Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=2009020300248120090203002481<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Леньо П.Ю. 
Становлення і розвиток етнологічної науки в Словаччині (основні етапи, напрями, проблеми) : автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.05 / П.Ю. Леньо ; Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз вітчизняних і зарубіжних праць з історіографії словацької етнології XX та початку XXI ст. Відтворено цілісну картину становлення етнологічної науки у Словаччині, охарактеризовано основні етапи її розвитку. Простежено процес формування народознавчої думки у контексті самоусвідомлення словаків як нації у XIX ст. і поступового виокремлення народознавства у самостійну дисципліну. Проаналізовано малодосліджені проблеми словацької етнології, зокрема, визначено особливості її розвитку у міжвоєнний період і в другій половині XX ст. (часи комуністичної влади). На підставі результатів перехресного аналізу саморефлексії словацької науки у вигляді наукових дискусій на сторінках профільних етнологічних часописів і видань, охарактеризовано сучасний стан, тенденції та перспективи розвитку етнології у Словаччині. Досліджено проблему русинства на сторінках словацької етнологічної періодики й окремих видань періоду набуття даною темою актуальності (кінець 1980 - 1990-ті рр.). Висвітлено перспективи та напрями розвитку етнології Словаччини у порівнянні з сучасним станом даної дисципліни в Україні, Росії, Угорщині, Польщі, Румунії, Болгарії. До наукового обігу введено значну кількість етнологічних праць, виданих за межами України (словацька, чеська, угорська література).

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Т5г(4СЛО) + Т5г(4СЛО)
Шифр НБУВ: РА360224


Географічні рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського