Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20090603000442<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Муравйова І.М. 
Гормонально-біохімічні порушення в учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у віддалений період після опромінення при метаболічному синдромі : автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.01 / І.М. Муравйова ; Держ. установа "Наук. центр радіац. медицини АМН України". — К., 2008. — 24 с. — укp.

Обстежено 100 учасників ліквідації наслідків аварії (УЛНА) на Чорнобильській АЕС (ЧАЕС) з метаболічним синдромом, розподілених на 2 підгрупи: 50 пацієнтів, які перенесли гостру променеву хворобу (ГПХ), опромінених понад 1,0 Гр; 50 пацієнтів, опромінених у діапазоні 0,3 - 0,9 Зв, а також 37 неопромінених осіб з метаболічним синдромом (контрольна група). Визначено, що в осіб, які перенесли ГПХ, рівень амінотермінального пропептиду проколагену I типу (PINP) та карбокситермінального телопептиду колагену I типу (IСТР) вірогідно перевищує такий в УЛНА на ЧАЕС, опромінених у діапазоні доз 0,3 - 0,9 Зв, та неопромінених осіб. У цій категорії виявлено прямий помірний кореляційний зв'язок між дозою опромінення та зазначеними маркерами, що доводить вплив іонізуючого випромінювання на процеси синтезу та деградації колагену I типу в екстрацелюлярному матриксі. В УЛНА на ЧАЕС з гіпертрофією лівого шлуночка у разі метаболічного синдрому показано збільшення прогностичного ризику розвитку фатальних кардіоваскулярних подій (SCORE), який корелює з підвищенням рівня PINP у разі концентричної гіпертрофії лівого шлуночка в осіб, які перенесли ГПХ, що доводить існування колагензалежної ланки у патогенезі серцево-судинних захворювань за умов дії іонізуючого випромінювання.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361 +
Шифр НБУВ: РА361399


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського