Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнявидом документа
Пошуковий запит: (<.>ID=20111003000269<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2
   
Ставнюк О. М. 
Державно-партійна діяльність Панаса Любченка в УСРР (1917 - 1937 рр.) : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / О. М. Ставнюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Розглянуто становлення націонал-комуністичного лідера П. Любченка як державного діяча та проаналізовано сукупність факторів, що впливали на цей процес. Досліджено початок його партійної діяльності в Українській партії соціалістів-революціонерів та в Українській комуністичній партії (боротьбистів). Розглянуто принципи вступу П. Любченка до більшовицької партії. Особливу увагу приділено його перебуванню у керівних структурах УСРР. Розкрито ідейно-політичну складову державно-партійної діяльності П. Любченка. Визначено його участь у виробленні та реалізації політики соціально-економічних перетворень, простежено роль та місце в національно-культурному житті радянської України 1920 - 1930-х рр.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-8 Любченко
Шифр НБУВ: РА380064 Пошук видання у каталогах НБУВ 


Рубрики:

Географічні рубрики:
   
Бараненкова Н. А. 
Форми і функції театральності в художній системі прози Миколи Гоголя (на матеріалі "Вечорів на хуторі біля Диканьки") : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.02 / Н. А. Бараненкова ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С. Сковороди. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Простежено генез поняття "театральність" і доведено, що найбільш прийнятне значення театральності - видовищність - притаманне драматургічним і прозовим творам завдяки використанню специфічних театральних прийомів. Визначено форми театральності як системи художніх засобів і прийомів, які функціонують у мистецтві XVII - XVIII ст. З'ясовано, що у даний період театр є тією художньою формою, що найбільш повно відповідає природі барокового мистецтва, для якого видовищність стає однією з основних рис. Доведено, що задля досягнення видовищного ефекту Гоголь використовує у повістях суто театральні прийоми, а також широкий спектр специфічних прийомів, характерних мистецтву бароко, які функціонують на рівні наративу та впливають на структуру сюжетів повістей збірки. З'ясовано форми впливу вертепної архітектоніки на принципи організації оповіді "Вечорі...".

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)5-4 Гоголь М. В. 534 + Ш5(4РОС)5-4 Гоголь М. В. 88
Шифр НБУВ: РА376659 Пошук видання у каталогах НБУВ 


Рубрики:

Географічні рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського