Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20100202001234<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Різниченко А.О. 
Обгрунтування ефективності застосування кверцетину і тіотриазоліну для попередження побічної дії протитуберкульозних препаратів : автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / А.О. Різниченко ; Ін-т фармакології та токсикології АМН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено зменшення побічної дії протитуберкульозних лікарських засобів ізоніазиду та рифампіцину шляхом застосування нетоксичних препаратів природного походження кверцетину, його водорозчинної форми - корвітину та синтетичного медикаменту тіотриазоліну. Визначено показники перекисного окиснення ліпідів, стан систем антиоксидантного захисту, зміни жирнокислотного складу ліпідів міокарда та печінки щурів. Досліджено гістоморфологічну структуру печінки за умов дії ізоніазиду, рифампіцину та їх комбінацій з кверцетином, корвітином, тіотриазоліном за сумісного застосування ізоніазиду та рифампіцину з протекторними препаратами. Виявлено зміни осмотичної резитентності еритроцитів лабораторних тварин за умов застосування ізоніазиду та рифампіцину та протекторний ефект кверцетину, корвітину та тіотриазоліну. Доведено протекторний вплив метаболітних препаратів за даними дослідження кардіо- та системної гемодинаміки у дослідах на кролях, а також біохімічних показників функціонування печінки. Визначено фізико-хімічні характеристики взаємодії кверцетину, корвітину та тіотриазоліну з протитуберкульозними лікарськими засобами. Проаналізовано, що результати експериментів стверджують наявність у кверцетину, корвітину та тіотриазоліну гепато-, кардіо- та нейропротекторного ефекту за побічної дії ізоніазиду та рифампіцину.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.45-29 + Р281.2 + Р352.3 +
Шифр НБУВ: РА366245


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського