Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081124042643<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Турін Є.М. 
Розробка прийомів вирощування сої в Криму з використанням різних штамів бульбочкових бактерій : Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Є.М. Турін ; Півд. філ. "Крим. агротехнол. ун-т" Нац. аграр. ун-ту. — Сімф., 2006. — 16 с. — укp.

Досліджено специфічність взаємодії сортів сої Вітязь 50, Валюта та Деймос з різними штамами бульбочкових бактерій. Встановлено, що у симбіозі сої з бульбочковими бактеріями максимальної ефективності можна досягнути лише у разі повної відповідності генотипів росилин і бульбочкових бактерій. Виявлено, що у підвищенні рівня ефективності азотфіксувальної системи бобових важливу роль відіграє не лише рослина-господар, його сортові особливості та фізіологічний стан, а й генотип мікросимбіота та його вплив на загальний ефект симбіотичного з'єднання азоту атмосфери. На підставі результатів наукового дослідження встановлено, що найбільш ефективним для обробки насіння сої сортів Вітязь 50, Валюта та Деймос є штами бульбочкових бактерій Bradyrhizobium japonicum 71T та Bradyrhizobium japonicum M8. У разі обробки насіння сої цими штамами встановлено найкращі параметри росту та розвитку рослин, зокрема, їх маси та висоти, а також кількості, маси й активності бульбочок. Показано, що штами бульбочкових бактерій Bradyrhizobium japonicum 71T та Bradyrhizobium japonicum M8 забезпечують найбільш високі показники основних параметрів урожайності й якості продукції.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-4(4УКР-6КРИ) + П213.6-4(4УКР-6КРИ)
Шифр НБУВ: РА344442


Рубрики:
 Соя 

Географічні рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського