Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081124043298<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Басараб М.М. 
Роль громадських організацій Закарпаття в державотворчих процесах наприкінці 80-х - на початку 90-х рр. ХХ ст. : автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / М.М. Басараб ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2007. — 20 с. — укp.

Визначено особливості функціонування перших незалежних громадсько-політичних організацій Закарпаття в 1988 - 1994 рр. у загальноукраїнському контексті. Показано специфіку утворення громадських організацій і об'єднань у краї, що було зумовлено певними факторами, а саме: історико-політичними традиціями, ідеологічним протистоянням у суспільстві, формуванням демократичних відносин і плюралізму, активізацією суспільно-політичного життя населення, відродженням духовних цінностей, захистом оточувального середовища та вирішенням екологічних проблем, прагненням до створення незалежної держави. Досліджено активну державотворчу позицію Закарпатської крайової організації Народного Руху України за перебудову, крайової організації Української Гельсінської спілки, обласної організації Товариства української мови ім. Т.Шевченка, Ужгородського товариства "Просвіта" та відродженої крайової "Просвіти", обласних організацій "Меморіалу", Товариства політв'язнів і репресованих, Краєзнавчого об'єднання ім. О.Митрака, Союзу українок Закарпаття, Української народної Ради Закарпаття. Розкрито їх основні статутно-програмовані документи. Проаналізовано державотворчі процеси та протидію їм комуністичної влади краю. За умов краху командно-адміністративної системи, кризи комуно-радянських державних відносин пробудження народної свідомості сприймалося населенням краю з піднесенням. Місце та роль громадських організацій у державотворчих процесах непересічні. Важливість функцій, які у процесі діяльності вони виконували, стала головним чинником в інтеграції інтересів громадян, досягненні пріоритетних завдань тогочасності. Зазначено, що політика багатьох товариств сприяла усвідомленню краянами необхідної для представників будь-якої нації основних засад розвитку самобутньої культури. Вони базувались на засадах патріотичного виховання молоді, відстоювання національних, культурних і духовних цінностей.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЗАК)63-48 + Ф79(4УКР333)2 +
Шифр НБУВ: РА354768


Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського