Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081124056308<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Головаха В.І. 
Функціональний стан печінки і її патологія у коней (етіологія, патогенез і діагностика) : Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.01 / В.І. Головаха ; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2004. — 43 с. — укp.

Установлено видові особливості функціонального стану гепатобіліарної системи у клінічно здорових коней різного віку, породи та фізіологічного стану, що є підставою для розробки інформативних методів діагностики патології печінки. Уперше визначено фізіологічні показники активності індикаторних ферментів печінки (аспарагінової та аланінової амінотрансфераз, глутамілтрансферази), холестеролу, білірубіну, колоїдно-осадових проб у коней різних вікових груп та різного фізіологічного стану. Установлено, що у коней-продуцентів імунних сироваток виникають необоротні зміни гепатоцитів, що спричинює розвиток гіперпротеїнемії, синдромів цитолізу та функціональної недостатності, яка проявляється гіпоальбумінемією та диспротеїнемією. Уперше виявлено схильність коней з патологією печінки до розвитку ентералгії, виявлено механізми розвитку патології печінки у разі метеоризму кишечнику. Відзначено, що хронічний гастроентерит у коней, спричинений асоціацією E. coli та Ps. aeruginosa, призводить до розвитку паренхіматозної жовтяниці, порушення структури цитоплазматичної та мітохондріальної мембран гепатоцитів. Зауважено, що зміни функціонального стану та структури печінки у разі асоційованого перебігу ІЕМ та лептоспірозу характерні для хронічного гепатиту і початкових стадій цирозу, ринопневмоніії та лептоспірозу - хронічного гепатохолангіту. Уперше вивчено функціональний стан печінки у коней, хворих на сетаріоз, який характеризується розвитком синдромів запалення, гепатоцелюлярної недостатності, холестазу, цитолізу та печінкової енцефалопатії, що у сукупності можна діагностувати як хронічний гепатохолангіт. Уперше апробовано для лікування та профілактики патології печінки у коней препарат бджолиного обніжжя "Бістим".

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.351-912-6 +
Шифр НБУВ: РА334458


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського