Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081124057327<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Строцень Б.С. 
Черняхівська культура Західного Поділля : Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.04 / Б.С. Строцень ; НАН України. Ін-т археол. — К., 2006. — 18 с. — укp.

На підставі картографування черняхівських селищ та могильників Західного Поділля встановлено, що вони локалізуються за двома груапи, які співпадають з ландшафтними районами - Тернопільським та Придністровським. За результатами аналізу нових та відомих раніше матеріалів простежено спільні та відмінні риси між обома групами пам'яток. До спільних належать: розміщення селищ, біритуалізм у поховальному обряді, типи конструкції могильних ям, набір поховального інвентарю, єдиний господарський уклад населення другої чверті I тис. н.е. Відмінні риси виявлено у житлобудуванні, окремих аспектах поховального обряду та деяких рисах матеріальної культури, насамперед типах ліпної кераміки. Специфічні риси придністровських старожитностей продовжують побутувати у регіоні та на пам'ятках гунського часу, а також празько-корчацьких, а відмінні риси пам'яток тернопільської групи мають аналогії у вельбарській культурі. Зроблено висновок, що у другій чверті I тис н.е. Західне Поділля населяли дві етнічні групи - атохонна слов'янська та прийшла германська.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(23УКР34)273.123.01 +
Шифр НБУВ: РА346391


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського