Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20100525000894<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Секела Т.Я. 
Патогенетичні особливості перебігу тяжкої травми в поєднанні з механічним пошкодженням шкіри та при застосуванні ксенодермопластики : автореф. дис. ... канд. мед. наук: 14.03.04 / Т.Я. Секела ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я. Горбачевського. — Т., 2010. — 19 с. — укp.

Проаналізовано патогенетичні особливості перебігу тяжкої травми (ТТ) в поєднанні з механічним пошкодженням 10 % шкіри та його корекції з використанням ксенодермопластики. Розроблено модель тяжкої травми, яка допомагає розкрити патогенні механізми впливу додаткового механічного видалення 10 % площі поверхні шкіри на її перебіг. Зазначено, що за умов ТТ виникає виражена активація центрального контуру регуляції серцевого ритму та підвищення пульсового кровонаповнення тіла щурів у процесі зменшення тонусу артеріальних судин, поступове зниження показників функціональної активності печінки, наростання активності маркерних ферментів цитолізу, перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) та ендогенної інтоксикації (ЕІ), ознаки виснаження антиоксидантного захисту (АЗ), які до сьомої доби стабілізуються. Досліджено додаткове механічне пошкодження 10 % поверхні шкіри, яке супроводжується істотним погіршенням досліджуваних показників, появою дистрофічно-некротичних змін у печінці, нирках, серці та легенях, зростанням кількості загиблих тварин, яка на сьому добу складає 60 %. Доведено, що під час застосування ксенодермопластики покращується більшість показників варіаційної пульсометрії, центральної гемодинаміки, цитолізу, ЕІ, ПОЛ, АЗ та функціонального стану печінки.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.14-59
Шифр НБУВ: РА370296 Пошук видання у каталогах НБУВ 


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського