Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081211000601<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Марцинковський В.С. 
Підвищення ефективності технології виготовлення підшипників ковзання високошвидкісних турбокомпресорних агрегатів : автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.08 / В.С. Марцинковський ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Суми, 2008. — 23 с. — укp.

З використанням результатів дослідження розроблено методику спрямованого вибору технології забезпечення необхідної якості елементів підшипників ковзання (ПК) найбільш економічними методами. Проаналізовано існуючі технології підвищення якості поверхневих шарів деталей та показано, що процес електроерозійного легування (ЕЕЛ) є найбільш перспективним для формування на елементах ПК поверхневих шарів з необхідною структурою та параметрами. У разі застосування перехідних шарів з олов'яної бронзи та міді, які наносяться за методом ЕЕЛ у захисному середовищі аргону, підвищується міцність з'єднання сталевої підкладки з антифрикційним бабітовим шаром у порівнянні з традиційною технологією відповідно на 2,3 і 35 %. ЕЕЛ бабітових бронзових вкладишів ПК м'якими антифрикційними металами дозволяє створювати на їх робочих поверхнях спеціальні покриття, що поліпшують умови припрацювання. Застосування після ЕЕЛ методу безабразивної ультразвукової фінішної обробки (БУФО) призводить до зниження шорсткості поверхні (Ra) з 1,25 до 0,05 мкм, збільшення стискаючих напруг з 70 до 500 МПа та формування поверхневого шару з мікротвердістю на поверхні до 8 000 МПа. Рекомендовано використання комбінованої технології ЕЕЛ + БУФО для зміцнення підшипникових шийок роторів. Запропоновано нові технологічні конструкції ПК з самоустановлювальними вкладишами на гідростатичному підвісі, на базі яких створено підшипник, що має високі несучу здатність, надійність, економічну витрату мастильного матеріалу, що в остаточному підсумку позитивно впливає на динаміку ротора та роторної машини в цілому. Економічний ефект від впровадження результатів дослідження становить 134 тис. грн.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: З762.22-042-06 +
Шифр НБУВ: РА357816


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського