Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20100324001741<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Лизогуб Г.В. 
Пептична виразка шлунка та дванадцятипалої кишки у хворих на атеросклероз: особливості клініки, діагностики та лікування : автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Г.В. Лизогуб ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено особливості клініки та лікування пептичної виразки (ПВ) шлунку з супутнім атеросклерозом з симптоматикою ішемічної хвороби серця (ІХС). Проаналізовано результати комплексного обстеження 134-х хворих, серед яких 84 - з ПВ шлунка та дванадцятипалої кишки (ДПК) з атеросклерозом/ІХС, 30 - з ПВ без ІХС, 20 - з ІХС без ПВ і 10 практично здорових осіб. Виявлено, що дуоденальні виразки суттєво спотворюють реакцію серцево-судинної системи на харчове навантаження, а шлункові більш часто сприяють розвитку порушень серцевого ритму. З'ясовано, що найбільш "аритмогенними" є виразки верхньої третини шлунка. Доведено негативний вплив "активної" пептичної виразки на частоту та тривалість епізодів ішемії міокарда у хворих з супутньою ІХС і зафіксовано більш суттєві зміни постпрандіальної реакції гемодинаміки та порушення ритму серця у пацієнтів з поєднаною патологією (ПВ та ІХС). Вперше доведено, що присутність інфекції Helicobacter pylory у хворих на ПВ та АС/ІХС асоціюється зі збільшенням частоти аритмій і погіршенням ендотелійзалежної вазодилатації плечової артерії, негативно впливає на насосну функцію лівого шлуночка серця як натще, так і після прийому їжі. Встановлено, що інгібітори протонової помпи (ІПП) сприяють нормалізації постпрандіальної реакції гемодинаміки, суттєво зменшують порушення ритму серця у хворих на ПВ та ІХС, а також частоту виникнення епізодів ішемії міокарда. Виявлено, що додаткове введення у схему противиразкового лікування блокатора H2-гістамінових рецепторів фамотидину сприяє більш значному зменшенню частоти та тривалості епізодів ішемії міокарда за даними добового моніторування ЕКГ у даної категорії хворих.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6 + Р410.210.41 +
Шифр НБУВ: РА367335


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського