Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=2009020300132620090203001326<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
П'ятковський Т.І. 
Мікробіоценоз опікової рани та його корекція А-бактерином : автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.07 / Т.І. П'ятковський ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2008. — 24 с. — укp.

Наведено результати мікробіологічного дослідження експериментальної опікової рани, неушкодженої шкіри здорових осіб, опікової (II - IIIА - Б ступенів) рани й аналогічної ділянки неушкодженої шкіри у опечених. Підтверджено, що мікробний пейзаж такої рани змінюється залежно від періоду її розвитку. Установлено, що опікову рану (експериментальну та у потерпілих) спочатку колонізують представники нормальної мікрофлори шкіри, а саме, стафілококи, бацили, мікрококи, коринебактерії. Пізніше у рані з'являються P. aeruginosa та представники родини Enterobacteriaceae, зростає частота виявлення S. aureus. Вивчено антибіотикочутливість одержаних штамів мікроорганізмів. Показано появу полірезистентних мікроорганізмів в опіковій рані у пацієнтів комбустологічного стаціонару, переважно S aueus і P. aeruginosa. Досліджено адгезивні й антагоністичні властивості виділених штамів мікроорганізмів у порівнянні з ними пробіотичного штаму Aerococcus viridans N 167. Доведено, що кокова флора, зокрема стафілококи, має високі адгезивні властивості, а штами Bacillus spp. на непошкодженій шкірі та P. aeruginosa в опіковій рані мають виражені антагоністичні властивості. Установлено, що A. viridans має високі адгезивні й антагоністичні властивості, затримуючи ріст клінічно важливих мікроорганізмів. Доведено клінічну ефективність препарату А-бактерин стосовно корекції мікробіоценозу поверхневих опікових ран, підтверджено його нешкідливість і добру переносимість хворими.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.154.1-52 +
Шифр НБУВ: РА360110


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського