Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнявидом документа
Пошуковий запит: (<.>ID=20100525001249<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2
   
Корольова Д.С. 
Похідні протромбіну та їх роль у функціонуванні коагуляційної ланки системи гемостазу : автореф. дис. ... канд. біол. наук: 03.00.04 / Д.С. Корольова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено роль похідних протромбіну (мезо- та претромбіну) в процесах формування фібринового та тромбоцитарного тромбів. Розроблено метод одержання мезотромбіну, придатного для використання в модельних системах in vitro. Встановлено, що мезотромбін сприяє формуванню фібринової сітки, згортаючи фібриноген і активуючи фактор ХІІІ зсідання крові. Методом протокової цитометрії показано, що в популяції механічно стимульованих до активації тромбоцитів мезотромбін, але не претромбін 1, виявляє себе як потужний активатор тромбоцитів. З'ясовано, що похідні протромбіну модулюють ADP-, колаген- і адреналін-індуковану агрегацію тромбоцитів. Визначено, що мезотромбін скорочує lag-фазу колаген-індукованої агрегації тромбоцитів і збільшує ступінь ADP- і адреналін-індукованої агрегації тромбоцитів, а також, що претромбін 1 пригнічує індуковану агрегацію тромбоцитів і не впливає на процес їх дегрануляції. Розроблено діагностичний тест на основі екамуліну (активатора протромбіну з отрути Echis multisquamatis) для визначення загального рівня протромбіну і його функціонально неактивних форм (претромбіну 1 та PIVKA-протромбіну) в плазмі крові. Показано, що виявлення претромбіну 1 є маркером тромбофілії за системного червоного вовчаку. Встановлено, що запропонований діагностичний тест дозволяє підібрати індивідуальну дозу антикоагулянтів непрямої дії для кожного окремого пацієнта та контролювати ефективність терапії.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.221 +
Шифр НБУВ: РА369386 Пошук видання у каталогах НБУВ 


Рубрики:
   
Соловйова О.В. 
Семантична еволюція прикметників розміру в англійській мові : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / О.В. Соловйова ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2010. — 20 с. — укp.

Вивчено семантичну еволюцію членів дводомінантної лексико-семантичної групи розміру в англійській мові. Проаналізовано основні компоненти значення, притаманні прикметникам на позначення загального та часткового розміру. Виявлено семантичні зв'язки парадигматичного та синтагматичного характеру між лексемами групи, досліджено процес становлення синонімічних рядів та антонімічних груп всередині групи. Проаналізовано основні напрямки семантичної деривації кожного окремого прикметника, визначено потенційні дериваційні семи, за якими здійснюється розвиток значення елементів, та внутрішньо- і зовнішньолінгвістичні причини, що обумовили ці зміни. Проведено аналіз семантичного поля розвитку, що репрезентується прикметниками розміру в англійській мові.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-31 + Ш143.21-212.2
Шифр НБУВ: РА370603 Пошук видання у каталогах НБУВ 


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського