Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081124045348<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Сапицька О.М. 
Сільські жінки України в умовах підготовки та проведення колективізації (1928 - середина 1933 рр.) : автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.М. Сапицька ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено різноманітні аспекти життєдіяльності жінок-селянок, зміну їх місця та ролі у суспільстві протягом 1928 - першої половини 1933 рр. Визначено механізми входження селянок до суспільно-політичної, економічної та соціальної сфер життя за умов докорінної трансформації сільськогосподарського виробництва. Вивчено напрямки й обсяги використання праці сільських жінок. Визначено роль професійно-освітнього рівня селянок у формуванні їх соціального статусу. Розкрито мотиви праці сільських жінок. Досліджено загальні та специфічні заходи щодо охорони праці жінок у сільськогосподарському виробництві. Проаналізовано рівень соціальної захищеності сільських жінок і якість загальномедичного й акушерського обслуговування селянок. Оцінено санітарно-гігієнічні умови життя та праці сільських жінок та їх побутове обслуговування. Установлено зміни у культурному та духовному рівнях розвитку особистостей селянок. Досліджено динаміку зростання та форми їх суспільно-політичної активності. З'ясовано причини та розглянуто участь сільських жінок України у селянському опорі радянській політиці примусової всеоохоплювальної колективізації. Зроблено висновки та наведено рекомендації для запобігання помилок та прорахунків під час визначення в Україні перспектив і напрямків соціально-економічного розвитку сільської місцевості.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)614-232 +
Шифр НБУВ: РА353946


Рубрики:

Географічні рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського