Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20090928000334<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Сіліна Н.К. 
Роль ендотеліальної дисфункції у розвитку прееклампсії у вагітних з артеріальною гіпертензією : автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Н.К. Сіліна ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано роль ендотеліальної дисфункції у розвитку ускладень вагітності та встановлено доклінічні критерії прееклампсії у вагітних з первинною артеріальною гіпертензією (ПАГ) та у вагітних з тяжкою прееклампсією або еклампсією під час попередньої вагітності. Визначено маркери ендотеліальної дисфункції, якими є ендотелін 1 (Ет-1), фактор Віллебрандта (ФВ), ендотелійзалежна вазодилятація (ЕЗВД)) у вагітних з високим ризиком виникнення преекламсії, визначено їх роль у розвитку даного ускладнення. На підставі вивчення результатів ультразвукового доплерометричного дослідження встановлено особливості матково-плацентарного-плодового кровообігу у вагітних з ПАГ і з прееклампсією в анамнезі (під час попередньої вагітності). З урахуванням одержаних даних розроблено критерії ранньої діагностики порушень фето-плацентарного кровообігу та прогнозування імовірності виникнення прееклампсії у даної категорії вагітних. Зроблено висновок, що вагітні з ПАГ і тяжкою еклампсією в анамнезі складають групу ризику за показником розвитку цих ускладнень, однією з причин виникнення яких є порушення функціонування ендотеліальної системи. Доведено, що у вагітних з ПАГ та з прееклампсією в анамнезі відбувається зниження ЕЗВД поєднане з підвищенням рівня Ет-1, ФВ в сироватці крові та зниження концентрації плацентарного лактогену й естріолу. Обгрунтовано необхідність розробки та впровадження ситсеми організаційних і профілактично-лікувальних заходів для вагітних жінок з АГ та з прееклампсією в анамнезі.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.410.030 + Р716.213.026 +
Шифр НБУВ: РА363202


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського