Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081211000573<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Руденко В.В. 
Параметричні магнітоакустичні ефекти у магнітних діелектриках та композитних матеріалах : автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.11 / В.В. Руденко ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2008. — 20 с. — укp.

Експериментально досліджено вплив складу полікристалічних феритів на основі фериту нікелю на магнітопружний зв'язок в ультразвуковому діапазоні частот. Встановлено залежності швидкості магнітопружних хвиль від зовнішнього поля. Експериментально досліджено параметричну взаємодію магнітопружних коливань з полем електромагнітного нагнітання у композиті на основі Терфенола-D та у пористому нікелевому фериті - перспективних матеріалах з акустичним імпедансом, наближеного до імпеданса води. Запропоновано оригінальну імпульсну експериментальну методику, що дозволяє з високою чутливістю реєструвати вплив нагнітання на декремент загасання магнітопружних коливань у допороговому параметричному режимі. Чутливість швидкості звуку до змінного магнітного поля склала 4,39 %/кЕ та 3,39 %/кЕ для композита та фериту відповідно. Зроблено порівняльний аналіз результатів наукового дослідження з даними, одержаними на полікристалічному нікелевому фериті. Проведено експериментальне вивчення генерації трифононних зв'язаних станів у високотемпературному антиферомагнетику у полі поперечного електромагнітного нагнітання. Досліджено допорогові та надпорогові режими генерації зв'язаних станів у разі зміни початкової фази нагнітання щодо фази трифононного корелятора акустичного поля. Встановлено, що особливістю надпорогового режиму є формування сингулярності акустичного поля за скінченний час нагнітання. З'ясовано, що стабілізація обумовлена внутрішніми нелінійними процесами. Виявлено, що результати наукового дослідження узгоджуються з теорією резонансної нелінійної взаємодії квазіфононів з електромагнітним полем.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.373,022 +
Шифр НБУВ: РА358669


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського