Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (182)Книжкові видання та компакт-диски (127)Журнали та продовжувані видання (12)
Пошуковий запит: (<.>A=АДАМЧУК$<.>+<.>A=НАТАЛ$<.>+<.>A=ВЛАДИМИРОВН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Адамчук В.В. 
Механіко-технологічні і технічні основи підвищення ефективності внесення твердих мінеральних добрив та хіммеліорантів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.05.11 / В.В. Адамчук ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 40 с. — Бібліогр.: с.34-37. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності механізованого внесення твердих мінеральних добрив і хіммеліорантів шляхом поліпшення якості їх внесення по поверхні грунту та підвищення продуктивності машин. Розроблено наукові засади обгрунтування їх технологічних параметрів. Шляхом математичного моделювання щодо загальних випадків одержано залежності, які описують закономірності процесів, що здійснюють машини для внесення добрив і хіммеліорантів та їх живильники-конвеєри, тукоспрямовувачі, розсівальні органи і допоміжні пристрої. Установлено закономірності сходження добрив з розсівальних органів і характер їх розподілу по поверхні грунту. Виявлено основні фактори, які мають визначальний вплив на показники роботи машин. Обгрунтовано конструкційно-технологічні схеми технічних засобів і типи, конструкційні параметри та режими роботи їх робочих органів. Створено технічні засоби, впроваджені до серійного виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.44 +
Шифр НБУВ: РА345099

Рубрики:

      
2.

Адамчук І. Г. 
Міжнародно-правове визнання державного кордону України з Румунією та Чехословаччиною (1939 - 1947 рр.): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / І. Г. Адамчук ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Уперше в комплексі розглянуто вітчизнану та зарубіжну історіографію питання, визначено основні її концептуальні напрями. Надано об'єктивну правову оцінку - з позицій старого і нового міжнародного права - міжнародно-правовому значенню рішень Скрентонського конгресу, Чернівецького віча, Хустського віча, рішень Центральної ради в Ужгороді. Надано правову оцінку співробітництву Союзу РСР і нацистської Німеччини з територіальних питань у 1939 - 1940 рр., визначено дійсний вплив цього чинника на врегулювання радянсько-румунського територіального спору. Проведено оцінювання міжнародно-правового значення рішень Першого Віденського арбітражу (листопад 1938 р.) та Сойму Карпатської України (березень 1939 р.). Запропоновано власну історико-правову концепцію політичного та міжнародно-правового співробітництва ООН, зокрема в питанні встановлення післявоєнних кордонів в Європі та світі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.3(4УКР) + Х809(4УКР)797-1
Шифр НБУВ: РА380529 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Адамчук Н.В. 
Оптимізація хірургічного лікування жінок з опущенням та випаданням передньої стінки піхви: автореф. дис. ... канд. мед. наук: 14.01.01 / Н.В. Адамчук ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2010. — 19 с. — укp.

Встановлено типи цисто-уретроцеле та механізм розвитку нетримання сечі у жінок з цистолеле. Розроблено математичну модель зв'язку положення сечового міхура й уретри з функціональними порушеннями сечовипускання, що дозволила розробити критерії вибору типу й об'єму хірургічної корекції симптотичного цисто-уретроцеле.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.760.53 +
Шифр НБУВ: РА369594 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Адамчук 
Розповсюдження, розвиток та методи виявлення західного кукурудзяного жука (Diabrotica virgifera virgifera Le Conte) в Україні: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 16.00.10 / Олександр Сергійович Адамчук ; Національний аграрний ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П468.63(4УКР) + П491.122(4УКР)
Шифр НБУВ: РА361420

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Наталіна Н.О. 
Стратегії політичної конвертації суспільних капіталів у пострадянських державах: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Н.О. Наталіна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Висвітлено проблему трансформації політичного поля пострадянських країн через групові й індивідуальні стратегії нагромадження та конвертації капіталів політичних акторів. З'ясовано особливості застосування концепції конвертації суспільних капіталів як методології дослідження політичних еліт у трансформаційних соціумах. Визначено специфіку економічного, соціального, політичного, символічного, культурного та гендерного капіталів у контексті системної трансформації за трьома рівнями аналізу: індивідуальним, груповим і соціоетальним. Виявлено вплив конвертаційних стратегій опозиційної еліти як групових політичних акторів на динаміку політичного поля України, Грузії, Молдови та Литви на початку XXI ст. Показано, що основною конвертаційною стратегією індивідуальних політичних акторів у політичному полі сучасної України є взаємоконвертація політичного й економічного капіталів. Як case study індвідуальних конвертаційних стратегій проаналізовано модель життєвого циклу політика Ю. Тимошенко та доведено, що домінувальною формою для неї є символічний капітал.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф024 +
Шифр НБУВ: РА363664

Рубрики:

      
6.

Адамчук Н.В. 
Традиційна міфологія як основа художньої концепції Валерія Шевчука: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Н.В. Адамчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Зроблено спробу системно проаналізувати художні твори В. Шевчука з яскраво вираженою народноміфологічною та біблійною символікою. Досліджено художнє втілення міфологем у творах письменика, зокрема його інтерпретацію народноміфологічних і біблійних образів і мотивів у контексті морально-філософських проблем сучасності. Висвітлено особливості художньої концепції автора у аспекті використання ним традиційної міфології, що дозволило дослідити творчий процес письменника, виявити нові відомості, які сприяють з'ясуванню значення В. Шевчука у сучасному літературному процесі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Шевчук В.О.З + Ш5(4УКР)6-4 Шевчук В.О.З
Шифр НБУВ: РА361373

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Адамчук Г.А. 
Черезчеревна резекція при раку проксимального відділу прямої кишки: показання, результати лікування, прогноз: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / Г.А. Адамчук ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено теоретичне узагальнення й обгрунтовано нове вирішення проблеми хірургічного лікування хворих на рак проксимального відділу прямої кишки. Розроблено новий дуплікатурний спосіб формування міжкишкового колоректального анастомозу, застосування якого дозволяє одержати задовільні безпосередні, віддалені та функціональні результати хірургічного лікування хворих. У клінічній практиці вивчено можливість покращання безпосередніх результатів лікування хворих на рак проксимального відділу прямої кишки, яким було виконано черезчеревну резекцію, за рахунок зменшення частоти гнійно-септичних післяопераційних ускладнень, насамперед кількості випадків неспроможності анастомозу. Запропоновано хірургічну стратегію, спрямовану на більш широке виконання черезчеревної резекції не лише в радикальному, але й паліативному обсязі. Доведено ефективність та надійність розробленого дуплікатурного способу формування міжкишкового анастомозу за ускладненого перебігу пухлинного процесу. Показано, що впровадження у широку практику дуплікатурного анастомозу дозволяє звести до мінімуму кількість виконання обструктивних резекцій прямої кишки та значно зменшити частоту виконання операцій типу Дюамеля. Розроблено та впроваджено у клінічну практику новий спосіб формування міжкишкового колоректального анастомозу, який дозволяє покращати безпосередні та функціональні результати хірургічного лікування хворих на рак проксимального відділу прямої кишки, їх якість життя та забезпечити ранню медичну, соціальну та професійну реабілітацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.34-59 +
Шифр НБУВ: РА347390

Рубрики:

      
8.

Адамчук-Чала Н. І. 
Наукові засади формування рослинно-мікробних комплексів у штучних і природних екосистемах / Н. І. Адамчук-Чала. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертаційній роботі узагальнено результати досліджень біотичного агроекологічного моніторингу формування рослинно-мікробних комплексів у штучних і природних екосистемах на різних рівнях організації від клітинного і макромолекулярного до угруповань.Сформульовано концепцію «Гравічутливості фотосинтетичного апарату рослин на клітинному і макромолекулярному рівні», що використовується для створення автотрофної ланки біологічних систем життєзабезпечення космічних кораблів і орбітальних станцій. Вперше виявлено морфо-функціональні зміни фотосинтетичного апарату пшениці ярої, які полягали в збільшенні розмір клітин мезофілу, що свідчить про стимулюючий ефект інокуляції на формування фотосинтетичного апарату рослин. За результатами багаторічних досліджень доведено, що морфологічна пластичність мезофілу листків рослин сої, інокульованих біопрепаратами, виявлялася у збільшенні таких показників як: ширина мезофілу, площа клітин мезофілу, коефіцієнт палісадності, частка хлоропластів від загальної площі мезофілу та обʼєму фотомембран. Створена нами інформативна система дослідження архітектоніки мікробного ценозу ефективних рослинно-мікробних систем із паралельним моніторингом фотосинтетичного апарату агрокультур застосовано у комплексному підході до визначення впливу строкатості і мінливості ґрунтових умов на ріст і розвиток бобових рослин за інокуляції високоактивними штамами азотфіксувальних бактерій.^UThe dissertation summarizes the results of research of biotic agroecological monitoring of the formation of plant-microbial complexes in artificial and natural ecosystems at different levels of organization from cellular and macromolecular to groups.Based on the obtained data, we formulated the concept of «Gravity sensitivity of the photosynthetic apparatus of plants at the cellular and macromolecular level», which is used to create an autotrophic link of biological support systems (BSS) of spacecraft and orbital stations.Under the action of different endophytic strains of diazotrophs of the genus Azospirillum we first detected morpho-functional changes in the photosynthetic apparatus of spring wheat, which consisted in increasing the size of mesophilic cells, the number of chloroplasts, the number of grains in the chloroplast, the increase in chlorophyll and on the formation of the photosynthetic apparatus of plants.According to the results of long-term researches it is proved that morphological plasticity of mesophile of leaves of soybean plants inoculated with biologicals was shown in increase of such indicators as: width of mesophile, area of сells of mesophile, coefficient of palisade, share of chloroplasts from the total area of mesophile and volume of photomembranes. The data were confirmed by the effect of increasing the peaks of chlorophyll in the reflection spectrograms than in the control without inoculation.The information technology created by us to study the architectonics of microbial coenosis of effective plant-microbial systems with parallel monitoring of the photosynthetic apparatus of legumes was used in a comprehensive approach to determining the influence of variegation and variability of soil conditions on growth and development of legumes.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Корнюшин В. М. 
Обґрунтування параметрів комбінованого підкопувально-сепаруючого робочого органа картоплезбиральної машини / В. М. Корнюшин. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена вирішенню актуальної проблеми – підвищенню якості роботи картоплезбиральних машин завдяки розробленню конструкції та обґрунтуванню параметрів комбінованого підкопувально-сепаруючого робочого органа картоплезбиральної машини, який забезпечить ефективну сепарацію грунтово-картопляного вороху. Обґрунтовано конструкційно-технологічну схему комбінованого підкопувально-сепаруючого робочого органа картоплезбиральної машини, який включає активні пруткові барабани і пасивний розподільник вороху. Проведено теоретичний аналіз взаємодії робочих органів з картопляним ворохом. Обґрунтовано параметри пруткових барабанів за умови не пошкодження і запобігання втрат бульб картоплі. Обґрунтовано параметри розподільника вороху.Розроблено експериментальну установку. Експериментально досліджено вплив основних параметрів розподільника на засміченість бульб картоплі ґрунтовими домішками. Доведено ефективність роботи запропонованого робочого органа. Розроблено дослідні зразки та проведено польові випробування картоплекопача і картоплекопач-навантажувача з підкопувально-сепаруючим робочим органом. Встановлено, що картоплекопач з підкопувально-сепаруючим робочим органом при збиранні картоплі з врожайністю 30,6 т/га, яка посаджена гребеневим способом з міжряддями 0,7 м на чорноземі суглинистому вологістю 13,6-15,3%, твердістю 1,14 МПа, забезпечує зниження втрат бульб – до 0,8%, пошкодження бульб – 4,8%. Встановлено, що картоплекопач-навантажувач з підкопувально-сепаруючим робочим органом при збиранні картоплі з врожайністю 24,3 т/га, яка посаджена гребеневим способом з міжряддями 0,7 м на чорноземі суглинистому вологістю 16,1-18,0 %, твердістю 1,13-2,0 МПа, забезпечує повноту збирання бульб – до 99,4 %, чистоту бульб в тарі – 97,4%, пошкодження бульб – 4,6%. Результати польових досліджень підтверджують ефективність роботи нового підкопувально-сепаруючого робочого органа.Проведено економічну оцінку ефективності використання картоплекопача-навантажувача з підкопувально-сепаруючим робочим органом. Річний економічний ефект становить 43300,0 грн.На підкопувально-сепаруючий робочий орган отримано патент України на винахід №66901, деклараційний патент на винахід №63436А та патент на корисну модель № 20358.На основі результатів теоретичних і експериментальних досліджень розроблено технічну документацію, яка використана при виготовленні картоплекопача КРК-2 (ДКТБ ІМЕСГ), картоплекопача-навантажувача ККН-2 (ВАТ «БОРЕКС»).^UThe dissertation is devoted to the decision of an actual problem of increase of quality of work of potato harvesters at the expense of increase of efficiency of process of separation of a potato heap by development of a design and substantiation of parameters of combined digging-separating working body of the potato harvester.The constructional and technological scheme of the combined digging-separating working body of the potato harvester, which includes vertical active bar drums and a passive heap distributor, is substantiated. Theoretical analysis of the interaction of the potato heap with the working bodies is carried out. The parameters of rod drums on the condition of non - damage and prevention of potato tuber losses are substantiated. The design parameters of the heap distributor are substantiated.Developed field installation. The influence of the main parameters of the distributor on the clogging of potato tubers with soil impurities has been experimentally investigated. The efficiency of the proposed working body is proved. Prototypes were developed and field tests of potato digger and potato digger-loader with digging- separating working body were carried out. It is established that a potato digger with digging-separating working body when harvesting potatoes with a yield of 30,6 t/ha, which is planted by ridge method with rows of 0,7 m on black soil with a moisture content of 13,6-15,3%, hardness 1,14 MPa, provides loss of tubers – 0,8%, damage to tubers – 4,8%. It is established that the potato digger-loader with digging-separating working body when harvesting potatoes with a yield of 24,3 t/ha, which is planted by ridge method with rows of 0,7 m on black soil with a moisture content of 16,1-18,0%, hardness 1,13-2,0 MPa, provides completeness of tuber collection - up to 99,4%, purity of tubers in containers – 97,4%, damage to tubers – 4,6%. The results of field research confirm the effectiveness of the new digging and separating working body. The economic estimation of efficiency of use of the potato digger-loader with the digging-separating working body is carried out. The estimated annual economic effect is UAH 43300,0.For the digging-separating working body received the patent of Ukraine for the invention №66901, declaration patent №63436А, patent for utility models № 20358. Based on the results of theoretical and experimental research, technical documentation was developed, which was used in the manufacture of potato digger KRK-2, digger-loader KKN-2.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Адамчук А. А. 
Обґрунтування ефективних параметрів глибоких кар'єрів при використанні комбінованого транспорту / А. А. Адамчук. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.15.03 – «Відкрита розробка родовищ корисних копалин». – Національний технічний університет «Дніпровська політехніка», Дніпро, 2021.Дисертація присвячена вирішенню актуальної науково-практичної зада-чі встановлення закономірностей зміни витрат на транспортування гірничої маси за схемами комбінованого транспорту в залежності від їх параметрів, що дозволило визначити оптимальну глибину спорудження перевантажува-льних пунктів комбінованого транспорту із урахуванням параметрів глибо-ких кар'єрів.Аналіз взаємозв'язків схем транспорту з параметрами глибоких кар'єрів дозволяє стверджувати, що їх ефективні контури визначаються па-раметрами схем комбінованого транспорту і приконтурної зони родовища.Встановлено, що найменші витрати на гірничі роботи на глибоких кар'єрах досягаються шляхом використання схеми автомобільно-конвеєрного транспорту з наскрізним проїздом автосамоскидів при розван-таженні їх в бункер.^UThe thesis solved the current scientific and practical problem of establishing patterns of changes in the cost of transporting rock mass during the deepening of mining operations on the schemes of combined transport depending on their pa-rameters, which allowed to determine the optimal depth of construction of trans-shipment points of combined road-rail and road-conveyor transport with their simultaneous use and in connection with the parameters of deep open-pit mines, due to which it was possible to increase the efficiency of opencast mining in deep open-pit mines by reducing the cost of transportation and mining and capital works.The analysis of the interrelationships of the main parameters of deep open-pit mines with each other and with transport schemes allows us to assert that the effective contours of deep quarries are determined by the parameters of the com-bined in-pit transport schemes and the minimum volume of the near-contour zone of the deposit.Studies of the parameters of deep open-pit mines have established that the optimal location of the contours of the open-pit mine of a certain depth relative to the horizontal capacity of the field should be considered such that the volume of the contour zone of the field will be minimal. The parameter characterizing this position starts from the point of intersection of the line of the mineral contour in the lying side and the surface to the upper edge of the open-pit mine board in the lying side of the ore body (bx). The position of the current contours of the open-pit mine is determined taking into account the established design contours of the parameter b, the distance between the points of intersection of the surface with the lines of the contour of the mineral and the side of the open-pit mine in the ly-ing side.A method has been developed to establish the boundary contours of deep open-pit mines, taking into account the change in the cost of transportation of rock mass during the deepening of mining operations, which takes into account the change in the distance of transportation in calculating the cost of field devel-opment.At opening of deep horizons of iron ore open-pit mines, from the point of view of reduction of consumption by dump trucks of diesel fuel, introduction of the transport scheme with through front of works and through passage of dump trucks at their unloading in the bunker is offered. Thus fuel consumption for one transport cycle will be reduced by 2 liters, thus, at annual productivity of 10 mil-lion tons, economy of diesel fuel will make 150 thousand l.An algorithm for calculating the depth of introduction of transshipment points for rail transport and conveyor transport in deep open-pit mines has been developed, which has reduced the cost of transporting rock mass.The analysis of economic and mathematical models of combined transport in the conditions of Kacharsky open-pit mine showed that in comparison with mo-tor transport costs for transportation of residual total volume of rock mass at use of automobile-conveyor with introduction of the conveyor lift on depth of 270 m decrease by 37,6%, railway (Hr = 150 m) and automobile-conveyor (Hс = 330 m) – by 50.3%, automobile-railway (Hr = 150 m) and automobile-conveyor (Hс = 345 m) – by 50.8%.Based on the developed provisions for the implementation of effective schemes of combined intra-open-pit mine transport, the use of a new design of the transshipment point (Patent of Ukraine № 119491) with the possibility of through trucks in their unloading in the receiving hopper of the conveyor lift, which reduces costs.Dependences of reduction of expenses for mining and capital works for deep open-pit mines of Ukraine and Kazakhstan at construction of a transshipment point of the combined motor-conveyor transport of the offered design on loading capacity of dump trucks which allow to assert about efficiency of application of transshipment dump trucks during their unloading by reducing the volume of mining and capital works.It is recommended that the skip transport installation for completion of con-tour stocks under transport berms of deep open-pit mines is developed as the in-termediate reloader that allows to include in development of additional volume of mineral without need of transfer of transport communications and separation of a board of a open-pit mine and, at the expense of costs of mining and capital works.The use of the developed transshipment devices of combined intra-open-pit mine transport will allow to reduce the costs for the development of the field in deep open-pit mines by at least UAH 7-9 million.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Адамчук О. В. 
Обґрунтування параметрів та режимів роботи удосконаленого відцентрового робочого органа машин для внесення мінеральних добрив / О. В. Адамчук. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено вирішенню актуальної проблеми підвищення продуктивності машин для внесення мінеральних добрив шляхом збільшення їх робочої ширини захвату.У науковій роботі розроблено математичні моделі, які описують закономірності розгону частинок мінеральних добрив відцентровим розсівним робочим органом, який має нахилену вісь обертання, з урахуванням параметрів та режимів його роботи, фізико-механічних властивостей мінеральних добрив та кожного з чотирьох секторів зазначеного робочого органа, в який може здійснюватись подача мінеральних добрив. На основі зазначених моделей отримано залежності для визначення поточного значення відносної швидкості руху добрив вздовж лопаток відцентрового розсівного робочого органа та її значення в момент сходження добрив.У результаті проведених теоретичних та експериментальних досліджень установлено, що машина, яка обладнана таким робочим органом, забезпечує внесення гранульованих добрив з робочою шириною захвату до 39 м, при цьому нерівномірність їх внесення на робочий ширині захвату не перевищуватиме ± 20% і за напрямом руху агрегата - ± 10%, що задовольняє агротехнічні вимоги на машини для внесення мінеральних добрив.На основі узагальнення отриманих результатів досліджень розроблено і в умовах агропромислового виробництва проведено апробацію рекомендацій щодо вибору конструктивної схеми, параметрів та режимів роботи запропонованого відцентрового розсівного робочого органа. При цьому було досягнуто: збільшення робочої ширини захвату у 1,95 разів, зменшення сумарних прямих експлуатаційних затрат на 33,22 грн/га та приведених експлуатаційних затрат на 41,04 грн/га.^UThe dissertation is devoted to the decision of an actual problem of increase of productivity of machines for introduction of mineral fertilizers by increase of their working width of capture.The scientific work develops mathematical models that describe the patterns of acceleration of mineral fertilizer particles by centrifugal screening body taking into account the parameters and modes of its operation, physical and mechanical properties of mineral fertilizers and each of the four sectors of the working body to which mineral fertilizers can be supplied. Based on these models, the dependences for determining the current value of the relative velocity of the fertilizer along the blades of the centrifugal screening body and its value at the time of ascent of the fertilizer are obtained.As a result of theoretical and experimental studies it is established that the machine, which is equipped with an advanced centrifugal screening body, provides the application of granular fertilizers with a working width of up to 39 m, while their uneven application on the working width will not exceed ± 20% and direction the unit will not exceed - ± 10%, which satisfies the agronomic requirements for machines for applying mineral fertilizers.On the basis of generalization of the received results of researches there were developed and in the conditions of agroindustrial production there was conducted the approbation of recommendations on the choice of constructive scheme, parameters and operation modes of the improved centrifugal sifting working body of the machines for mineral fertilizers application. Thus it has been reached: increase in working width of capture in 1,95 times; reduction of total direct operational expenses on 33,22 UAH / ha; reduction of the resulted operational expenses on 41,04 UAH / ha.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Двикалюк Р. М. 
Науково-технічне забезпечення процесу та обладнання виробництва прополісу: автореферат дис. ... д.філософ : 181 / Р. М. Двикалюк. — Б.м., 2024 — укp.

Досліджено передумови розроблення технічного забезпечення виробництва прополісу засобами аналізу та систематизації науково-технічної інформації щодо технології, процесів, обладнання та взаємозв'язків між обсягами збору сировини, її природніми джерелами та біологічними особливостями медоносних бджіл. Здійснено теоретико-аналітичне дослідження можливості використання прополісу, як компонента харчових продуктів, з урахуванням міжнародних стандартів безпечності та якості.^UThe dissertation explores the prerequisites for the development of technical support for the production of propolis by means of analysis and systematization of scientific and technical information on technology, processes, equipment and relationships between the volumes of raw material collection, its natural sources and the biological features of honey bees. A theoretical and analytical study has been conducted on the possibility of using propolis as a component of food products, considering international safety and quality standards.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського