Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=201206180000007379<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Ситник О. І. 
Міжзональний геоекотон "лісостеп-степ" Правобережної України : автореф. дис. ... канд. геогр. наук : 11.00.11 / О. І. Ситник ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. — Чернівці, 2011. — 19 с. — укp.

Проаналізовано сучасні дослідження геоекотонів як своєрідних феноменів ландшафтів земної кулі й окремих її регіонів, доповнено та вдосконалено теоретичні засади дослідження антропогенних ландшафтів та антропогенних геоекотонів у перехідних міжзональних зонах. Обгрунтовано визначення геоекотону як своєрідного та складного натурального, натурально-антропогенного або антропогенного утворення, яке формується в ландшафтному просторі-часі на контакті різноманітних природних середовищ. На прикладі міжзонального геоекотону "лісостеп-степ" Правобережної України розглянуто натуральні межі, природні умови та природні ресурси, ландшафти, а також типологічні особливості виділеної території. Визначено місце геоекотону в структурі типологічної класифікації: за площею, походженням, віком, морфологічною виразністю, функцією, динамічними процесами. Розглянуто просторово-часові особливості формування, виділено етапи розвитку та досліджено сучасну структуру антропогенних ландшафтів, виокремлено їх специфічні ознаки. У структурі фонових сільськогосподарських і лісових антропогенних ландшафтів, а також ландшафтів техногенного походження досліджено процеси формування антропогенних геоекотонів - селитебних, промислових, сільськогосподарських, дорожніх та інших, запропоновано шляхи їх оптимізації та раціонального використання у майбутньому.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Д821(45УКР)6
Шифр НБУВ: РА383928 Пошук видання у каталогах НБУВ 


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського