Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20100324002149<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Борисенко М.М. 
Ресурсозберігаючі елементи технологій розміщення, закладення і ведення виноградарства Автономної Республіки Крим : автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.08 / М.М. Борисенко ; Нац. ін-т винограду і вина "Магарач" УААН. — Ялта, 2009. — 43 с. — укp.

Розроблено й апробовано у виробничих умовах нові системи ведення куща за умов відсутності або обмеженого використання шпалери. Експериментально доведено, що значне зниження витрат на закладку виноградників можливо за рахунок застосування нетрадиційних для Криму видів садивного матеріалу, а саме: вегетуючих саджанців і нестратифікованих щеплень у поліетиленовому бандажі. Розроблено основні параметри ресурсозберігаючої технології відновлення старих виноградників. Доведено, що запропоноване 4-5-кратне малооб'ємне обприскування (із витратою препарату до 8 кг/га та робочої рідини - до 250 л/га) дозволяє заощаджувати витрату препаратів в два рази, робочої рідини - в 3 - 5 разів. Проаналізовано, що загальна економія засобів складе 608 грн/га. Розроблено формулу для розрахунку витрат робочої рідини з площі листової поверхні, що розвилася на гектарі. Експериментально доведено гарний ступінь покриття листів винограду робочим розчином пестицидів за роботи аерозольного генератора ГАРД-1, встановлено оптимальну ширину захвату ГАРД-1 за роботи на виноградниках - 400 - 500 м. Зазначено, що економія пестицидів становить 50 % без зниження ефективності захисних заходів. Доведено, що вітчизняний регулятор росту рослин емістим С у концентрації 50 мг/л є високоефективним і забезпечує не тільки суттєве збільшення урожайності винограду, але і підвищує цукристість ягід. Для посилення росту пагонів і збільшення маси грона для безнасінних сортів рекомендовано застосування гибберелліну в концентрації 40, 50, 75 і 100 мг/л залежно від сорту, для насінних сортів і сортів з функціональним жіночим типом квітки оптимальна концентрація 40 - 50 мг/л, а строк обробки - через 10 днів після масового цвітіння. Встановлено агрономічно значимі грунтові показники, що визначають придатність чорноземів звичайних передгірних і коричневих грунтів Південного берегу Криму під виноградники. Розроблено нову технологію вирощування винограду, енергоємність якої на 20 - 25 % менше типової технолгії, а також нові технологічні норми раціональної витрати ресурсів для господарств степового та передгірного Криму, розміщених у різних по стану рельєфу районах, зокрема, розсічений, слаборозсічений, рівнинний.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-4(4УКР-6КРИ) +
Шифр НБУВ: РА367928


Рубрики:

Географічні рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського