Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081124043284<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Кучер О.В. 
Роль генетичних факторів у виникненні та розвитку гострої лейкемії у дітей : Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.31 / О.В. Кучер ; АМН України. Ін-т гематології та трансфузіології. — К., 2007. — 39 с. — укp.

Обгрунтовано та визначено комплекс інформативних генетично обумовлених факторів для виявлення схильності до розвитку гострої лейкемії в дітей і прогнозування перебігу захворювання, що базується на результатах дерматогліфічного, імуногенетичного, клініко-генеалогічного досліджень, результатах аналізу спадково обумовлених факторів і конституціональних особливостей дитини, а також наявності та первинно невипадкових хромосомних аномалій. Установлено HLA-специфічності, а саме: HLA-B*51, HLA-Cw*07, а також HLA-DRB1**11, HLA-DQA1*0101 та HLA-DQB1*0505, які є маркерами схильності до розвитку гострої лімфобластної (ГЛЛ) та мієлоїдної лейкемії (ГМЛ) в дітей. Доведено, що ризик розвитку у дітей ГМЛ, взаємопов'язаний з наявністю в HLA-генотипі специфічності HLA-A*33 та HLAB*27 а розвиток ГМЛ - з наявністю HLA-специфічності HLA-A-A*01, HLA-B*40 та HLA-DRB1*07, слід вважати маркерами резистентності до ГЛЛ, а HLA-B*08 - до ГМЛ у дітей. Створено бальну шкалу та діагностичний індекс розвитку гострої лейкемії відповідно до інформативності демографічних ознак у хворого. Доведено, що стигми дизембріогенезу кісткової тканини є асоціативним маркером ГЛ у дітей. Виявлено взаємозв'язок даних генеалогічного дослідження (наявності онкологічної патології у родоводах) та конституційональних особливостей дитини (збільшення маси тіла за умов народження, лімфоїдна гіперплазія тканин носоглоткового кільця) з розвитком ГЛ. Як фактори ризику виникнення ГЛ у дітей визначено вік матері під час народження дитини, патологічний перебіг вагітності та пологів, а також професійна специфіка роботи батьків та їх шкідливі звички. На підставі результатів дискримінантного аналізу родоводів, анамнестичних даних, конституціональних особливостей дитини, стигм дизембріогенезу а дерматоструктур, а також особливостей розподілу HLA-специфічностей визначено інформативні критерії комплексу генетично обумовлених факторів ризику розвитку ГЛ у дітей і науково обгрунтовано поетапний скринінг щодо виявлення схильності до онкогематологнічної патології у дітей. Установлено взаємозв'язок між ініціальними клініко-лабораторними характеристиками хворих, особливостями їх фено- і генотипу. Розроблено комплекс критеріїв оцінки прогнозу перебігу лейкемічного процесу в дітей (строків встановлення та тривалості першої ремісії, кількості та виду рецидиів, розвитку ускладнень, тривалості життя пацієнтів).

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.411.022-14 +
Шифр НБУВ: РА349519


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського