Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081124053372<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Макаренко О.В. 
Фармакологічний аналіз антициклооксигеназної активності нових неопіоїдних анальгетиків (експериментальне дослідження) : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / О.В. Макаренко ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2006. — 24 с. — укp.

Виявлено ряд похідних норборену найбільш активних речовин, здійснено поглиблене дослідження анальгетичних і протизапальних властивостей за умов експериментальної патології, а саме: "ад'ювантного" артриту. Сполуки С-45, С-58 С-63 (найбільш активні) проявляють достатній антиноцицептивний ефект у порівнянні з новими анальгетиками та традиційними нестероїдними протизапальними засобами і НАА. За результатами нейрохімічних досліджень установлено, що похідні норборену ефективно знижують біомаркери запалення за умов "ад'ювантної" хвороби: сіроглікоїди, сіалові кислоти та глікозаміноглікани у сироватці крові та вміст оксипроліну в сечі. На підставі даних вивчення нових похідних норборену зроблено припущення, що протизапальні та знеболювальні властивості зумовлені властивістю ефективно гальмувати рівень простагладинсинтетази (ЦОГ) у тромбоцитарній масі, тканинах мозку та слизовій оболонці шлунку. За порівняльного аналізу непрямих методів вивчення антиооксигеназної активності введено умовний коефіцієнт співвідношення антиЦОГ-1 (ульцерогенний ефект) / антиЦОГ-2 (протизапальна активність), завдяки якому зазначено, що похідні норборену та нові анальгетики мають більш виразні терапевтичні ефекти за токсичні, що має прояв у більш виразній анальгетичній і протизапальній активності у порівнянні з ульцерогенною дією.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.703 +
Шифр НБУВ: РА345611


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського