Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (65)Книжкові видання та компакт-диски (43)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>A=ІВАШКІВ$<.>+<.>A=ЛАРИС$<.>+<.>A=ЯРОСЛАВІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Івашків Р.М. 
Взаємозв'язок процесів відтворення і лактогенезу та етіопатогенез акушерської патології у високопродуктивних корів: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.07 / Р.М. Івашків ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2008. — 18 с. — укp.

Вперше обгрунтовано фізіологічні основи взаємозв'язку та взаємообумовленості процесів відтворення та лактогенезу у високомолочних корів. Встановлено, що інтенсивне зростання молочної продуктивності корів у перші місяці після отелення пригнічує або навіть гальмує відтворну функцію тварин, що призводить до збільшення тривалості міжотельного періоду. Вивчено динаміку репродуктивного циклу у високомолочних корів у разі мінливості годівлі та умов утримання, встановлено розлади перебігу окремих його ланок: отелення, післяотельного періоду, естрального циклу. Вперше розкрито окремі аспекти патогенезу патології отелення і післяотельних хвороб матки, функціональних розладів яєчників у високомолочних корів. Підтверджено значення та практичну доцільність систематичного проведення акушерської та гінекологічної диспансперизації як ефективного методу встановлення розладів репродуктивного циклу та профілактики неплідності високомолочних корів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.96 + П876 +
Шифр НБУВ: РА359389

Рубрики:

      
2.

Івашків Г.М. 
Декор традиційної української кераміки XVIII - першої половини ХХ століття (іконографія, домінантні мотиви, художні особливості): Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.06 / Г.М. Івашків ; Львів. акад. мистец. — Л., 2004. — 19 с. — укp.

На прикладах українських глиняних виробів показано еволюцію та трансформації домінантних мотивів і сюжетів. Зроблено мистецтвознавчий аналіз зображень та художніх особливостей декору українських гончарних виробів, зокрема мотивів хреста, тощо, риби, міфологічних образів Сенмурва, однорога, сирени, русалки, василіска, що свідчить про їх широкий іконографічний репертуар. Всебічно розглянуто зображення Богородиці, св. Миколая, Юрія-Змієборця, архистратига Михаїла та ангелів, які представляють традиційне коло святих, а також церковних споруд, виявлено ряд спільних рис і відмінностей у створенні аналогічних композицій у творах І.Баранюка, О.Бахматюка, П.Самоловича та інших майстрів. Проведено аналіз декору українських гончарних виробів у слов'янському та частково загальноєвропейському контексті, що дало змогу увиразнити універсальні та унікальні особливості оздоблення національної кераміки. Введено до наукового обігу нові імена гончарів і проведено атрибуцію ряду керамічних виробів. Укладено схеми, які наочно представляють домінатні мотиви в декорі традиційних українських гончарних виробів у порівняльному аспекті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ125.13(4УКР)4/5 + Щ125.108.06
Шифр НБУВ: РА330609

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Івашків Т.С. 
Економічна ефективність використання сільськогосподарської техніки в аграрних підприємствах: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Т.С. Івашків ; Держ. вищ. навч. закл. "Держ. агроекол. ун-т". — Житомир, 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні та методичні положення та практичні рекомендації щодо оцінювання та підвищення експлуатаційних можливостей використання сільськогосподарської техніки в аграрних підприємствах. Розроблено алгоритм визначення економічної ефективності сільськогосподарських машин за принципами беззбитковості, сутність якого полягає у формуванні виробником для існуючих умов оптимальних показників продуктивності, витрат на годину роботи та ціни базової машини, з якою буде порівнюватися наявна техніка. Проаналізовано сучасний стан забезпечення агротехнікою сільськогосподарських підприємств Тернопільщини. Встановлено зв'язок між забезпеченістю виробників агрегатами та витратами на 1 га посівів в аграрних підпрємствах. Визначено межі ефективного використання сільськогосподарських машин у різних за розміром підприємствах й обгрунтовано шляхи підвищення можливостей їх експлуатації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-571.18-07 +
Шифр НБУВ: РА358155

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Івашків-Когут С. В. 
Функціонально-семантичний простір аугментативності в сучасній англійській мові: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / С. В. Івашків-Когут ; Львівський національний університет ім. Івана Франка. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-210
Шифр НБУВ: РА369367 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Івашків В.М. 
Художня, літературознавча і фольклористична парадигма ранньої творчості Пантелеймона Куліша: автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.01.01 / В.М. Івашків ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2009. — 39 с. — укp.

Досліджено ранню творчість видатного українського письменника П. Куліша (1819 - 1897) від етнографічно-художніх романтичних оповідань 1840 р. до подорожніх нотаток, зроблених під час поїздки до Варшави на початку 1847 р. Зазначено, що у період 1840 - початку 1847 рр. відбулося становлення Куліша як талановитого письменника-романтика, передусім прозаїка, фольклориста, літературного критика, публіциста, історика, що починав творчий шлях як поет і перекладач, організатор культурно-літературного процесу. Проаналізовано особливості художнього змісту творів "воронізького циклу", ідилії "Орися", історичних романів "Михайло Чарнышенко, или Малороссия восемьдесят лет назад" і "Чорна рада" (рукописні й опубліковані ранні редакції), епопеї "Україна" й її прозового відповідника "Книги о ділах народу українського і славного Війська Запорозького", видатної історіософської праці "Повесть об украинском народе". Розглянуто особливості ролі та місця у творах автора українського фольклору, збиранню, дослідженню та публікаціям якого він приділяв значної уваги. Висвітлено доробок раннього П. Куліша - фольклориста, літературного критика та публіциста у контексті його суспільно-політичної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4 Куліш П.О.49 +
Шифр НБУВ: РА369065

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Івашків Л.Я. 
Часова організація біоелектричних і метаболічних процесів у ранньому ембріогенезі в'юна та шпорцевої жаби: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / Л.Я. Івашків ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Одержано нові дані про принципи часової організації клітинних процесів у період дроблення зародків холоднокровних тварин. Вперше у порівняльному плані проаналізовано часові залежості між змінами біоелекричних і метаболічних процесів на стадії дроблення зародків в'юна та шпорцевої жаби. Установлено подібність часових залежностей зазначених процесів у ранньому ембріогенезі тварин різних систематичних груп та її незалежність від типу дроблення та побудови зародків цих тварин. Виявлено достовірні часові причинно-наслідкові зв'язки між динамікою біоелектричних характеристик та інтенсивністю енергетичного метаболізму, зокрема - їх зв'язок з динамікою вмісту серотоніну в зародках в'юна у період дроблення. Уперше з'ясовано особливості часових залежностей між біоелектричними та метаболічними процесами за дії екстремальних чинників на ранній ембріогенез в'юна та запропоновано критерії оцінки динаміки біоелектричних і метаболічних показників за нормальних умов розвитку та у випадку дії негативних чинників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.33*333*715.3 + Е623.341*333*715.3 +
Шифр НБУВ: РА325354

Рубрики:

      
7.

Івашків Г. М. 
Українська народна фігурна кераміка ХІХ−ХХ ст.: пластика декору та форми, концепція образів. / Г. М. Івашків. — Б.м., 2022 — укp.

У роботі вперше в українського мистецтвознавстві проаналізовано народну фігурну кераміку як оригінальний вид декоративно-ужиткового мистецтва у її основних виявах. Введено в науковий обіг значну кількість глиняних пластичних виробів, що зберігаються у понад ста музеях та п'ятнадцяти приватних збірках, а також зібраних під час дев'яти експедицій у різні регіони України. Залучення до аналізу фігурної кераміки з інших країн дало змогу аргументовано ствердити, що українська пластика розвивалася в руслі тенденцій світового мистецтва, а також більш виразно підкреслити її оригінальність та національну специфіку.^UThe given thesis explores Ukrainian folk figure-shaped ceramics as a unique ethno-cultural and artistic phenomenon. More than a thousand of earthenware relief works have been introduced here for the first time. Including the earthenware from other countries into the given research has allowed the author to claim that Ukrainian relief earthenware was developing within world art tendencies and emphasize originality and national specificity of this type of applied and decorative art.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського