Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081124032791<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Шестяєва Н.І. 
Патоморфологічні особливості та фрагментація ДНК у новоутвореннях молочних залоз собак : Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.02 / Н.І. Шестяєва ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Проведено патоморфологічні дослідження новоутворень молочних залоз (МЗ) у собак, що мешкають за умов великого промислового міста. Вивчено якісний і кількісний аспекти гістологічних типів новоутворень МЗ собак. Надано морфологічну характеристику плейоморфізму епітеліальних клітин та їх ядер. Одержано дані щодо особливості вмісту ДНК у ядрах та інтенсивності загибелі клітин різних новоутворень МЗ. Здійснено порівняльний аналіз між гістологічними діагнозами, що визначаються за класифікаціями ВООЗ пухлин МЗ собак та людини. Показано, що адекватна класифікація новоутворень МЗ має враховувати типові гістологічні характеристики, джерела специфічних типів пухлинних клітин (епітеліальних, міоепітеліальних, клітин сполучної тканини), яка є базовою класифікацією пухлин МЗ собак, а також локалізацію первинного ураження (протоків чи часточок) та інфільтративні властивості пухлин, що є основними принципами класифікації пухлин МЗ людини. Установлено відмінності у часі виникнення та швидкості розвитку доброякісних і злоякісних новоутворень МЗ, їх локалізації, розмірів і значення атипової гіперплазії у розвитку останніх, що дозволило виявити певні прогностичні фактори. Висловлено думку, що ризик виникнення новоутворень МЗ збільшується з кожним випадком фізіологічної та, особливо, патологічної естрогеної стимуляції епітелію МЗ.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.6-953-3 +
Шифр НБУВ: РА341495


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського