Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20090505001285<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Подвігіна О.О. 
Обгрунтування параметрів дренування геомеханічно порушених шахтних полів Центрального району Донбасу : автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.09 / О.О. Подвігіна ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2008. — 18 с. — укp.

На основі методу математичного моделювання досліджено закономірності формування гідродинамічного режиму підземних вод за умов геомеханічно порушених шахтних полів Центрального Донбасу для періодів експлуатаційного та згортання гірничих робіт, що є підставою для визначення параметрів інженерного захисту поверхні полів. З використанням обгрунтованої регіональної фільтраційної моделі розглянуто палеогідродинамічну обстановку у регіональному плані для часу експлуатації та затоплення шахт. З використанням факторно-діапазонного аналізу встановлено зміни основних фільтраційних параметрів і граничних умов, які є основними під час формування рівнів підземних вод у геомеханічно порушеному масиві. Одержано кількісні показники змін гідродинамічного режиму підземних вод, зумовлених порушенням умов фільтрації підземних вод під впливом гірничих робіт. За результатами моделювання визначено узагальнений параметр взаємозв'язку підземних вод з гірничими виробками, який враховує фільтраційний опір гірничих виробок, а також суттєво залежить від етапу відпрацювання горизонту. Установлено, що у разі одночасного затоплення всіх шахт регіону у термін з 2005 до 2030 рр. площа з глибиною залягання рівня підземних вод менше 5 м збільшиться та досягне 56 % загальної площі регіону. Здійснено диференціацію шахтних полів за гідрогеотехнічним станом і визначено показник інтенсивності водовідливу, що дозволило оцінити ефективне використання режиму та схем гідродинамічного регулювання за допомогою дренування й активізації взаємозв'язку між поверхнями та підземними водами. Очікуваний економічний ефект становить 63 тис. грн. на 1 га території.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: И17-13 +
Шифр НБУВ: РА361036


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського