Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=2009020300017320090203000173<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Войтків П.С. 
Буроземи пралісів Українських Карпат : автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.05 / П.С. Войтків ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Проаналізовано чинники грунтоутворення у пралісових екосистемах Українських Карпат. Охарактеризовано екологічні умови формування буроземів. За результатами вивчення морфології виявлено відмінності у показниках і ознаках буроземів пралісів і різних типів лісів, зокрема, потужності лісової підстилки та верхнього гумусового горизонту, структури, забарвлення, щебенюватості. З'ясовано, що буроземи характеризуються важкосуглинковим, рідше - середньо- та легкогливим гранулометричним складом і добре вираженою мікроагрегованістю. Зміна загальних фізичних властивостей відбувається у верхніх горизонтах буроземів і зумовлена антропогенним впливом. Буроземи характеризуються високим вмістом і запасами гумусу, зокрема, у верхній частині грунтового профілю, середньою забезпеченістю нітрогеном, гуматно-фульватним і фульватним типом гумусу. У складі увібраних катіонів алюмінію, кальцію, магнію та значно менший вміст гідрогену, наявні слабо- та сильнокисла реакція грунтового розчину, висока гідролітична кислотність. Спостережено інтенсифікацію процесів внутрішньогрунтового вивітрювання у верхній частині гумусового горизонту у буроземів букових і по всьому профілю буроземів смерекових пралісів. На підставі аналізу досліджень показано, що буроземи пралісових екосистем Українських Карпат є унікальними, особливо цінними грунтами, які потребують охорони та включення їх до Червоної книги грунтів.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.15-2(4УКР3) + П032.36(4УКР3) +
Шифр НБУВ: РА359679


Рубрики:

Географічні рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського