Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20100426002777<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Сокольська Т.В. 
Якісна складова конкурентоспроможності продукції агросфери : автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / Т.В. Сокольська ; Білоцерк. нац. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичні та методичні положення щодо підвищення конкурентоспроможності продукції агросфери за якісними показниками. Обгрунтовано теоретичні засади побудови комплексної системи управління якістю агропродовольчої продукції. Розкрито зміст категорій "якість" і "конкурентоспроможність продукції", розглянуто основні етапи їх наукового інтерпретування. Проаналізовано існуючі методичні підходи щодо оцінювання конкурентоспроможності агропродукції за якісними показниками. Розглянуто чинну систему нормативно-правового регулювання якості продукції агросфери в Україні та світі. Проведено системний аналіз конкурентного середовища аграрного ринку, визначено основні чинники впливу на якість і конкурентоспроможність агропродовольчої продукції. Доведено необхідність об'єднання усіх органів, які контролюють безпечність харчових продуктів, в єдину інтегровану систему та створення національної системи управління якістю агропродовольчої продукції як багаторівневого комплексу взаємопов'язаних нормативно-правових, технічних, організаційних, економічних і соціальних заходів, спрямованих на встановлення, забезпечення та дотримання необхідного рівня якості та безпечності агропродовольчої продукції на етапах її виготовлення, переробки, реалізації та споживання, що досягається шляхом безперервного державного контролю за якістю та безпечністю, зокрема, цілеспрямованого впливу на чинники, що їх формують. Показано ключову роль людського фактора у формуванні якісних характеристик агропродовольчої продукції, доведено необхідність створення кооперативів та об'єднань фермерських господарств як єдиної можливості для дрібних сільськогосподарських товаровиробників забезпечити необхідний рівень якості своєї продукції та конкурентних позицій на ринку. Зроблено висновок про необхідність зміщення акцентів державної політики щодо підтримки сільськогосподарського виробництва на сучасному етапі у напрямі стимулювання інноваційного розвитку галузі, здійснення доплат за високу якість продукції й ефективність виробництва. Нарощування конкурентних переваг продукції вітчизняної агросфери рекомендовано здійснювати за такою схемою: витрати - якість - ціна - інновації - швидкість реагування на споживчий попит, що може забезпечити Державна агенція з агромаркетингу шляхом впровадження системи швидкого оповіщення учасників ринку у режимі "on-line" про обсяги, стан якості та безпечності харчових продуктів.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-823.2 +
Шифр НБУВ: РА368526


Рубрики:

Географічні рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського