Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20100324001149<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Цугорка Т.М. 
Механізм тривалого синоптичного гальмування, викликанного серією потенціалів дії в нейронах гіпокампа щурів : автореф. дис... канд. біол. наук: 13.00.02 / Т.М. Цугорка ; НАН України, Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2009. — 20 с. — укp.

У ході дослідження порівняно групи постсинаптичних рецепторів, які беруть участь у генерації ранньої та пізньої стадій синаптичної відповіді на стимуляції пресинаптичних ГАМК-ергічних нейронів культури гіпокампа короткими серіями (5-20 стимулів з частотою 2-1000 Гц). Показано, що за аплікації селективного блокатора ГАМК рецепторів пікротоксину, синаптичні рецептори блокуються значно швидше, якщо блокування супроводжується їх активацією. Після прикладання 100 мкМ пікротоксину та блокування синаптичних рецепторів у ході низькочастотної стимуляції синапса, початкова фаза відповіді нейрона на серію стимулів з частотою 50 Гц пригнічується в середньому в 1,8 раза більше, ніж його кінцева фаза (після 20-ти стимулів). Групи рецепторів, які генерують ранню та пізню стадії ГПСС, викликаних серіями стимулів, істотно відрізняються. Показано, що описані групи рецепторів не відрізняються своїм субодиничним складом, принаймі, в половині синапсів. Встановлено, що неоднорідність десенситизації рецепторів може відігравати певну роль у виявленому розподілі рецепторів на групи. На комп'ютерній моделі ГАМК синапса показано, що неоднорідність десенситизації рецепторів може виникати внаслідок неоднорідності розташування ГАМК рецепторів відносно зон виділення медіатора.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.177.522*012 +
Шифр НБУВ: РА368073


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського