мовленнєвий акт іронії в англійській мові (на матеріалі художньої літератури ХVI та ХХ століть): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Т.П. Андрієнко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Грунтуючись на засадах теорії мовленнєвих актів, іронію трактовано як емоційно-оцінне ставлення мовця до дійсності та визначено як мовленнєвий акт з експресивною ілокутивною метою. Описано прямі та непрямі реалізації іронії у мовленні, мовні засоби вираження іронічної оцінки. Виявлено особливості емоційного стану мовця та його ставлення до слухача, які впливають на реалізацію іронії. Досліджено постактомовленнєві інтенції, що досягаються внаслідлк дії мовленнєвого акту іронії у комунікації, а саме підтримання неантагоністичних взаємин між комунікантами завдяки слідуванню стратегіям ввічливості, відсторонення від співрозмовника в конфліктній ситуації та інтимізація спілкування. Ілокутивну силу та імпліцитність детонації мовленнєвого акту іронії визначено як діахронічні константи, а змістову складність, мовні способи вираження та параметри комунікантів - історично змінними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-7 + Ш400.175.21 + Ш5(0)943.21-357
Шифр НБУВ: РА319136 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
6.

Андрієнко В.М. 
Моделювання процесів реінжинірингу систем управління економічних об'єктів: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.03.02 / В.М. Андрієнко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2002. — 40 с.: рис. — укp.

Доведено необхідність перебудови систем управління відповідно до економічних змін у країні. Визначено провідну роль реінжинірингу як найбільш перспективного напрямку менеджменту для вирішення проблем перебудови та адаптації сучасних систем управління до ринкових перетворень. Розроблено концепцію побудови системи управління економічного об'єкту, яка використовує технологію реінжинірингу бізнес-процесів з застосуванням індуктивного підходу до вибору методів економіко-математичного моделювання та нових інформаційних технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)210.301 +
Шифр НБУВ: РА324403

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Андрієнко Г.Г. 
Моніторинг гетероциклічних пестицидів в сільськогосподарських культурах: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / Г.Г. Андрієнко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Підтверджена залежність фізико-хімічних властивостей гетероциклічних пестицидів, які широко застосовуються для захисту сільськогосподарських рослин від хвороб, шкідників і бур'янів, від полярності їх молекул, тобто величини дипольних моментів. Визначено дипольні моменти групи гетероциклічних пестицидів оновленого асортименту, розроблені методи їх визначення, вивчена динаміка вмісту та встановлені показники їх розпаду в рослинах та грунті. Показано, що основною характеристикою детоксикації пестицидів є константа швидкості розпаду. Встановлена ступінь небезпеки та дана екотоксикологічна характеристика їх застосування в різних грунтово-кліматичних зонах України. Доведено, що використання помірно небезпечних гетероциклічних пестицидів з малими нормами витрат є раціональним прийомом їх безпечного застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П128,022

Рубрики:

      
8.

Андрієнко М.М. 
Організаційно-економічний механізм сервісного обслуговування залізничних контейнерних перевезень: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / М.М. Андрієнко ; Держ. економіко-технологічний ун-т транспорту. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Вперше введено поняття "організаційно-економічний механізм сервісного обслуговування залізничних контейнерних перевезень" як систему організаційних, економічних, правових, управлінських і регулювальних дій і процесів, які впливають на ефективність здійснення сервісного обслуговування залізничних контейнерних перевезень. Запропоновано у структурі механізму сервісного обслуговування виділити два блоки, які характеризуються функціями оперативного адаптування до змін потреб і вимог клієнтури та гармонізуватимуть економічні інтереси сервісного центру та вантажовласників. Рекомендовано діяльність сервісного центру та вантажовласників оцінювати величиною доходу за добу. Удосконалено сукупність показників як збалансовану систему, що вивчає ефективність діяльності центру транспортного сервісу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)372.0-813.924 +
Шифр НБУВ: РА364259

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Андрієнко Д.А. 
Орієнтаційне впорядкування рідких кристалів в комірках з контрольованими крайовими умовами: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.15 / Д.А. Андрієнко ; НАН України. Ін-т фізики. — К., 2000. — 15 с. — укp.

Розглянуто вплив крайових умов на різноманітні електрооптичні ефекти в рідких кристалах (РК), зокрема, світлоіндукований перехід Фредерікса в РК комірці з хіральною домішкою, взаємодію РК з кутовим моментом світла, формування об'ємних граток директора, обумовлених модуляцією параметрів поверхні - осі легкого орієнтування та поверхневого параметра порядку: орієнтаційні переходи в гібрідній комірці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.35,022
Шифр НБУВ: РА308802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Андрієнко А.Л. 
Основні заходи сортової агротехніки гібридів кукурудзи різних груп стиглості в північному Степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / А.Л. Андрієнко ; Ін-т зерн. госп-ва УААН. — Д., 2004. — 19 с. — укp.

Досліджено особливості росту, розвитку і формування продуктивності гібридів кукурудзи різних груп стиглості залежно від попередників, глибини основного обробітку грунту, доз мінеральних добрив, строків сівби, густоти стояння рослин. Визначено найбільш адаптивні біотипи для вирощування за ресурсоощадних технологій. Установлено, що у разі застосування мілкого основного обробітку грунту та мінімально-оптимальної дози добрив доцільно використовувати ранньо-стиглий гібрид Кадр 195 СВ і середньоранній Кадр 267 МВ. У разі розміщення посівів після кукурудзи рекомендовано висівати ранньостиглий Кадр 195 СВ та середньопізній Кадр 443 СВ. Зроблено висновок, що гібрид Кадр 195 СВ слід висівати в кінці квітня, Кадр 267 МВ, Дніпровський 337 МВ та Кадр 443 СВ - на початку травня з густотою стояння рослин 60; 50; 40 і 30 тис./га відповідно.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА332533

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Андрієнко І. С. 
Правове регулювання державних соціальних допомог малозабезпеченим особам в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / І. С. Андрієнко ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2010. — 16 с. — укp.

Досліджено проблеми допомоги малозабезпеченим особам. Розкрито їх поняття та підстави забезпечення. Проведено грунтовний аналіз форм надання допомог особам, які зазнали впливу ризику малозабезпеченості та висвітлено коло міжнародних стандартів, що існують у даній сфері. Обгрунтовано критерії класифікації даної допомоги малозабезпеченим особам. Наведено пропозиції щодо вдосконалення законодавства про соціальне забезпечення з метою покращання гарантій здійснення права на соціальний захист малозабезпечених осіб за умов становлення ринкових відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)15
Шифр НБУВ: РА373179 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Андрієнко О.В. 
Психологічний зміст компенсації моральної шкоди в нормотворчій та правозастосовчій діяльності: автореф. дис... канд. психол. наук : 19.00.06 / О.В. Андрієнко ; Акад. упр. М-ва внутр. справ. — К., 2009. — 17 с. — укp.

Описано моделі функціонування феномену моральної шкоди та її компенсації у соціумі (розвитку ситуації соціальної взаємодії, що призводить до переживання моральної шкоди; формування переживання моральної шкоди; вибору варіантів поведінки, спрямованої на подолання наслідків психотравмуючої ситуації). Класифіковано варіанти поведінки у посттравматичній ситуації. Розкрито структуру уявлень на рівні масової свідомості про феномен моральної шкоди, про особу постраждалого та кривдника у ситуації заподіяння моральної шкоди. За результатами аналізу близько 1 800 рішень Європейського суду з прав людини за 1979 - 2007 рр. та українських судів різних інстанцій за 1993 - 2007 рр. охарактеризовано основні тенденції судової практики у справах щодо компенсації моральної шкоди (суб'єкти права на таку компенсацію; категорії справ, у яких вона присуджується; відмінності у підході судів різних інстанцій; компенсація моральної шкоди та відшкодування судових і супутніх витрат тощо). Запропоновано рекомендації з удосконалення правового регулювання інституту компенсації моральної шкоди в частині визнання права на таку компенсацію близьким осіб, яким було заподіяно тілесні ушкодження (каліцтво), а також спадкоємцям у порядку процесуального правонаступництва; неприпустимості обмеження осіб у праві на одержання компенсації моральної шкоди за ознакою моменту її заподіяння (до чи після набуття чинності відповідним нормативним актом, за умов призупинення його дії).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю947.2 + Х830.3 + Х832.131.5 +
Шифр НБУВ: РА366894

Рубрики:

      
13.

Андрієнко О.В. 
Соціальна міфологія у контексті суспільних трансформацій: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / О.В. Андрієнко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 19 с. — укp.

Розглянуто дефініцію поняття "соціальний міф" у порівнянні з поняттями "стереотип", "архетип", "забобон", "ідеологія", структуру та функції соціальних міфів на рівні суспільної та індивідуальної свідомості, їх взаємодію з суспільством, що трансформується, а також основні міфологічні аспекти глобалізації, демократії та постмодерну. Акцентовано увагу на необхідності врахування позитивних та негативних наслідків впливу соціальних міфів на суспільство. Запропоновано новий підхід до класифікації соціальних міфів на основі сфер їх походження. Визначено основні характеристики соціальних міфів у порівнянні з класичними. Розкрито каталізуючу роль соціальних трансформацій для активізації міфів. Викладено методологічні проблеми механізму створення соціальних міфів та шляхів деміфологізації суспільної свідомості. На підставі соціально-філософського аналізу основних тенденцій розвитку суспільства, що трансформується, підкреслено необхідність існування в ньому розвинутої соціальної міфології для внутрішньої консолідації та стабільності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*622.221 + Ю6*328.943 +
Шифр НБУВ: РА361015

Рубрики:

      
14.

Кропивницький Р. С. 
Удосконалення механізму державного управління науковою діяльністю наукових установ системи МВС України / Р. С. Кропивницький. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена вирішенню наукового завдання, пов'язаного з удосконаленням механізму державного управління науковою діяльністю наукових установ системи МВС України на підставі розробки концептуальних, методичних і прикладних компонентів.У дисертації вперше розроблено процесний підхід до запровадження грейдингової системи оплати праці працівників наукових установ системи МВС України, що, на відмінну від існуючих, обґрунтовує розподіл матеріальних стимулів в залежності від наукових досягнень, що сприятиме підвищенню ефективності наукових досліджень та оприлюднення їх результатів.Удосконалено механізм державного управління науковою діяльністю наукових установ системи МВС України, що вирізняється з-поміж інших розподілом завдань на стратегічні, оперативні та тактичні, реалізація яких покладено на відповідні суб'єкти, які класифіковані за ієрархічним підходом, що сприятиме підвищенню ефективності такого управління;Удосконалено методичний підхід до оцінювання наукової діяльності наукових установ системи МВС України, який відрізняється від існуючих переліком критеріїв оцінювання, що дозволяє врахувати специфіку наукової діяльності зазначених установ.Внесені пропозиції щодо удосконалення нормативно-правового забезпечення державного управління науковою та науково-технічною діяльністю шляхом систематизації основних категорій, що сприятиме підвищенню ефективності державного управління науковою діяльністю в цілому та наукових установ системи МВС України зокрема.Доопрацьовано структуру взаємозв'язків між суб'єктами та об'єктами механізму державного управління науковою діяльністю наукових установ системи МВС України, що здійснюють реалізацію завдань зазначеного механізму.Доопрацьована змістова складова основних категорій (таких, як «державне управління», «управління науковою та науково-технічною діяльністю», «державне управління науковою та науково-технічною діяльністю», «механізм управління», «механізм державного управління», «механізм управління науковою та науково-технічною діяльністю», «механізм державного управління науковою та науково-технічною діяльністю») котра забезпечила цілісний підхід до удосконалення механізму державного управління науковою та науково-технічною діяльністю наукових установ системи МВС.Доопрацьовано класифікацію установ системи МВС України шляхом їх поділу на категорії та підкатегорії в залежності від організаційної структури та основного профілю діяльності, що стало основою для удосконалення взаємозв'язків між суб'єктами та об'єктами механізму державного управління науковою діяльністю наукових установ системи МВС України.Здійснена діагностика стану державного регулювання наукової діяльності в Україні, результати якої дозволили встановити основні чинники, що викликають негативні наслідки такої діяльності, та запропонувати заходи щодо його вдосконалення на державному рівні.Систематизовано заходи щодо державної підтримки як інструменту державного управління науковою діяльністю в Україні, яка ґрунтується на зарубіжному досвіді провідних країн світу та дозволить підвищити ефективність реалізації механізму державного управління науковою діяльністю наукових установ системи МВС України.Ключові слова: державне управління, механізм державного управління, наукова діяльність, наукова установа, система МВС України, система грейдів, оцінювання наукової діяльності, механізм державного управління науковою діяльністю наукових установ.^UThe thesis is devoted to solving a scientific problem related to the improvement of the mechanism of public administration of scientific activity of scientific institutions of the Ministry of Internal Affairs of Ukraine on the basis of the development of conceptual, methodological and applied components.In the thesis a process approach to the introduction of a grading system for remuneration of employees of scientific institutions of the Ministry of Internal Affairs system is developed for the first time, which, in contrast to the existing ones, substantiates the distribution of material incentives depending on scientific achievements, which will increase the efficiency of scientific research and publicize their results.The mechanism of public administration of the scientific activity of the scientific institutions of the Ministry of Internal Affairs of Ukraine is improved, differs from other by tasks distribution on strategic, operational and tactical implementation of which is assigned to the relevant subjects, classified according to the hierarchical approach, which will increase the efficiency of such administration;The methodological approach to assessing the scientific activity of scientific institutions of the Ministry of Internal Affairs of Ukraine is improved, which differs from the existing by list of criteria of assessment, which allows taking into account the specifics of scientific activity of these institutions.Proposals for improving the legal and regulatory framework of public administration of scientific and scientific-technical activities are made by systematizing the main categories, which will increase the efficiency of public administration of scientific activity in general and the scientific institutions of the Ministry of Internal Affairs of Ukraine in particular.The structure of interconnections between subjects and objects of the mechanism of public administration of scientific activity of scientific institutions of the Ministry of Internal Affairs of Ukraine, implementing the tasks of the said mechanism, has been finalized.The substantive component of main categories (such as "public administration", "administration of scientific and scientific and technical activities", "public administration of scientific and scientific and technical activities", "administration mechanism", "mechanism of public administration", "administration mechanism of scientific and the scientific and technical activities"," the mechanism of public administration of scientific, scientific and technical activities"), which provided a holistic approach to improving the mechanism of public administration of scientific, scientific and technical activities of scientific institutions of the Ministry of Internal Affairs;The classification of institutions of the system of the Ministry of Internal Affairs of Ukraine by its division into categories and subcategories, depending on the organizational structure and main activity profile, has been revised, which became the basis for improving the interrelations between subjects and objects of the mechanism of public administration of scientific activity of scientific institutions of the Ministry of Internal Affairs of Ukraine;Diagnosis of state regulation of scientific activity in Ukraine was carried out, the results of which allowed to identify the main factors causing the negative consequences of such activities and to propose measures for its improvement at the state level;Measures on state support as a tool of public administration of scientific activity in Ukraine are systematized, which is based on the foreign experience of the leading countries of the world and will increase the efficiency of implementation of public administration mechanism of scientific activity of scientific institutions of the Ministry of Internal Affairs of Ukraine.Keywords: public administration, mechanism of public administration, scientific activity, scientific institution, system of the Ministry of Internal Affairs of Ukraine, grading system, assessing the scientific activity, mechanism of public administration of the scientific activity of the scientific institutions.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Лях Ю. М. 
Удосконалення методичних підходів до планування заходів з охорони праці на підприємствах газовидобувної промисловості / Ю. М. Лях. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертаційній роботі вирішене актуальне науково-практичне завдання, яке полягає у зниженні рівня виробничих ризиків у АТ «Укргазвидобування» шляхом розроблення нових методичних підходів до оцінювання ризику та обґрунтованого планування дієвих заходів з охорони праці. Удосконалено методику ідентифікації небезпек та оцінювання виробничих ризиків. Отримано математичні моделі бальної оцінки виробничих ризиків з урахуванням результатів реалізації заходів з охорони праці.Розроблено алгоритм планування заходів з охорони праці. Експериментально досліджено типові ситуації виникнення та реалізації небезпек й оцінювання виробничих ризиків у підрозділах АТ «Укргазвидобування». Сформульовано основні напрями удосконалення існуючої СУОП АТ «Укргазвидобування». Впровадження результатів роботи забезпечило соціальний та економічний ефект.^UThe thesis deals with the actual scientific and practical problem, which is to reduce the level of production risks in JSC UkrGasVydobuvannya by developing new methodological approaches to risk assessment and found planning of effective occupational safety measures.The methodology of hazard identification and risk assessment has been improved. Mathematical models of grade assessment of production risks have been developed and experimentally investigated, taking into account the results of the implementation of measures on occupational safety. An algorithm of planning of measures on occupational safety has been developed. An experimental study of typical situations of occurrence and realization of dangers and assessment of production risks in the divisions of JSC UkrGasVydobuvannya is carried out. The main directions of improvement of the existing occupational safety management system of JSC UkrGasVydobuvannya are formulated


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Андрієнко Л. М. 
Продуктивність і перетравність корму у молодняку кролів за різних рівнів та джерел метіоніну в комбікормах / Л. М. Андрієнко. — Б.м., 2020 — укp.

В дисертації наведено результати дослідження впливу різних рівнів та джерел сірковмісної незамінної амінокислоти метіоніну в раціоні молодняку кролів на їх продуктивність та перетравність корму. Доведено, що оптимальний рівень метіоніну в комбікормі для молодняку кролів м'ясного напряму продуктивності становить 0,41 %. Розширено концепцію «ідеального протеїну» в годівлі молодняку кролів в частині співвідношення лізину до метіоніну, яке становить 1:0, 46 та лізину до суми сірковмісних амінокислот – 1:0,72. Дослідженнями на молодняку кролів м'ясного напряму продуктивності встановлено, що найефективнішим джерелом метіоніну в комбікормах є L-метіонін. Використання комбікормів з вмістом метіоніну 0,41 % та синтетичним його джерелом у вигляді L-форми сприяє підвищенню рівня рентабельності виробництва м'яса кролів на 6,7 %.^UThe results of the study of the influence of different levels and sources of sulfur-containing essential amino acid methionine in the rabbit's diet on their productivity and digestibility of feed are presented in the dissertation. It is proved that the optimal level of methionine in compound feed for young rabbits of meat productivity is 0.41 %. Research on the optimal level of methionine in compound feed has added to the concept of «ideal protein» in the diet of rabbits. It has been established that the ratio of methionine to lysine in compound feed should be 0.46:1, and the ratio of lysine to sulfur-containing amino acids should be 1:0.72. The second experiment was based on determining the most effective source of methionine. The control group was supplemented with dietary supplement feed DL-, first group L-methionine and the second experimental hydroxy analogue of MHA in the amount of 0.41 %. During the test period, 0.41 % L-methionine content in the diet significantly improved the performance and digestibility of rabbit feed compared to DL-methionine and MHA analogues.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Андрієнко Д. С. 
Асинхронний електропривід узгодженого обертання з імпульсно-струмовим обмеженням в колі електрично пов'язаних роторних випрямлячів / Д. С. Андрієнко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук зі спеціальності 05.09.03 – електротехнічні комплекси та системи. Національний університет«Дніпровська політехніка», м. Дніпро, 2021.У дисертаційній роботі розв'язане науково-прикладне завдання, яке пов'язанез дослідженням та створенням нового виду електропривода узгодженого обертання 19на базі асинхронних двигунів з імпульсно-струмовим обмеженням в колі електричнопов'язаних роторних випрямлячів, що має властивості самосинхронізації за невизначених механічних впливів з високими енергетичними і відносно малими масогабаритними і вартісними показниками порівняно з відомими системами електроприводів узгодженого обертання.Отримано безрозмірний узагальнений параметр (коефіцієнт) синхронізації,який залежить від конструктивних особливостей схемного рішення, параметрів роторного кола АДФР та співвідношення статичних моментів асинхронного електропривода узгодженого обертання та аналітичні вирази для визначення зрівняльногоструму моменту між роторами двигунів. Визначені параметри електричної схемиінвертора керованого мережею перетворювача узгодженого обертання в колі електрично пов'язаних роторних випрямлячів, при яких забезпечується надійна роботаінвертора та його захист від аварійних струмів.Розроблена імітаційна комп'ютерна модель, яка враховує взаємопов'язані електромагнітні й електромеханічні процеси в системі електропривода узгодженогообертання з імпульсно-струмовим обмеженням в колі електрично пов'язаних роторних випрямлячів та дозволяє встановити ефективні способи та алгоритми керуванняперетворювачем для отримання найкращих синхронізуючих властивостей АДФР зазбереження високого рівня ККД та коефіцієнта потужності електроприводу.Отримані аналітичні співвідношення електромеханічного процесу в електроприводі узгодженого обертання, завдяки яким установлено, що неузгодженість у сталому режимі зворотно пропорційна добутку коефіцієнта синхронізації та номінального ковзання двигуна, а електромеханічна постійна часу пропорційна цьому добутку. Запропонована методика визначення неузгодженості швидкостей АДФР у системі електропривода узгодженого обертання, яка враховує наявність як статичних таі динамічних збурюючих високочастотних моментів, що діють на АДФР, та дозволяє з достатньою похибкою до 6,6% у сталих, та до 25,7% у перехідних режимах їхроботи виконувати оцінку неузгодженості швидкостей АДФР залежно від паспортних даних та параметрів схеми заміщення АДФР.Проведені експериментальні дослідження підтверджують працездатність іефективність запропонованого технічного рішення асинхронного електроприводу зімпульсно-струмовим обмеженням в колі електрично пов'язаних роторних випрямлячів.^UDissertation for the degree of candidate of technical sciences in the specialty 05.09.03– electrical complexes and systems. National University «Dnipro Polytechnic», Dnipro,2021. 20In the dissertation work, a scientific and practical problem was solved related to thestudy and creation of a new type of electric drive of coordinated rotation based on asynchronous motors with pulse-current limitation with electrically connected rectifiers inphase rotors, which have self-synchronization properties under uncertain types of mechanical effects with high energy and relatively small weight, dimension and cost indicators incomparison with known systems of electric drives of mismatched rotation.A dimensionless generalized parameter (coefficient) of synchronization is obtained,which depends on the design features of the circuit solution, the parameters of the rotorcircuit of the asynchronous motor with wound rotor (AMWR) and the ratio of the staticmoments of an asynchronous electric drive of matched rotation and analytical expressionsfor determining the equalizing torque and current between the rotors of the motors. Theparameters of the electrical circuit of the inverter of a network-controlled converter ofmismatched rotation with electrically connected rectifiers in the rotor circuit have beendetermined, at which reliable operation of the inverter and its protection from emergencycurrents are ensured.A simulation computer model has been developed that takes into account the interrelated electromagnetic and electromechanical processes in the electric drive system ofmismatched rotation with pulse-current limitation in the circuit of electrically connectedrotor rectifiers, and allows to establish effective methods and methods for controlling theconverter to obtain the best synchronizing properties of the AMPR while maintaining ahigh level of efficiency and drive power factor.Analytical ratios of the electromechanical process in an electric drive of mismatchedrotation were obtained due to which it was found that the inconsistency in the steady stateis inversely proportional to the product of the synchronization coefficient and the nominalslip of the motor, and the electromechanical time constant is proportional to this product.A method is proposed for determining the speed mismatch of AMPR in the system of anelectric drive of mismatched rotation, which takes into account the presence of both staticand dynamic disturbing high-frequency moments acting on the AMPR. This allows, withsufficient accuracy up to 6.6% in constant, and up to 25.7% in transient modes of their operation, to assess the inconsistency of the AMPR speeds depending on the passport dataand parameters of the AMPR equivalent circuit.The conducted experimental studies confirm the operability and efficiency of theproposed technical solution for an asynchronous electric drive with a pulse-current limitation in the circuit of electrically connected rotor rectifiers.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Андрієнко І. О. 
Вплив режимів зрошення та способів основного обробітку ґрунту на продуктивність кукурудзи в Південному Степу України / І. О. Андрієнко. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт досліджень – процес трансформації та формування продукційних процесів кукурудзи, динаміка водоспоживання, рівень продуктивності залежно від режимів зрошення, способів і глибини обробітку ґрунту на зрошуваних землях півдня України. Мета – встановлення закономірностей впливу диференціації режимів зрошення протягом вегетаційного періоду, різних способів та глибини основного обробітку ґрунту на фізико-механічні, водні, поживні властивості, фітосанітарний стан посівів, показники продуктивності кукурудзи та визначення впливу дії факторів на економічні та енергетичні показники. Методи – загальнонаукові (аналіз, синтез, спостереження, порівняння, вимірювання тощо), спеціальні (польовий, лабораторно-польовий, лабораторний, атестовані загальноприйняті наукові методи та ДСТУ), математично-статистичні та розрахунково-порівняльні. Результати – встановлено, що при вирощуванні кукурудзи на зерно оранка на глибину 28-30 см позитивно впливає на показники щільності, пористості та водопроникності ґрунту. Спостереження за складовими сумарного водоспоживання показали, що застосування оранки на 28-30 см дозволяє більш ефективно зберегти та використовувати вологу в ґрунті, накопичену за осінньо-зимовий період. Полицева глибока оранка на 28-30 см сприяє кращому накопиченню, розкладанню органічної речовини в ґрунті, засвоєнню поживних речовин ґрунтом, що в свою чергу позитивно впливало на показники вмісту в ґрунті рухомих форм азоту, фосфору та калію та дозволило мати найменші показники засміченості ґрунтів. Оранка на 28-30 см, разом із загальновизнаним режимом зрошення за схемою 70-70-70% НВ позитивно впливає на показники продуктивності кукурудзи, взаємодія цих варіантів сприяє формуванню найбільшої врожайності в середньому за роки проведення досліджень, на рівні 13,79 т/га. Застосування оранки на глибину 28-30 см та загальновизнаного режиму зрошення по схемі 70-70-70% НВ сприяло формуванню найбільших обсягів валової продукції, найнижчої собівартості, найбільшого чистого прибутку при найвищому рівні рентабельності 105,6%. Найбільшим рівнем приходу енергії з врожаєм, її приросту та найбільшим енергетичним коефіцієнтом (2,20) відзначився варіант оранки на глибину 28-30 см разом із використанням загальновизнаного режиму зрошення. Новизна – уперше для умов Південного Степу досліджено вплив режимів зрошення та способів і глибини обробітку ґрунту на агрофізичні показники темно-каштанового слабко солонцюватого ґрунту та продукційні процеси формування врожаю кукурудзи. Наукова цінність – удосконалено елементи технології вирощування кукурудзи на зерно в південному регіоні України за умов зрошення та виявлено їх оптимальні параметри для посівів середньостиглого гібриду кукурудзи Каховський. Галузь – сільське господарство.^UObject of study – is the process of transformation and formation of production processes of corn, the dynamics of water consumption, the level of productivity depending on irrigation regimes, methods and depth of tillage on irrigated lands in southern Ukraine. Purpose – is to establish the patterns of influence of differentiation of irrigation regimes during the growing season, different methods and depth of basic tillage on physical and mechanical, water, nutritional properties, phytosanitary condition of crops, corn productivity indicators and determine the impact of factors on economic and energy indicators. Methods – general scientific (analysis, synthesis, observation, comparison, measurement, etc.), special (field, laboratory-field, laboratory, certified generally accepted scientific methods), mathematical-statistical and computational-comparative. Results – it was found that when growing corn for grain plowing to a depth of 28-30 cm has a positive effect on the density, porosity and permeability of the soil. Observations of the components of total water consumption have shown that the use of plowing at 28-30 cm allows more efficient storage and use of soil moisture accumulated during the autumn-winter period. Shelf deep plowing of 28-30 cm promotes better accumulation, decomposition of organic matter in the soil, assimilation of nutrients by the soil, which in turn had a positive effect on the content of mobile forms of nitrogen, phosphorus and potassium in the soil and allowed to have the lowest levels of soil contamination. Plowing at 28-30 cm, together with the generally accepted irrigation regime according to the scheme of 70-70-70% LMC has a positive effect on the productivity of corn, the interaction of these options contributes to the formation of the highest yields on average over the years, at 13.79 t / ha. The use of plowing to a depth of 28-30 cm and the generally accepted irrigation regime under the scheme of 70-70-70% LMC contributed to the formation of the largest volumes of gross output, the lowest cost, the largest net profit with the highest level of profitability 105.6%. The highest level of energy input with harvest, its growth and the highest energy coefficient (2.20) was marked by the option of plowing to a depth of 28-30 cm together with the use of the generally accepted irrigation regime. Novelty – for the first time for the conditions of the Southern Steppe the influence of irrigation regimes and methods and depth of tillage on agrophysical indicators of dark-chestnut weakly saline soil and production processes of corn yield formation was studied. The scientific value – improved elements of the technology of growing corn for grain in the southern region of Ukraine under irrigation conditions and identified their optimal parameters for sowing medium-ripe hybrid corn Kakhovskyі. Sector – agriculture.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Андрієнко А. О. 
Упровадження концепції «Smart City» в управління великими містами України / А. О. Андрієнко. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертація є завершеною науково-дослідною роботою, в якій наведено розв’язання актуального наукового завдання – обґрунтування комплексу концептуальних положень щодо упровадження концепції «Smart City» в управління великими містами України, а також розроблення методико-технологічного забезпечення відповідних процесів та їх безупинного вдосконалення.За результатами дослідження теоретичних основ розвитку концепції «Smart City» як інноваційного підходу до місцевого управління за критеріальним підходом, згідно з яким, розвиток узагальнено має відповідати таким критеріям, як самокерованість, мотивованість, адаптивність, ресурсозбережність та технологічність, запропоноване авторське визначення поняття «smart city» («смарт сіті», «smart сіті», «розумне місто»), яке розглядається як комплексна та багатофакторна муніципальна система, що вміщує інституційну, соціальну, економічну, екологічну, технологічну складову, ефективна взаємоузгоджена та інтегрована робота яких забезпечує сталий розвиток міста, підвищення комфортності та надання якісних послуг. Акцентовано на тому, що формування методичних засад розвитку великих міст та його стимулювання залежить від розуміння органами місцевого самоврядування (міська рада) глибинної комплексності та системної етапності цього процесу.Визначено, що управлінський підхід до розгляду розумного міста як суспільного простору, обмеженого географічними межами міста, полягає у вивченні умов функціонування міської економічної системи, формуванні сприятливого підприємницького й інвестиційного клімату, становленню бренду міста та створення його позитивного іміджу, посилення впізнаваності на інших ринках, використанню особливостей розвитку місцевих ринків товарів і послуг, капіталу, праці, інформації, знань і технологій. За цих вихідних положень, місто розглянуто як форму територіальної організації суспільної активності сил з характерними їй особливостями взаємин між суб’єктами суспільних відносин, інфраструктурою та умовами ведення господарської діяльності (традиції, цінності, орієнтири).Комплексний аналіз стану наукового опрацювання проблеми розвитку «smart city» засвідчив, що smart-управління часто ототожнюється з е-врядуванням, яке враховує досвід галузевого управління і орієнтується на системність і комплексність рішень. Встановлено, що для ефективного розвитку розумного міста у повоєнний період необхідним є: забезпечення відповідного нормативно-правового поля на рівні держави; створення загальних та локальних умов соціальної, економічної, екологічної, продовольчої безпеки; розвиток громадянських ініціатив і соціальної відповідальності; формування економічного базису позитивних структурних зрушень в міській інституційно-соціо-еколого-економічній системі.Проаналізовано розвиток електронного урядування як інноваційного підходу до вирішення проблем smart-управління містом, зокрема, на прикладі Дніпровської міської ради. Визначено, що, враховуючи досвід використання інформаційно-комунікаційних технологій та відлагоджені механізми дистанційної роботи, електронне управління можна розуміти як досягнення якісного рівня здійснення управлінських задач засобами ІКТ, які сприяють розумному, добре організованому, швидкому, зручному та прозорому процесу вироблення політики з наданням інформації та практичних рішень для громадян в цілому, і в тому числі виконання управлінських завдань під час кризового періоду, наприклад, епідеміологічної ситуації з пандемією COVID-19, а потім – війни.^UThe thesis is a scientific paper that provides a solution to the relevant scientific problem – substantiation of a complex of conceptual provisions and practical proposals for ensuring the development of a smart city based on the use of innovative management instruments in local self-governance in Ukraine, as well as the development of theoretical and methodological support for relevant processes and their continuous improvement and development.According to the results of the study of the theoretical foundations of the development of the «Smart City» concept as an innovative approach to local management, the development should generally meet such criteria as self-organizing, motivation, adaptability, resource conservation, and technology orientation. An author proposes a definition of the “smart city” concept, which is considered a complex and multifactorial municipal system, containing institutional, social, economic, ecological, and technological components, the effective coordinated and integrated work of which ensures the sustainable development of the city, increasing comfort and providing quality services. Emphasis is placed on the fact that the formation of methodological foundations for the development of big cities and its stimulation depends on the understanding by local self-government bodies (city council) of the deep complexity and systemic stages of this process.It was determined that the managerial approach to considering a smart city as a public space limited by the geographical boundaries of the city consists in studying the conditions of functioning of the city's economic system, forming a favorable business and investment climate, establishing the city's brand and creating its positive image, strengthening recognition in other markets, using peculiarities of development of local markets of goods and services, capital, labor, information, knowledge, and technologies. Based on these initial provisions, the city is considered as a form of territorial organization of social activity of actors with its characteristic features of relationships between subjects of social relations, infrastructure, and conditions of economic activity (traditions, values, reference points).A comprehensive analysis of the state of scientific development of the problem of the creation of the «smart city» proved that smart management is often equated with e-governance, which takes into account the experience of industrial management and focuses on the system and complexity of solutions. It was proved that for the effective development of a smart city in the post-war period, it is necessary to: ensure the appropriate regulatory and legal framework at the state level; create general and local conditions of social, economic, and ecological security; develop civic initiatives and enhance social responsibility; form an economic basis of positive structural changes in the urban institutional-socio-ecological-economic system.The state of development of smart e-governance as an innovative approach to solving the problems of «smart» city management is analysed using the example of the Dnipro City Council. It was determined that taking into account the experience of using ICT and the improved mechanisms of remote work, e-governance can be understood as achieving a clear level of implementation of management tasks through ICT, which contributes to a smart, well-organized, fast, convenient, and transparent policy-making process with the provision of information and practical solutions for citizens in general, including the performance of management tasks during a crisis period, for example, the epidemiological situation with the COVID-19 pandemic, and then – the war.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Андрієнко К. Ю. 
Клініко – лабораторне обґрунтування застосування легованого пакувального матеріалу при виготовленні акрилових базисів знімних конструкцій зубних протезів: автореферат дис. ... д.філософ : 221 / К. Ю. Андрієнко. — Б.м., 2024 — укp.

Розробка пакувальних матеріалів для виготовлення функціонально ефективних знімних протезів має велике значення для практичної охорони здоров'я, що і визначило мету нашої роботи.Мета дослідження полягала в обґрунтуванні підвищення ефективності ортопедичного лікування пацієнтів знімними конструкціями зубних протезів шляхом розробки та застосування легованих пакувальних матеріалів. Відповідно до поставленої мети і завдань було проведено суб’єктивне та функціональне дослідження та здійснено ортопедичну реабілітацію 55 пацієнтів з обґрунтованим добором системи розробленої гіпсової суміші з додаванням модифікаторів КЕ-10-01, ПВС, БС-65-ГП та ПВА та виконано апробацію клінічного моніторингу якості та ефективності лікування знімними ортопедичними типами конструкціями зубних протезів за індикативними показниками стану порожнини рота. Проведено дослідження динаміки запальних процесів слизової оболонки порожнини рота під базисами знімних протезів, виготовленими на робочих моделях та прес-формах з медичного гіпсу і з застосуванням пакувальних матеріалів. Проведено порівняльний аналіз травмуючої дії на м'які та тверді тканини протезного ложа базисів знімних пластинкових протезів повного зубного ряду, виготовлених з використанням модифікованого гіпсу. Було створено анкету-опитувальник для оцінки якості життя пацієнтів з використанням знімних протезів, виготовлених за допомогою легованих пакувальних матеріалів через 1 місяць користування ЗОК та через 6 місяців користування.Розроблено та апробовано методику впливу біомеханічних властивостей на тканини протезного ложа знімних протезів, та як наслідок – розподілення жувального тиску шляхом методу скінченого елементу в системі «зубний протез – тканини протезного ложа» з урахуванням геометричних параметрів порожнини рота, такі як товщина слизової оболонки, товщина кортикальної кісткової пластини. Шляхом математичного розрахунку була визначена відносна зміна об’єму матеріалу, деформація обумовлена тепловим розширенням, еластична об’ємна деформація, дані потенціалу та теорії пружності. Було враховано внутрішній розподіл напружень, модель досліджена в перерізі, які проходять через медіальні лінії зубів третього квадранту нижньої щелепи:ПМ1 – перший премоляр;ПМ2 – другий премоляр;М1 – перший моляр;М2 – другий моляр.Весь отриманий цифровий матеріал клінічних, лабораторних, фізико-механічних досліджень був виражений в системі СІ. Результати обстеження пацієнтів заносили до комп'ютерної бази даних з використанням спеціалізованого програмного забезпечення на платформі Microsoft Exel 2019. Вихідні дані оброблялися у програмі Statistica for Windows 10.0.^UThe development of packaging materials for the production of functionally effective removable prostheses is of great importance for practical health care, which determined the purpose of our work. The aim of the study lay in the substantiation of increasing the effectiveness of orthopedic treatment of patients with removable dentures through the development and use of doped (alloyed) packing materials.Orthopedic treatment of 55 patients was carried out with a justified selection of the system of the developed hyssop mixture with the addition of KE-10-01, PVC, BS-65-GP and PVA modifiers, and clinical monitoring of the quality and effectiveness of treatment with removable orthopedic types of denture structures was carried out. according to indicative indicators. A study of the dynamics of inflammatory processes of the mucous membrane of the oral cavity under the bases of removable prostheses, made on working models and molds made of medical plaster and with the use of packaging materials, was conducted. A comparative analysis of the traumatic effect on the soft and hard tissues of the prosthetic area of the bases of removable lamellar prostheses of a full set of teeth, made using modified plaster, was carried out. A questionnaire was created to assess the quality of life of patients using removable constructions made with doped packaging materials after 1 month of use and after 6 months of using removable constructions.The method of influencing biomechanical properties on the tissues of the prosthetic area of the dental removable constructions was developed and tested, and as a result, the distribution of masticatory pressure using the finite element method in the system «dental prosthesis - tissue of the prosthetic area» taking into account the geometric parameters of the oral cavity, such as the thickness of the mucous membrane, the thickness of the cortical bone plates. The relative change in the volume of the material, the volume deformation due to thermal expansion, the elastic volume deformation, the data of the elasticity potential and the theory of elasticity were determined by means of mathematical calculation. The internal stress distribution was taken into account, the model was examined in cross-section, which pass through the medial lines of the teeth of the third quadrant of the lower jaw: PM1 – first premolar; PM2 – second premolar; M1 – first molar; M2 – second molar. All received digital material of clinical, laboratory, physical and mechanical studies was expressed in the SI system. The results of the patient examination were entered into a computer database using specialized software on the Microsoft Exel 2019 platform. The raw data were processed in the Statistica for Windows 10.0 program.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського