Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081211000291<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Черенько Т.М. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування корекції запально-нейроімунних порушень у хворих на ішемічний інсульт : автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.15 / Т.М. Черенько ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 40 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи підвищення ефективності лікування хворих на гострий ішемічний інсульт (ІІ) на підставі вивчення найбільш важливих показників локальних запальних і нейроавтоімунних процесів, виявлення їх зв'язку з тяжкістю, перебігом і наслідками гострого періоду ІІ. Створено прогностичну модель наслідку ІІ з урахуванням запальних і нейроавтоімунних чинників, патогенетично обгрунтовано й експериментально апробовано схему неспецифічної протизапальної терапії з використанням мовалісу, пентоксифіліну, флогензиму. Показано, що рівень післяішемічного локального запалення не лише відображає вихідну тяжкість неврологічного статусу, а й впливає на еволюцію неврологічного дефіциту, визначає наслідки гострого періоду. Доведено, що раннє неврологічне погіршення супроводжується достовірним підвищенням вмісту фактора некрозу пухлини альфа, С-реактивного білка, глюкози та позначається на динаміці неврологічних функцій на 21-у добу. Виявлено, що учасники запальних і нейроавтоімунних реакцій здійснюють спільний односпрямований вплив на тяжкість неврологічних розладів у разі ІІ. Визначено показники післяішемічного запалення та нейроавтосенсибілізації, які на підставі покрокового регресійного аналізу визнані незалежними та дали змогу підвищити точність прогнозу ІІ. В експерименті на щурах з фокальною церебральною ішемією виявлено вторинний нейропротекторний вплив неспецифічної протизапальної терапії, що супроводжується достовірним зниженням кількості макро- та мікрогліальних клітин у порівнянні з "традиційно пролікованими" тваринами. З'ясовано, що клінічна ефективність комбінованої протизапальної терапії обумовлена усуненням дисбалансу про- та протизапальних цитокінів, що обумовило вплив на різні ланки патогенезу запально-нейроімунних порушень у разі ІІ в критичні для хворого строки.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-5 +
Шифр НБУВ: РА357509


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського