Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081124045813<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Данишурка Н.А. 
Соленосні формації Дніпровсько-Донецької западини і перспективи їх використання для створення підземних сховищ : Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.21 / Н.А. Данишурка ; Ін-т геол. наук НАН України. — К., 2003. — 23 с. — укp.

Досліджено геологічну будову, речовинний склад, структурно-текстурні особливості та фізико-механічні властивості соляних порід формаційного комплексу солянокупольних структур щодо придатності для розміщення підземних сховищ різного цільового призначення. Надано аналітичний огляд стану основних аспектів напрямку роботи: стану проблем сховищ енергетичної сировини, хімічних продуктів, технологічних газів, ізоляції токсичних і радіоактивних відходів у світовій практиці та в Україні та їх використання (з оцінкою перспектив) у поданих напрямках. Розроблено методологію та визначено методичні прийоми цільових досліджень. Використано методологічний апарат вибору та оцінки геологічних об'єктів різного рангу для розміщення підземних сховищ, який містить прийоми: комплекс еколого-геологічних критеріїв вибору та розробку оціночних моделей геологічних об'єктів. Розроблено комплекс еколого-геологічних критеріїв вибору та оцінки ділянок для розміщення сховищ різного цільового призначення. На базі детальних літологічних та структурних досліджень внутрішньої будови масивів, їх речовинного складу та структурно-текстурних особливостей, з урахуванням кореляції останніх міцнісних властивостей та проникності, розроблено крупномасштабні цільові структурно-літологічні моделі трьох солянокупольних структур північно-західної частини Дніпровсько-Донецької западини з геометризацією та прогнозом в соляному масиві структурних елементів з різними характеристиками міцнісних властивостей і проникності. У межах соляних масивів виділено ділянки (майданчики, інтервали), сприятливі для підземного будівництва, з виділенням несприятливих інтервалів. Методика може бути застосована з метою вибору геологічних об'єктів на етапах регіональних досліджень, а також на етапах геологорозвідувальних робіт, спрямованих на виділення та оцінку ділянок соляного масиву, придатних для розміщення підземних ємкостей різного цільового призначення - сховищ нафти та нафтопродуктів, вуглеводневих газів, інертних газів, хімічних продуктів, акумуляторів стисненого повітря, а також ізоляції радіоактивних і токсичних відходів.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Д452.17(45УКР)-0 + Д452.17(45УКР)-0 + Д452.17(45УКР)-0
Шифр НБУВ: РА326033


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського