Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20090603003166<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Береза О.Ю. 
Фізичні основи парного росту фаз сплавів за нерівноважних перетворень : автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.13 / О.Ю. Береза ; Нац. наук. центр "Харк. фіз.-техн. ін-т". — Х., 2008. — 36 с. — укp.

Визначено механізми парного росту фаз за нерівноважних умов фазових переходів у системах з евтектичним перетворенням. Обгрунтовано вплив кристалічної будови компонентів систем на тип діаграми стану та механізми парного росту. Запропоновано термодинамічні критерії оцінювання схильності сплавів евтектичних систем до виникнення квазіевтектик за умов відсутності інших фазових перетворень та формування аморфного стану. Проведено теоретичний аналіз теплових процесів у рідкій фазі та запропоновано структурну модель рідкого прошарку на межі кристал - рідина за умов нерівноважності. Визначено, що рушійною силою кристалізаційних процесів за цих умов є температурне переохолодження, за умов рівноваги - концентраційне переохолодження. Установлено, що процеси кооперації між зростаючими кристалами залежать від співвідношення між фазами та впливають на механізми парного росту. Розроблено моделі зростання кристалів двох фаз за різного співвідношення між партнерами та визначено умови кооперації для сумісного або роздільного росту. У порівняльному аспекті проаналізовано евтектичну та квазіевтектичну кристалізацію та встановлено принципові відмінності цих перетворень. Доведено, що умови квазіевтектичного перетворення визначають термокінетичні діаграми перетворення переохолодженої рідини. Для системного оцінювання можливих нерівноважних ефектів у сплавах з евтектичним перетворенням розроблено синергетичні схеми траєкторій еволюції систем залежно від ступеня переохолодження. Доведено позитивний вплив квазіевтектичних структур на властивості сплавів. Результати дослідження впроваджено у виробництво деталей з підвищеними фізико-хімічними властивостями поверхневих шарів (паливних баків, швидкозношувальних деталей бурякозбиральної техніки).

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: К204.3 +
Шифр НБУВ: РА361432


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського