Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081211001002<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Лагутенко О.Т. 
Формування продуктивності агрусу в умовах Північного Лісостепу України : автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / О.Т. Лагутенко ; УААН. Ін-т садівництва. — К., 2008. — 22 с. — укp.

Досліджено проблему продуктивності агрусу сортів "Красень" і "Неслухівський" за умов Північного Лісостепу України. Вивчено питання формування родючості ясно-сірого опідзоленого грунту залежно від систем удобрення (органічної, органо-мінеральної, мінеральної), їх впливу на ефективність виробництва ягід. Виявлено позитивний вплив мінеральної системи на рівень ростових процесів у рослин агрусу, а саме: покращання росту гілок та пагонів, збільшення площі листкової поверхні, посилення росту та галуження коренів. Установлено, що застосування органо-мінеральної системи сприяє синтезу пластичних речовин, за цього відбувається збільшення накопичення фітомаси у 1,8 раза та підвищення врожайності обох сортів агрусу у середньому у 1,6 раза у порівнянні з контролем. Установлено, що за усіх запропонованих систем удобрення маса ягід зростає у сорту "Красень" на 16 %, а у "Неслухівського" даний показник у середньому за варіантами у 1,2 раза більший у порівнянні з "Красенем". За однакових грунтово-кліматичних умов на всіх фонах живлення плодоносні рослини сорту "Неслухівський" є більш урожайними, оскільки середній рівень їх врожайності у 1,2 раза вищий, ніж у "Красеня". Доведено, що органо-мінеральна та мінеральна системи створюють оптимальний поживний режим грунту для агрусу. Проте органічні форми добрив впливають переважно на рівень азотного, а мінеральні - фосфорно-калійного живлення. За результатами економічного оцінювання виробництва ягід показано, що у разі застосування органо-мінеральної системи удобрення собівартість продукції знижується на 26,5 %, а прибуток зростає у 1,8 раза у порівнянні з контрольним варіантом.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: П258.5-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА358379


Рубрики:

Географічні рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського