Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081124054214<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Панченко С.М. 
Флора, рослинність та популяції модельних видів Старогутського лісового масиву (Сумська область) : Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / С.М. Панченко ; Ін-т ботаніки ім. М.Г.Холодного НАН України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Для Старогутського лісового масиву (СГЛМ)- основного заповідного ядра Деснянсько-Старогутського національного природного парку встановлено склад флори, проведено її аналіз. Виявлено, що флора за основними флористичними пропорціями подібна до конкретних флор Бореальної флористичної області, але ценотична та географічна структури відбивають її неморальні риси. Для масиву на домінантній основі розроблено класифікацію рослинності. Виділено 6 лісових, 22 болотні, 12 лучних та 6 водних формацій. Встановлено загальні особливості розміщення рослинності, розроблено картосхему. У СГЛМ виявлено рідкісні види вищих судинних рослин. З метою вивчення 11 клонів Huperzia selago розроблено неушкоджуючі методи морфометричного аналізу, на основі яких оцінено їх сучасний стан. Всередині клонів виявлено кілька рівнів диференціації ортотропних синтеломів. Досліджено також модельні популяції окремих видів родини Pyrolaceae (Chimaphyla umbellata, Orthilia secunda, Pyrola minor) у раритетних рослинних угрупованнях. Розроблено ключі для визначення вікових станів даних видів. Розглянуто особливості структури їх популяцій та закономірності змін морфопараметрів відповідно до ценотичних умов. Вперше проведено віталітетний аналіз для різних вікових субпопуляцій одного виду. Визначено закономірності морфопараметричних змін видів родини Pyrolaceae в ряду чагарників до багаторічних розеткових трав. Проведено созологічну оцінку Старогутського лісового масиву на основі представленості на його території рідкісних видів та рослинних угруповань. Розроблено спосіб оцінки мозаїчного аспекту різноманіття і використано його для виділення заповідної зони Деснянсько-Старогутського національного природного парку.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*852.119(45УКР5-4СУМ),022 + Е50*852.29(45УКР5-4СУМ),022
Шифр НБУВ: РА309120 Пошук видання у каталогах НБУВ 


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського