Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20111025001037<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Строгуш Н. С. 
Особливості ліпідного складу шкіри овець різних порід і вовни у зв'язку з її ростом та фізико-хімічними параметрами : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.04 / Н. С. Строгуш ; Ін-т біології тварин НААН. — Л., 2011. — 15 с. — укp.

Наведено результати досліджень вікових і породних особливостей ліпідного складу шкіри овець і вовни в процесі її річного росту та у зв'язку з формуванням її фізико-хімічних параметрів і впливу на них сезонних чинників, фізіологічного стану організму, умов годівлі та утримання тварин. Показано, що зміни інтенсивності росту вовни у вівцематок в окремі періоди року супроводжуються відповідними змінами показників ліпідного обміну в шкірі, її морфогістологічних параметрів, а також фізико-хімічних параметрів вовни. Шкіра напівгрубововнових овець характеризується нижчим рівнем ліпідного обміну у порівнянні з тонкорунними. Більша кількість внутрішніх ліпідів вовни в обох порід овець припадає на зв'язану фракцію (1,15 - 1,18 %). У зв'язаній і вільній фракціях внутрішніх ліпідів вовни кількісно переважають нейтральні класи ліпідів, у складі яких найбільша частка припадає на холестерол, а у складі полярних ліпідів домінують цераміди. Для оцінювання фізичних властивостей вовни, зокрема її міцності на розрив, маркером може слугувати вміст холестеролсульфату у вільній фракції внутрішніх ліпідів вовни. Запропоновано спосіб нівелювання депресії росту вовни у зимово-стійловий період утримання овець додаванням до основного раціону біологічно активної кормової добавки.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: П66-269.1 + П66-273 + П66-4
Шифр НБУВ: РА382577 Пошук видання у каталогах НБУВ 


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського