Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081211000312<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Бульба О.Ю. 
Конституційно-правові аспекти реалізації принципу поділу влади в Україні: національна традиція та сучасність : автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / О.Ю. Бульба ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено актуальну конституційно-правову проблему становлення принципу поділу державної влади, з'ясовано співвідношення його закріплення в Конституції України та практичної реалізації у сучасній Україні. Здійснено конституційно-правовий та історико-теоретичний аналіз суті, змісту, вимог принципу поділу влади, створення механізму його реалізації у сучасній демократичній державі. Запропоновано концепцію, згідно з якою універсалізація принципу не знімає питання своєрідності його реалізації у країнах з неусталеною демократичною державно-правовою традицією, з нетривалим досвідом державотворення. Завдяки проведеному дослідженню встановлено національні особливості втілення на практиці принципу поділу влади. Визначено тенденції його реалізації у різні історичні часи української державності. Виявлено суперечності, наявні за умов конституційно-правового закріплення існуючої моделі поділу державної влади. Запропоновано нові підходи до моделі реалізації поділу влади на конституційно-правових засадах. На підставі компаративного аналізу досліджено особливості реалізації принципу поділу влади в Україні, державах-учасницях СНД, країнах Центральної та Східної Європи, в яких мав місце період політичних трансформацій після соціалістичного режиму. Вміщено тезу, що для реалізації принципу поділу влади необхідне його утвердження на рівні Конституції України, змістовне наповнення принципу, створення механізму стримувань і противаг. Наведено тлумачення принципу поділу влади між трьома гілками й іншими суб'єктами. Розглянуто українську модель поділу влади у контексті реально діючих моделей, запроваджених у цих країнах. Установлено, що в Україні може бути реалізована модель поділу влади як президентсько-парламентської так і парламентсько-президентської республіки.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.411 + Х809(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА358616


Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського