Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (11)Реферативна база даних (341)Книжкові видання та компакт-диски (325)Журнали та продовжувані видання (15)
Пошуковий запит: (<.>A=АЗАРОВ$<.>+<.>A=ЮЛИЯ$<.>+<.>A=ОЛЕГОВН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

      
1.

Азаров І.В. 
Вплив похибок заокруглення на стійкість двовимірних цифрових фільтрів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.13 / І.В. Азаров ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Львів, 2001. — 18 с.: рис. — укp.

Досліджено стійкість лінійних двовимірних цифрових фільтрів і двовимірних фільтрів з операцією заокруглення в арифметиці з фіксованою комою. Запропоновано алгоритм отримання в аналітичному вигляді імпульсних характеристик. Розроблено алгоритм знаходження області стійкості у просторі коефіцієнтів фільтра для систем з заокругленням до найближчого цілого та за його допомогою отримано область стійкості для певного класу фільтрів. Поширено другий метод Ляпунова про стійкість двовимірних фільтрів на клас кусково-нелінійних функцій, за допомогою якої отримано умови стійкості систем з заокругленням шляхом відкидання дробової частини. Числовим методом досліджено та класифіковано режими нестійкості для вимірних систем з заокругленнями, знайдено аналітичні умови їх виникнення. Розглянуто вплив операцій заокруглення у ході реалізації алгоритмів числового дослідження стійкості на правильність роботи цих алгоритмів. Надано рекомендації щодо вибору кількості розрядів для реалізації цих алгоритмів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.953-016.4 + З973-044.44
Шифр НБУВ: РА313583 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Азаров В.І. 
Дослідження порушень коронарного кровообігу ішемізованого серця та їх корекція: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.04 / В.І. Азаров ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено порушення коронарного кровообігу ішемізованого серця. Завдяки новій моделі ішемії та реперфузії міокарда у собак з закритою грудною порожниною, за умов максимально наближених до фізіологічних, доведено, що ішемія та реперфузія міокарда впливає значним чином на коронарні судини "інтактної" зони серця та на коронарний колатеральний кровострумінь. Короткочасна та тривала локальна ішемія міокарда спричинили значне зменшення тонусу коронарних судин неішемізованої "інтактної" зони серця. Під час реперфузії відбувається тривале підвищення опору кровоструменя у судинах даної зони міокарда. Поряд з наростанням концентрації лейкотрієнів у коронарній крові та активацією прооксидантних процесів у разі тривалої ішемії відбувається прогресивне зменшення колатерального кровотоку. Залежно від тривалості ішемії реакції колатеральних судин на біологічно активні речовини істотно змінюються. Гальмування активності ліпоксигенази та вільнорадикальних процесів у разі ішемії та реперфузії міокарда за допомогою ліпосомального кверцетина поліпшує коронарний та колатеральний кровотоку та зменшує об'єм некротичного пошкодження серця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0-37 + Р410.11-3
Шифр НБУВ: РА311819 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Азаров О.В. 
Експериментально-клінічне обгрунтування використання ацетонвмісних та етанолвмісних адгезивних систем при реставраціях зубів у різних вікових групах: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.В. Азаров ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2002. — 16 с. — укp.

Обгрунтовано доцільність використання ацетонвмісних адгезивних систем у процесі реставрації уражених карієсом зубів у пацієнтів віком до 25 років та 26 - 30 років залежно від структурно-функціональної резистетності твердих тканин зуба. Встановлено, що реставрацію зубів у пацієнтів 41 - 50 та більше 50 років доцільно виконувати з використанням етанолвмісних адгезивних систем. Доведено, що для осіб віком 31 - 40 років вид адгезивної системи (етанол- або ацетонвмісна) не впливає на якість адгезії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.40-5
Шифр НБУВ: РА320255 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Азарова Н.В. 
Забезпечення параметрів шорсткості шліфованої поверхні з урахуванням радіальних коливань шліфувального круга: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.03.01 / Н.В. Азарова ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

З метою забезпечення необхідної якості обробки важкооброблюваних матеріалів визначено параметри шорсткості шліфованої поверхні з урахуванням радіальних коливань шліфувального круга, які виникають під час обробки. Доведено, що траєкторією руху одиничного зерна шліфувального круга відносно деталі для плоского шліфування з урахуванням радіальних коливань шліфувального круга, що супроводжують процес обробки, є трахоїда, на яку накладаються синусоїдальні коливання відповідної частоти й аплітуди за умови збігу та незбігу напряму векторів швидкості деталі та круга. Виведено рівняння траєкторії руху одиничного зерна шліфувального круга відносно деталі для плоского шліфування з урахуванням радіальних коливань шліфувального круга, які виникають під час обробки. Підтверджено можливість використання рівнянь спрощеної траєкторії руху вершини зерна відносно заготовки для визначення кута контакту та довжини кривої контакту під час плоского шліфування з урахуванням радіальних коливань шліфувального круга. Запропоновано критерії існування різних форм зрізу, досліджено вплив на них різновисотності зерен і параметрів радіальних коливань круга, що виникають під час обробки, на базі яких розроблено математичну модель процесу плоского врізного шліфування. За допомогою математичної моделі проведено дослідження впливу параметрів радіальних коливань шліфувального круга, що супроводжують процес обробки, на кількість контактуючих зерен, форму та параметри зрізів під час шліфування одиничним зерном та під час мосового різання. Розроблено теоретичні засади розрахунку параметрів шорскості обробленої поверхні та режимів плоского шліфування, які забезпечують задані параметри шорсткості, з урахуванням радіальних коливань шліфувального круга.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К637.35-18
Шифр НБУВ: РА371537 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Азаров Д.С. 
Кримінальна відповідальність за злочини у сфері комп'ютерної інформації: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Д.С. Азаров ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Вивчено ступінь і характер суспільної небезпеки злочинів у сфері крмп'ютерної інформації, а також розглянуто питання, пов'язані з їх міжнародним характером. Здійснено юридичний аналіз ознак складів даних злочинів, а також санкцій, передбачених за їх скоєння. Узагальнено зарубіжний та міжнародно-правовий досвід протидії "комп'ютерним" злочинам. Запропоновано теоретичне визначення суспільно небезпечних діянь у сфері комп'ютерної інформації. Розроблено проект Закону України "Про внесення змін і доповнень до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за злочини у сфері комп'ютерної інформації".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)126 + Х881.9(4УКР)126
Шифр НБУВ: РА323857

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Азарова Ю.О. 
Культуротворчі інтенції деконструкції Ж.Дерріда: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 17.00.01 / Ю.О. Азарова ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2004. — 18 с. — укp.

Висвітлено культуротворчі інтенції деконструкції Ж.Дерріда. Проведено комплексне дослідження концепції деконструкції, виявлено її наукові та культурні пріоритети. Розглянуто питання про можливість транспортування понять деконструкції у сферу культури. Проаналізовано граматологічну та філософсько-етичну стратегії деконструкції, висвітлено їх культуротворчий зміст. Доведено, що деконструктивістське дослідження таких головних складових культури, як текстуальність, категоріальність, дискурсивність та інституційність створює нову панораму бачення культурно-історичного процесу. Доведено, що деконструктивістський досвід міжкультурного, міжнаціонального й міжрелігійного діалогу сприяє розв'язанню ключових питань сучасної цивілізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4ФРА)6-667 + Ч111.8 + Ч11 г(4ФРА) д Дерріда, Ж. +
Шифр НБУВ: РА332120

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Азаров О.В. 
Малий бізнес України в розвиткові національної економіки: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / О.В. Азаров ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2008. — 21 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні засади вдосконалення досліджень і формування системи оцінювання впливу малого бізнесу на розвиток національної економіки. Досліджено теоретичні засади діяльності малого бізнесу та визначено його вплив на розвиток національної економіки. Проаналізовано світовий досвід розвитку малого бізнесу та його адаптацію до рівня малого бізнесу в Україні з урахуванням особливостей національної економіки. Проаналізовано територіальні відмінні риси діяльності даного бізнесу в Україні. Запропоновано методичні підходи до оцінювання його розвитку та надано пропозиції щодо вдосконалення досліджень і системи оцінки впливу малого бізнесу на розвиток національної економіки. Розроблено матрицю факторних навантажень, що дозволяє визначати ризики для розвитку малого підприємництва в регіоні. Адаптовано кластерний аналіз в обробці анкетних опитувань у разі оцінювання малого бізнесу та наведено рекомендації щодо використання комбінованих методів оцінки малого бізнесу з урахуванням видів діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.9 +
Шифр НБУВ: РА355567

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Азаров С.І. 
Методологія аналізу техногенно небезпечних об'єктів і територій для управління їх екологічною безпекою: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 21.06.01 / С.І. Азаров ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2005. — 32 с.: рис. — укp.

Проаналізовано причини займань, пожеж, вибухів і нещасних випадків під час аварій у вугільних шахтах, на атомних станціях, об'єкті "Укриття" та територіях, забруднених радіонуклідами внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. Здійснено ідентифікацію уражуючих факторів аварії та визначено межові значення теплового випромінення, температур, ударної хвилі, масову долю канцерогенних елементів та ізотопів у процесі аварії. Виявлено та детально досліджено механізм утворення і розповсюдження продуктів аварії у повітрі робочої зони та навколишньому середовищі. Виявлено зони ураження, небезпечні умови праці під час ліквідації аварій і аварійну обстановку у населених місцях. Обгрунтовано у санітарно-гігієнічних аспектах параметри уражуючих факторів аварії для розрахунку токсодоз та доз внутрішнього опромінення, спричиненого інгаляційним надходженням радіоактивних продуктів згорання за умов реальних пожеж та оцінено радіаційну обстановку та радіологічні наслідки від аварії на радіаційно-небезпечних об'єктах і територіях. Розроблено алгоритми та реалізовано програми для моделювання аварійних процесів , що відбуваються під час екзогенної підземної пожежі та аварійного вибуху, у випадку займання у центральному залі атомної станції та у приміщеннях об'єкту "Укриття", а також під час пожеж у лісах, забруднених радіонуклідними речовинами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З47-082.03 + З47-082.03 + З47-082.03
Шифр НБУВ: РА336927

Рубрики:

      
9.

Азаров О.М. 
Правове регулювання міжнародної торгівлі в системі ГАТТ/СОТ (інституційні засади): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / О.М. Азаров ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Доведено, що система Генеральної Угоди з Тарифів і Торгівлі (ГАТТ) за своєю правовою природою є поєднанням характеристик міжнародного договору та окремих ознак міжурядової організації, і яка де-юре не є міжнародною організацією, вона де-факто виконувала окремі функції у регулюванні міжнародних торговельних відносин, притаманних міжурядовій організації. Визначено, що Світова Організація Торгівлі (СОТ) як спеціалізована міжнародна економічна організація є суб'єктом міжнародного права та виступає правонаступником ГАТТ, продовжуючи здійснювати функцію останньої за нових умов подальшого розвитку світових господарських відносин. Обгрунтовано тезу, що провідна роль СОТ у регулюванні світогосподарських, торговельних відносин має змогу віднести її, поряд з МВФ і МБРР, до головних елементів глобальної інституціоналізованої системи співробітництва держав у фінансовій та торговельній сферах. Зроблено висновок, що удосконалення системи ГАТТ/СОТ має засновуватись на тому, що СОТ повинна перейти із здійснення у структурі обслуговування глобальних інтересів транснаціональних компаній та провідних країн заходу до діяльності, пов'язаної з подоланням негативних проявів глобалізації світових економічних процесів. З'ясовано, що прискорення вступу України до СОТ потребує створення відповідної інфраструктури організаційного, правового та економічного забезпечення з обов'язковою підготовкою економічних розрахунків втрат і вигод для України у разі вступу у СОТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.14-321.1 +
Шифр НБУВ: РА322319

Рубрики:

      
10.

Азаров О.В. 
Розробка технологій одержання і холодильного зберігання інулінвмісного концентрату і його використання в харчовій промисловості: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.14 / О.В. Азаров ; Одес. держ. акад. холоду. — О., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Наведено результати експериментальних досліджень з розробки технології одержання та холодильного зберігання інулінвмісного концентрату (ІВК), здобутого із соку бульб топінамбура з використанням раціональних режимів технологічних процесів, та його використання в харчовій промисловості. Встановлено, що бульби топінамбура вимагають спеціальних умов зберігання, тому більш доцільно їх переробляти з одержанням соку. За запропонованим критерієм оцінки методів попередньої обробки бульб встановлено, що найбільш раціональним є бланшування надвисокочастотним нагріванням. Сік зберігають у вигляді ІВК, для одержання якого сік піддають вакуум-випарюванню. Консервування ІВК проводять вакуум-сублімаційним сушінням чи холодильною обробкою. Проведені дослідження щодо холодильного зберігання ІВК і наступна математична обробка даних дали можливість одержати рівняння для розрахунку тривалості збереження ІВК залежно від його вологості та температури середовища. Розроблено технологічні рекомендації з холодильного збереження та використання ІВК. Науково обгрунтовано використання ІВК у ковбасних виробах як замінника цукру та домішки для одержання продуктів діабетичного призначення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л912.1 + Л961.91
Шифр НБУВ: РА326723

Рубрики:

      
11.

Азарова Л.Є. 
Структурна організація складних слів (концепція "золотої" пропорції): Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.02.01 / Л.Є. Азарова ; НАН України. Ін-т укр. мови. — К., 2002. — 35 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-20 + Ш141.4-1
Шифр НБУВ: РА319032 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Азаров 
Технологія одержання розчинів HNO3-N2O5 розкладанням концентрованої азотної кислоти: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.01 / Микола Іванович Азаров ; Національний технічний ун-т "Харківський політехнічний ін-т". — Х., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г125.132.1 + Л611.64-31
Шифр НБУВ: РА312013сл

Рубрики:

      
13.

Азарова Т. В. 
Вартісно-орієнтований підхід до управління економічною безпекою підприємств будівельної галузі / Т. В. Азарова. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційна робота присвячена актуальним проблемам удосконалення теоретичних, методичних і практичних аспектів управління економічною безпекою підприємств будівельних підприємств, проведено аналіз підходів до визначення економічної категорії «управління економічною безпекою підприємства», узагальнено проблеми впровадження вартісно-орієнтованого підходу до управління діяльністю підприємств будівельної галузі.Запропоновано підхід до управління економічною безпекою підприємства, який спирається та об'єднує концепцію менеджменту на підставі очікувань (ЕБМ) та концепцію вартісно-орієнтованого управління (VBM), що становить систему визначення та управління вартістю підприємства, та призначена для виявлення та співставлення очікуваних (обґрунтованих прогнозованих) показників факторів вартості (складових економічної безпеки) з фактично досягнутими, що забезпечує послідовне управління економічною безпекою підприємства на засадах ринкової економіки. Побудовано модель управління економічною безпекою підприємства, яка складається з комплексу економіко-математичних моделей окремих складових економічної безпеки та розрахункової моделі, на основі якої визначають інтегральний показник економічної безпеки.На основі вартісно-орієнтованого підходу виділено основні ознаки і удосконалено класифікацію загроз економічній безпеці та їхньої нейтралізації, сформовані функції і задачі служби економічної безпеки на підприємстві.Розроблено алгоритм впровадження вартісно-орієнованого управління економічною безпекою, обліково-аналітичне забезпечення розрахунку інтегрального показника і складових економічної безпеки та систему техніко-економічних заходів, спрямованих на підвищення вартості підприємства.^UThe dissertation is devoted to topical problems of improvement of theoretical, methodical and practical aspects of economic security management of construction industry enterprises, analysis of approaches to determination of economic category "economic security of enterprise", general problems of value-bazed approach implementation to management of construction industry enterprises activity.The paper proposes an approach to managing the economic security of an enterprise, which builds and integrates the concept of expectations-based management (EBM) and the concept of value-based management (VBM), which is a system for determining and managing enterprise value, and is intended to identify and compare the expected (reasonable projected) indicators of cost factors (components of economic security) with the actual achieved, which provides consistent management of the enterprise economic security on the basis of markets of the economy. The model of management of economic security of the enterprise is constructed, which consists of a complex of economic-mathematical models of separate components of economic security and the calculation model, on the basis of which the integral index of economic security is determined.The main features are identified and the classification of threats to the economic security of the enterprise is improved, the value-oriented approach to the management and neutralization of threats is formed, the functions and tasks of the enterprise economic security servce are formed.An algorithm for implementation of value-based economic security management has been developed. Accounting and analytical support for the calculation of the integral index and components of economic security has been developed. A system of technical and economic measures aimed at increasing the enterprise value has been developed.Economic and mathematical models are formed by stepwise regression analysis based on the Stepwise Variable Selection module of the Statistics Plus V5.1 International Professional special statistical package. The results of the proposed value-based methodological approach implementation to economic security management of construction industry enterprises confirm its practical value and allow to purposefully regulate the level of economic security of the enterprise, by timely adoption of the necessary management decisions, which contribute to the direction of interests of owners, investors and other groups of interested persons on the growth of the construction enterprise's cost.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Муращенко О. Г. 
Метод та засоби генерування пилкоподібних сигналів на базі ЦАП із низькоглітчевим кодуванням / О. Г. Муращенко. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційній робота присвячена розробці методу та засобів генерування пилкоподібних сигналів підвищеної лінійності на базі ЦАП із низькоглітчевим кодуванням. Метою досліджень є покращення лінійності цифрових генераторів пилкоподібних сигналів, що відрізняються від існуючих застосуванням низькоглітчевого кодування на основі ЦАП із ваговою надлишковістю. Проведено аналіз існуючих математичних моделей глітчів у ЦАП та показано їх недосконалість та неточність. Розглянуто негативний вплив глітчів на динамічні похибки в ЦАП та на швидкість Ц-А перетворення. Запропоновано метод зменшення глітчів у генераторах пилкоподібних сигналів підвищеної лінійності. Складено та проаналізовано математичну модель глітчів в ЦАП із ваговою надлишковістю. Доведено доцільність застосування ЦАП на основі СЧВН, зокрема p-кодів золотої пропорції та р-кодів Фібоначчі. Запропоновано метод побудови швидкодіючих лічильників із використанням модифікованої системи числення Фібоначчі (МФ-системи числення), що дозволяє розширити діапазон лічби та зменшити кількість обладнання. Оцінено ефективність застосування вагової надлишковості для зменшення рівня глітчів у ЦАП та запропоновано оптимальні параметри систем числення, на основі яких побудовано ЦАП. Розроблено загальні структурні схеми кожного виду лічильника та структурні схеми їх окремих розрядів. Розроблено структурні і принципові схеми двотактних підсилювачів постійного струму (ДППС) з параметричним коригуванням зсуву нуля та з вхідним каскадом на польових транзисторах. Запропоновано структурну організацію генераторів аналогових сигналів на основі фібоначчієвого ЦАП та з використанням швидкодіючих фібоначчієвих лічильників. Розроблено програмні засоби для моделювання роботи швидкодіючих фібоначчієвих лічильників.^UThis dissertation work is devoted to the development of methods and means of high linearity ramp generation based on DAC with low-glitch coding. The aim of the research is to improve the linearity of digital ramp generators, which differs from the existing in application of low-cellular coding based on DAC with weight redundancy. The analysis of existing mathematical models of glitches in DAC was performed and their imperfection and inaccuracy are shown, which limits the possibility of their usage in the development and analysis of DACs and systems based on them. The impact of glitches on the dynamic errors in the DAC and on the speed of bitwise analog-to-digital conversion is considered and their negative effects on the dynamic characteristics of the DAC are shown. The analysis of traditional methods and means of reducing glitches in DAC was performed and their disadvantages were pointed out. The method for reducing glitches in high linearity ramp generators is proposed, a feature of which is the use of low-glitch coding based on DAC with weight redundancy. The mathematical model of glitches in DAC with weight redundancy has been proposed. The analysis of the specified mathematical model was performed. The efficiency of the use of weight redundancy to reduce the level of glitches in the DAC was evaluated and the optimal parameters of the numerical systems on the basis of which the DAC was built were proposed. A modified Fibonacci calculus system (MF-system) is proposed for the construction of high-speed counters, which is characterized by an extension of the digit range, which makes it possible to reduce the number of equipment when constructing mentioned counters. The method for the construction of high-speed Fibonacci counters in the MF-system of calculus of three types was proposed. The general schemes of the structural organization of each type of counter and the schemes of the structural organization of their individual digits have been developed. Structural and schematic diagrams for two-stroke DC amplifier have been developed. The use of the proposed high-linear and high-speed two-stroke DC amplifier circuits will improve their static and dynamic characteristics and multi-bit analog-digital systems as a whole. Recommendations for the design of analog and digital ramp generators of high-line signals based on DAC with low-glitch coding were provided on the basis of the methods and tools proposed in this work. The structural organization of the generators of the specified analog signals based on the Fibonacci digital-to-analog converter and using high-speed Fibonacci counters is proposed. The structural organization of such generators and the functional circuits of their meters are described. The development of software for modeling the operation of high-speed Fibonacci counters is described. The simulation confirmed analytically calculated characteristics.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Азарова І. Б. 
Моделі і методи управління проєктами та програмами сталого просторового розвитку / І. Б. Азарова. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено формуванню методології управління проектами та програмами сталого просторового розвитку. Метою дослідження є удосконалення методологічного інструментарію управління проектами та програмами сталого просторового розвитку, спрямоване на забезпечення сталості результатів відповідної проектної діяльності, за рахунок створення нових та розвитку існуючих теоретичних моделей, методів та практичних інструментів управління проектами та програмами у сфері просторового розвитку. Для визначення актуальної проблематики дослідження виконано аналіз сучасного стану територій України, проблем та перспектив їх розвитку, а також стану методологічного опрацювання питань забезпечення просторового розвитку. За виявленим таким чином перспективним напрямом досліджень, запропоновано теоретичні основи методології управління проектами та програмами в сфері просторового розвитку. Сформульовано модель визначення відповідності розміщення об'єкту містобудування діючим містобудівним обмеженням, що дозволяє здійснити імплементацію вимог містобудівної сфери в методологію проведення проектного аналізу при управлінні проектами сталого просторового розвитку. Формалізовано метод аналізу діючих суб'єктів просторового розвитку в Україні. За отриманими результатами аналізу суб'єктів просторового розвитку встановлено, що основними гравцями просторового розвитку є представники приватного сектору економіки України. Запропоновано метод ініціації проектів просторового розвитку, за яким ініціація відповідних проектів повинна спрямовуватись на досягнення як стратегічних цілей розвитку певної територіальної одиниці, так і відповідати стратегічним інтересам конкретної бізнесової одиниці, що забезпечує реалізацію намічених заходів. Запропоновано метод проектного аналізу проектів та програм просторового розвитку, що дозволяє визначити у вимірюваних показниках вплив проектної діяльності на забезпечення сталості розвитку просторової системи. Визначено засади використання інформаційних та комунікаційних технологій в сфері просторового розвитку України. Запропоновано ряд визначень, що стосуються вирішення проблем просторового розвитку в проектному форматі. Розроблено метод аналізу інформаційних та комунікаційних технологій за забезпечуваним рівнем залученості громадськості в процеси управління просторовим розвитком. Розроблено метод оцінки ефективності краудсорсінгових платформ в сфері просторового розвитку, що дозволяє оцінити як готовність представників місцевих спільнот приймати участь у діяльності з просторового розвитку через краудсорсінгові он-лайн ресурси, так і дієвість подібних ресурсів у вирішенні проблем просторового розвитку. Запропоновано модель системи управління просторовим розвитком на базі краудсорсінгової платформи, що дозволяє широким колам представників громадськості брати участь у проектній діяльності з просторового розвитку. Об'єктом дослідження є процеси управління проектами та програмами просторового розвитку, що спрямовані на забезпечення сталості розвитку просторових систем.Предметом дослідження є моделі та методи, що формують методологію управління проектами і програмами в сфері сталого просторового розвитку.Методологічним базисом дисертаційного дослідження є сучасна методологія управління проектами, заснована на системному, логіко-структурному та процесному підходах^UThe dissertation is devoted to the formation of the methodology of project and program management in sustainable spatial development. The aim of the study is to improve the methodological tools for managing projects and programs of sustainable spatial development, aimed at ensuring the sustainability of the results of relevant project activities, by creating new and developing existing theoretical models, methods and practical tools for managing projects and programs in spatial development. To determine the current issues of the study, an analysis of the current state of the territories of Ukraine, problems and prospects for their development, as well as the state of methodological elaboration of issues of spatial development were provided. According to the promising area of research identified in this way, the theoretical foundations of the methodology of project and program management in the field of spatial development are proposed. A model for determining the compliance of the location of the urban planning object with the current urban planning constraints, which allows the implementation of the requirements of the urban planning sphere in the methodology of project analysis in the management of sustainable spatial development projects. The method of analysis of current subjects of spatial development in Ukraine is formalized. According to the results of the analysis of spatial development entities, it is established that the main players in spatial development are representatives of the private sector of the Ukrainian economy. A method of initiating spatial development projects is proposed, according to which the initiation of relevant projects should be aimed at achieving both strategic development goals of a particular territorial unit and meet the strategic interests of a particular business unit, which ensures the implementation of the planned measures. The method of project analysis of projects and programs of spatial development is offered that allows to define in measured indicators influence of project activity on maintenance of sustainability of development of spatial system. The principles of using information and communication technologies in the field of spatial development of Ukraine are defined. A number of definitions concerning the solution of problems of spatial development in the project format are offered. A method of analysis of information and communication technologies according to the provided level of public involvement in the processes of spatial development management has been developed. A method for evaluating the effectiveness of crowdsourcing platforms in the field of spatial development has been developed, which allows assessing both the willingness of local communities to participate in spatial development activities through crowdsourcing online resources and the effectiveness of such resources in solving spatial development problems. A model of a spatial development management system based on a crowdsourcing platform is proposed, which allows a wide range of members of the public to participate in project activities on spatial development. The object of research is the processes of management of projects and programs of spatial development, aimed at ensuring the sustainability of spatial systems. The subject of the study are models and methods that form the methodology of project management and programs in the field of sustainable spatial development. The methodological basis of the dissertation research is a modern project management methodology based on systemic, logical-structural and process approaches.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Обертюх М. Р. 
Метод і апаратні засоби високолінійного надлишкового цифроаналогового перетворення на основі генераторів однакових струмів. / М. Р. Обертюх. — Б.м., 2022 — укp.

Об'єктом дисертаційного дослідження є процеси перетворення сигналів в струмових ЦАП в яких застосовуються генератори однакових розрядних струмів, що комутуються у вузли резистивних матриць. Мета дисертаційного дослідження полягає у підвищенні лінійності багаторозрядних надлишкових ЦАП на базі генераторів однакових струмів за рахунок дотримання принципу суперпозиції ваг розрядів у діапазоні вихідного сигналу, а також використання інших аналогових вузлів з підвищеною лінійністю. Під час роботи над дисертацією використовувались методи досліджень, які базувалися: на теорії АЦП і ЦАП, теорії лінійних інтегральних схем, теорії електричних кіл і сигналів, методах введення вагової надлишковості у перетворювачі форми інформації, методах побудови двотактних буферів напруги, двотактних підсилювачів постійного струму, методах побудови термостабільних джерел постійного струму і напруги. Теоретичні результати: вперше запропоновано метод побудови багаторозрядних ЦАП із ваговою надлишковістю з комутацією однакових струмів у вузли резистивної матриці, в яких застосовуються генератори розрядних струмів із високими та надвисокими вихідними опорами, що дозволяє дотримуватися принципу суперпозиції ваг розрядів в діапазоні вихідного сигналу та істотно зменшити похибку диференційної нелінійності характеристики перетворення. Удосконалено математичну модель для розрахунку секційних резистивних матриць ЦАП залежно від типу конфігурації та характеристик надлишкової системи числення, яка використовується, що дозволяє проводити розрахунки секційних матриць для довільних надлишкових систем числення. Отримали подальшого розвитку методи підвищення точності широкосмугових високолінійних двотактних підсилювачів постійного струму за рахунок застосування складених транзисторів, принципу підсилення струмів та зворотних зв'язків по струму, що дозволяє збільшити їх лінійність та навантажувальну здатність і двотактних буферів напруги за рахунок застосування складених транзисторів та внутрішніх балансних зворотних зв'язків, що дозволяє збільшити їх вхідний опір. Отримали подальшого розвитку методи побудови термостабільних генераторів постійного струму і напруги із використанням напруги ширини забороненої зони напівпровідника за рахунок застосування складених транзисторів, відбивачів струму і додаткових зворотних зв'язків, що дозволяє збільшити їх термостабільність на 2-3 порядки. Практичні результати полягають у розробці структурних та принципових електричних схем: багаторозрядних (14-20 двійкових розрядів) струмових ЦАП із ваговою надлишковістю, що використовуються для генерування високолінійних сигналів; високоомних генераторів розрядних струмів (вихідний опір 107-109 Ом) для надлишкових ЦАП, завдяки чому зберігається принцип суперпозиції ваг розрядів в діапазоні вихідного сигналу під час їх перемикання; широкосмугових високолінійних двотактних підсилювачів постійного струму з балансними зворотними зв'язками (нелінійність вихідного струму 10-8 А в діапазоні вихідного сигналу ±1 мА), а також структурні та принципові електричні схеми двотактних буферів напруги (вхідний опір 1-10 ГОм); термостабільних джерел постійного струму і напруги із використанням напруги ширини забороненої зони напівпровідника (температурний коефіцієнт 0,006-0,3ppm/°C). Отримані результати доповнили також програми таких навчальних дисциплін, як «Лінійні інтегральні схеми», що викладається студентам бакалаврату, «Аналого-цифрові системи», що викладається студентам магістерської підготовки, та «Аналого-цифрові пристрої комп'ютерних систем», що викладається підготовки докторів філософії напряму 123 «Комп'ютерна інженерія». Саме ці результати дисертаційного дослідження, що націлені на розв'язання конкретних задач розроблення та використання інформаційно-вимірювальних систем, передані для впровадження у ТОВ МАЙТЕК ПЛЮС.^UThe object of the dissertation research are the processes of signal conversion into current DACs in which generators of the same bit currents are used, which are switched to the nodes of resistive matrices.The purpose of the dissertation research is to increase the linearity of multi-bit redundant DACs based on generators of the same currents by adhering to the principle of superposition of discharge weights in the output signal range, as well as the use of other analog nodes with increased linearity.During the dissertation research methods were used, which were based on: ADC and DAC theory, theory of linear integrated circuits, theory of electric circuits and signals, methods of introducing excess weight in the form converter, methods of constructing two-stroke voltage buffers, two-stroke DC amplifiers construction of thermostable sources of direct current and voltage.Theoretical results: for the first time a method of constructing multi-bit DACs with weight redundancy with switching of identical currents in resistive matrix nodes is used, which use discharge current generators with high and ultrahigh output resistances. nonlinearity characteristics of the transformation. The mathematical model for calculation of sectional resistive matrices of DAC depending on the type of configuration and characteristics of the redundant number system used is improved, which allows to perform sectional matrix calculations for arbitrary redundant number systems. Methods for improving the accuracy of broadband high-line two-stroke DC amplifiers through the use of folded transistors, the principle of amplification of currents and current feedback, which allows to increase their linearity and load capacity and two-stroke voltage buffers through the use of folded transistors and internal transistors connections, which increases their input resistance. Methods for constructing thermostable DC and voltage generators using the voltage of the band gap of the semiconductor through the use of folded transistors, current reflectors and additional feedback have been further developed, which allows to increase their thermal stability by 2-3 orders of magnitude.The practical results are the development of structural and basic electrical circuits: multi-bit (14-20 binary discharges) current DACs with excess weight, used to generate high-line signals; high-resistance generators of discharge currents (output resistance 107-109 Ohms) for excess DACs, thus maintaining the principle of superposition of the weights of the discharges in the range of the output signal during their switching; broadband high-line two-stroke DC amplifiers with balanced feedback (nonlinearity of 10-8 A output current in the output signal range ± 1 mA), as well as structural and basic electrical circuits of two-stroke voltage buffers (input resistance 1-10 Gм); thermostable sources of direct current and voltage using the voltage of the band gap of the semiconductor (temperature coefficient 0.006-0.3ppm / ° C).The results also complemented the programs of such disciplines as "Linear integrated circuits" taught to undergraduate students, "Analog-digital systems" taught to master's students, and "Analog-digital devices of computer systems" taught by doctoral students philosophy of direction 123 "Computer Engineering". It is these results of the dissertation research, which are aimed at solving specific problems of development and use of information and measuring systems, transferred for implementation to LLC MATEK PLUS.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Стахов О. Я. 
Метод побудови високопродуктивних АЦП із ваговою надлишковістю: автореферат дис. ... д.філософ : 123 / О. Я. Стахов. — Б.м., 2023 — укp.

Об’єкт дослідження – процес перетворення електричних сигналів у електронних колах аналогових пристроїв на базі двотактних широкосмугових підсилювачів постійного струму. Метою дисертаційної роботи є підвищення продуктивності АЦП порозрядно-слідкувального врівноваження шляхом уведення інформаційної надлишковості. До основних методів дослідження належать: метод побудови багаторозрядних АЦП порозрядного врівноваження та слідкувального типу, метод евристичного синтезу електронних схем; метод створення АЦ-систем; схемотехнічні методи побудови аналогових пристроїв; метод комп’ютерного моделювання електронних схем із використанням сучасних інтегрованих пакетів прикладних програм схемотехнічного аналізу. Теоретичні результати: уперше запропоновано метод підвищення продуктивності АЦП із ваговою надлишковістю шляхом застосування порозрядного та слідкувального врівноваження з ваговою надлишковістю; удосконалено метод побудови високолінійних двотактних буферів напруги, що, на відміну від існуючих підходів, за рахунок двотактної організації дозволяє суттєво знизити адитивну похибку схеми та у рамках вихідного діапазону виділити й оцінити потенційні рівні статичних похибок, зокрема, похибку лінійності як у режимі малого, так і великого сигналів; дістали подальшого розвитку: моделі АЧХ і ФЧХ широкосмугових високолінійних двотактних підсилювачів постійного струму, а також аналогових вузлів на їхній основі із застосуванням комп’ютерного схемотехнічного аналізу, що уможливило прогнозування характеристик каналу АЦ-перетворення; аналітичні вирази для передатних характеристик перетворювачів струм-напруга та напруга-напруга, у яких враховано вхідні опори двотактних підсилювачів струму, а також інші чинники, що впливають на режими роботи схем. Практичні результати: 1) запропоновано рекомендації щодо проєктування високо-продуктивних АЦП порозрядно-слідкувального врівноваження, а також їхніх аналогових вузлів на базі двотактних структур, статичні і динамічні характеристики яких дозволяють використовувати їх у багаторозрядних аналого-цифрових системах, зокрема, в аналізаторі параметрів звукових трактів; 2) розроблено низку практичних рішень, захищених патентами України, зокрема, функціональних і принципових схем двотактних підсилювачів постійного струму, вхідний опір яких можна вибирати відповідно до системних вимог, а також блоків параметричного і компенсаційного коригування зсуву і дрейфу струму нуля, які в комплексі застосовуються для побудови високолінійних аналогових пристроїв; 3) розроблено практичні схеми високолінійних буферних пристроїв на базі двотактних структур, побудованих на транзисторах різного типу провідності, статичні характеристики яких можуть бути неідентичними і не вимагають припасування, а також параметричного коригування струму зсуву нуля; 4) запропоновано систему цифрової реєстрації аналогових сигналів із підвищеною стабільністю метрологічних характеристик, яка забезпечує мінімізацію похибок АЦ-перетворення, незалежно від впливу чинників навколишнього середовища; 5) запропоновано широкосмуговий двотактний підсилювач постійного струму з низьким температурним дрейфом на базі перетворювачів струм-струм, що може використовуватися як підсилювач потужності для високолінійних аналогових пристроїв; 6) розроблено високошвидкісний буферний пристрій на базі двотактного підсилювача струму, який має високу лінійність передатної характеристики в широкому діапазоні частот. Основні наукові результати та практичні рекомендації впроваджено у Вінницькій та Хмельницькій філіях ТОВ «Метал Холдинг Трейд», а також у навчальний процес на кафедрі обчислювальної техніки Вінницького національного технічного університету.^UThe object of research is the process of converting electrical signals in electronic circuits of analog devices based on broad-band push-pull DC amplifier. The aim of the dissertation is to increase the performance of the successive approximation ADCs by introducing of information redundancy. The main methods of research are: the method of building of successive approximation ADCs and tracking type ADCs, the method of heuristic synthesis of electronic circuits; method of creating AC systems; schematic engineering methods of analog device’s building; a method of computer modeling of electronic circuits using modern integrated packages of applied programs for circuit analysis. Theoretical results: for the first time, a method of increasing the performance of an ADC with a weight redundancy by using successive approximation and tracking balancing with a weight redundancy was proposed; the method of building highly linear push-pull voltage buffers has been improved which, unlike existing approaches, due to the push-pull organization allows you to significantly reduce the additive error of the circuit and within the output range to identify and evaluate the potential levels of static errors, in particular, the linearity error as in the mode of small and large signals; received further development: the amplitude-frequency characteristic and phase-frequency characteristic models of broadband high-linear push-pull direct current amplifiers as well as analog nodes based on them with the use of computer circuit analysis which made it possible to predict the characteristics of the analog-digital conversion channel; analytical expressions for the transfer characteristics of current-to-voltage and voltage-to-voltage converters which take into account the input resistances of push-pull current amplifiers as well as other factors affecting the operating modes of the circuits. Practical results: 1) recommendations for the design of high-performance successive approximation ADCs as well as their analog units based on push-pull structures are proposed. The static and dynamic characteristics of such structures allows use them in designing of multi-bit analog-digital systems; 2) a number of practical solutions have been developed in particular functional and principle schemes of push-pull DC amplifiers, the input resistance of which can be selected in accordance with system requirements, as well as blocks of parametric and compensatory correction of zero current shift and drift which are used in a complex for construction of high-linear analog devices; 3) practical schemes of highly linear buffer devices based on push-pull structures built on transistors of different types of conductivity whose static characteristics may not be identical and will not require matching and devices for parametric adjustment of the zero offset current, have been developed; 4) a system of digital registration of analog signals with increased stability of metrological characteristics is proposed. It ensures minimization of analog-digital conversion errors regardless of the influence of the environment; 5) a broadband push-pull direct current amplifier with low temperature drift based on current-current converters was built. It is used as a power amplifier for highly linear analog circuits; 6) a high-speed buffer device based on a push-pull current amplifier which has a high linearity of the transfer characteristic in a wide frequency range has been developed. The main scientific results and practical recommendations were implemented at the Vinnytsia branch and Khmelnytskyi branch of LTD «Metal Holding Trade», as well as in the educational process at the Department of Computer Engineering of the Vinnytsia National Technical University.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

ФІГАС А. С. 
Система цифрової реєстрації з високолінійним відтворенням аналогових сигналів на базі надлишкових АЦП і ЦАП: автореферат дис. ... д.філософ : 123 / А. С. ФІГАС. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертаційна робота: 157 с., 3 табл., 61 рис., 111 джерел Дисертаційна робота здійснювалося здобувачем протягом 2017-2021 рр. відповідно до наукового напрямку кафедри обчислювальної техніки Вінниць¬кого національного технічного університету, зокрема, під час виконання нау¬ково-дослідної роботи «Високопродуктивні багатоканальні аналого-цифрові самокалібровані системи моніторингу й синхронного опрацювання низькочас¬тотних сигналів» № держ. реєстрації 0120U002205 (1.01.2020 – 31.12.2022 рр.).Метою дисертаційної роботи є підвищення лінійності характеристики відтворення у системах цифрової реєстрації аналогових сигналів на базі АЦП і ЦАП із ваговою надлишковістю.Об’єкт дослідження – процес формування високолінійної характе¬ристики відтворення аналогових сигналів у СЦР.Предмет дослідження – розроблення методів підвищення лінійності від¬тво¬рення аналогових сигналів у СЦР на базі АЦП і ЦАП із ваговою надлишко¬вістю.У дисертаційній роботі поставлено і вирішено актуальну задачу підвищення лінійності характеристики відтворення у системах цифрової реєстрації аналогових сигналів на базі АЦП і ЦАП із ваговою надлишковістю.Основним науковим ре¬зуль¬татом є створення методів підвищення лінійності характеристики відтво¬рення систем цифрової реєстрації аналогових сигналів шляхом застосування АЦП і ЦАП із ваговою надлишковістю, а саме:?уперше запропоновано метод побудови системи цифрової реєстрації із підвищеною лінійністю характеристики відтворення аналогових сигналів на ба¬зі АЦП прискореного порозрядного врівноваження із ваговою надлишковістю;?удосконалено: метод створення струмового ЦАП на неточних елементах, що, на відміну від існуючих підходів, шляхом застосування вагової надлишковості дозволяє отримати нерозривну характеристику відтворення аналогових сигналів; підхід до побудови АЦП прискореного порозрядного врівноваження, що, на відміну від існуючих, дозволяє підвищити його швидкодію до потрібного рівня шляхом обґрунтування значення основи надлишкової позиційної системи числення;  метод побудови ЦАП на неточних елементах, що, на відміну від існуючих підходів, дозволяє отримати нерозривну характеристику відтворення шляхом засто¬сування потрібного значення основи надлишкової позиційної системи числення;?дістав подальшого розвитку підхід до побудови широкосмугових підси¬лювачів постійного струму для швидкодіючих ЦАП із ваговою надлишковістю, побудованих на перетворю¬вачах код-струм із застосуванням двотактної струк¬тури.Практичне значення одержаних результатів. Отримані під час напи¬сання дисертаційної роботи наукові положення сприяли розробленню і створенню високолінійних багаторозрядних аналого-цифрових систем. Основними практичними результатами при цьому є такі:1) запропоновано рекомендації щодо створення системи цифрової реєстрації аналогових сигналів із підвищеною лінійністю характеристики відтворення на базі АЦП і ЦАП з ваговою надлишковістю;2) захищено патентами України запропоновані схемні реалізації:  двотактного високолінійного буфера напруги; широкосмугового високолінійного двотактного перетворювача струм-струм із заземленним навантаженням; джерела опорної напруги на базі генератора струму з компенсацією температурного дрейфу; високолінійних відбивачів струму з високим та надвисоким вихідними опорами.Основні наукові результати та практичні рекомендації впроваджено на ТОВ МАЙТЕК ПЛЮС, зокрема, методи підвищення лінійності характеристики відтворення систем цифрової реєстрації аналогових сигналів шляхом застосу¬вання АЦП і ЦАП із ваговою надлишковістю, рекомендації щодо створення таких систем, а також схемні реалізації: двотактного високолінійного буфера напруги, широкосмугового високолінійного двотактного перетворювача струм-струм із заземленним навантаженням, джерела опорної напруги на базі генератора струму з компенсацією температурного дрейфу, високолінійних відбивачів струму з високим та надвисоким вихідними опорами (акт впровадження від 06.09.22 р.), а також у навчальний процес на кафедрі обчислювальної техніки Вінницького національного технічного університету в межах викладання дисциплін «Комп’ютерна електроніка», «Лінійні інтегральні схеми», «Аналого-цифрова техніка» (акт впровадження від 1.09.2022 р.).^UPh.D. thesis: 157 p., 3 tables, 64 figures, 111 referencesThe dissertation work was carried out by the applicant during 2017-2021 in accordance with the scientific direction of the Department of Computer Technology of the Vinnytsia National Technical University in particular during the research work «High-performance multi-channel analog-digital self-calibrated monitoring systems and synchronous processing of low-frequency signals», registration number 0120U002205 (January 1, 2020 – December 31, 2022).The aim of the dissertation work is to increase the linearity of the reproduction characteristics in digital recording systems of analog signals based on ADCs and DACs with weight redundancy.The object of the study is the process of forming highly linear characteristics of reproduction of analog signals in the digital registration system.The subject of the research is the development of methods for increasing the linearity of analog signal reproduction in digital registration system based on ADCs and DACs with weight redundancy.In the dissertation work, the urgent task of increasing the linearity of the reproduction characteristics in systems of digital registration of analog signals based on ADC and DAC with weight redundancy is set and solved.Scientific novelty of the obtained results. The main scientific result is the creation of methods for increasing the linearity of the characteristics of reproduction systems of digital registration of analog signals by using ADCs and DACs with weight redundancy, namely:– for the first time, a method of building digital registration system with increased linearity of analog signal reproduction characteristics based on an ADC of accelerated bit-by-bit balancing with weight redundancy was proposed;– improved:– a method of creating a current DAC based on imprecise elements, which, unlike existing approaches, by applying weight redundancy allows you to obtain an inseparable characteristic of analog signal reproduction;– an approach to the construction of an accelerated bit-by-bit balancing ADC, which, unlike the existing ones, allows to increase its speed by substantiating the value of the basis of the redundant positional counting system; – the method of constructing a DAC based on imprecise elements, which, in contrast to existing approaches, allows obtaining an integral reproduction characteristic by substantiating the value of the base of the redundant positional counting system;– the approach to the construction of broadband DC amplifiers for high-speed DACs with weight redundancy, built on code-to-current converters using a push-pull structure, was further developed.Practical significance of the obtained results. The scientific provisions obtained during the writing of the dissertation contributed to the development and creation of highly linear multi-bit analog-digital systems. The main practical results are the following:1) recommendations for creating a system for digital registration of analog signals with increased linearity of playback characteristics based on ADC and DAC with weight redundancy are proposed;2) the proposed circuit implementations are protected by Ukrainian patents:– two-cycle high-linear voltage buffer;– broadband high-linear two-stroke current-current converter with a grounded load;– reference voltage sources based on a current generator with temperature drift compensation;– highly linear current reflectors with high and ultrahigh output resistances.The main scientific results and practical recommendations were implemented at MAYTEK PLUS LLC, in particular, methods of increasing the linearity of the reproduction characteristics of systems of digital registration of analog signals by using ADCs and DACs with weight redundancy, recommendations for the creation of such systems, as well as schematic implementations of: two-cycle highly linear voltage buffer, broadband high-linear two-stroke current-current converter with a grounded load, a reference voltage source based on a current generator with temperature drift compensation, high-linear current reflectors with high and ultra-high output resistances (implementation act dated 06.09.2022), as well as in the educational process at the Department of Computing of the Vinnytsia National Technical University within the scope of teaching the disciplines «Computer Electronics», «Linear Integrated Circuits», «Analog-Digital Technology» (implementation act dated May 20, 2023).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського