Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20100202000755<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Кардаш А.М. 
Комплексне відновне хірургічне лікування хворих з травматичним пошкодженням нервів (клінічне та експериментальне дослідження) : автореф. дис.... д-ра мед. наук: 14.01.05 / А.М. Кардаш ; Держ. установа "Ін-т нейрохірургії ім. акад. А.П.Ромоданова АМН України" АМН. — К., 2009. — 42 с. — укp.

Висвітлено проблему покращання результатів хірургічного лікування хворих з пошкодженням нервових стовбурів за рахунок комплексного хірургічного лікування з застосуванням методів, які сприяють підвищенню якості освіження та зіставлення відрізків нерва перед зшиванням, захисту місця зшивання від рубцевої тканини та магнітної стимуляції регенерації нервових стовбурів. Експериментальна частина роботи виконана на 45-ти безпородних собаках обох статей від 2-х д - 5 р. масою тіла 6 - 11,2 кг і 32 білих щурах лінії Вістар обох статей масою тіла 250 - 350 г. Вивчено результати комплексного лікування 797-ми хворих з пошкодженням нервів: чоловіків 583 (73,1 %), жінок (26,9 %). Проведений експеримент довів позитивний вплив пульсуючого магнітного поля (ПУМП) на регенерацію нервових стовбурів після їх зшивання, а саме: прискорюється початок регенерації, збільшуються швидкість та якість регенерації пошкодженого нерва. Встановлено, що застосування розробленого способу освіження відрізків нервового стовбура перед накладанням швів дозволяє виконати рівномірне, перпендикулярне розсіченння нерва, що дає змогу якісніше накладати шви на нервові стовбури. Охарактеризовано, що застосування магнітотерапії в ранні строки після накладання шва на травмований нерв дозволяє в 92,7 % випадків досягти повного відновлення функцій травмованої кінцівки, в 7,3 % - з обмеженням. Розроблено методику та новий матеріал для тубажа нервів, які зшивають, що дозволяють захистити місце зшивання від стискання рубцевою тканиною і знизити до мінімуму вплив однієї з основних причин уповільненої та неякісної регенерації нерва. Обгрунтовано, що в результаті комплексного хірургічноголікування хворих з пошкодженням периферичних нервів у 81 % спостережень вдалося досягти повного відновлення функції кінцівки, в 15,2 % - з певними обмеженнями.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.5-5 +
Шифр НБУВ: РА366300


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського