Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=201206180000007511<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Павлюк Г. В. 
Становище та діяльність пізньопротестантських громад Волинської губернії в другій половині XIX - на початку XX ст. : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 09.00.11 / Г. В. Павлюк ; Нац. ун-т "Остроз. акад.". — Острог, 2011. — 20 с. — укp.

Наведено результати комплексного історико-релігієзнавчого дослідження становища та діяльності пізньопротестантських громад Волинської губернії в другій половині XIX - на початку XX ст. З'ясовано низку чинників, що сприяли поширенню баптизму, адвентизму й євангельського християнства в поліетнічному та поліконфесійному середовищі. Висвітлено географію поширення євангельського та месіансько-есхатологічного рухів у губернії. Досліджено національний та соціальний склад громад і динаміку його змін. Проаналізовано конфесійну політику Російської імперії стосовно протестантів і показано її втілення на регіональному рівні. Визначено вплив місцевої влади та православного духовенства губернії на формування законодавства щодо протестантів і зміну їх становища. Встановлено внутрішньоцерковне життя громад, показано вплив національно-культурного фактора та релігійних традицій основних християнських конфесій у краї на богослужбову та церковно-управлінську практики пізньопротестантських громад. Охарактеризовано основні підходи протестантів до релігійної освіти та виховання та їх заходи в даній сфері. Висвітлено головні напрями діяльності віруючих: місіонерство, благодійність і милосердя, поширення Святого Письма, богослужбової та християнської літератури.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Э376.09(4УКР-9ВОЛ)-35
Шифр НБУВ: РА384343 Пошук видання у каталогах НБУВ 


Рубрики:

Географічні рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського