Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=201205100000006772<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Шлапаков О. С. 
Мовленнєвий жанр "поздоровлення": комунікативно-прагматичні та структурно-семантичні особливості : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.15 / О. С. Шлапаков ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2011 — укp.

Досліджено комунікативно-прагматичні та структурно-семантичні особливості мовленнєвого жанру "поздоровлення". Описано основні підходи до вивчення жанрів мовлення в сучасній лінгвістиці, подано дефініцію мовленнєвого жанру "поздоровлення" як мовленнєвого твору, що має характер регулювання міжособистісних відносин та є закріпленим за типовою комунікативною ситуацією, зумовленою важливою для адресата мовленнєвою подією. Встановлено, що метою жанру є посилення позитивного емоційного стану адресата в прямій, рідше - в непрямій, формі, від чого залежить його вторинна та риторична сутність. Визначено його місце в системі фатичних мовленнєвих жанрів. Охарактеризовано поздоровну ситуацію, властиву тій чи тій культурі, описано її етикетні або емотивні параметри. Доведено, що східнослов'янській мовленнєвій культурі в порівнянні із західноєвропейськими й американською культурами більшою мірою притаманні більш емотивні поздоровлення. Вивчено структурно-семантичні особливості мовленнєвого жанру "поздоровлення". Ідентифікаційними ознаками непрямих поздоровлень є характерний набір параметрів поздоровної комунікативної ситуації, а також присутня в мовленнєвому жанрі суб'єктивна модальність.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш100.9
Шифр НБУВ: РА382339 Пошук видання у каталогах НБУВ 


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського