Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081124032719<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Фастовець М.М. 
Патогенетичні аспекти лікування та профілактики залізодефіцитної анемії у дітей раннього віку в умовах нітратного навантаження організму : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / М.М. Фастовець ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2004. — 18 с. — укp.

Уперше обгрунтовано негативну роль тривалої дії нітратів у генезі розвитку та перебігу залізодефіцитних анемій (ЗДА) у дітей раннього віку. Розкрито певні патогенетичні аспекти розвитку даної патології. Установлено закономірності порушень метаболічних процесів, зокрема, обміну заліза, стану оксидантно-прооксидантної системи та рівня інтоксикації у разі надходження до організму підвищеної кількості нітратів. Показано, що у дітей раннього віку, які постійно проживають на нітратно забруднених територіях, відмічається достовірне зростання рівня нітратів у крові, збільшення вмісту метагемоглобуліну, що призводить до розвитку пероксидного стресу з виснаженням функціональної активності антиоксидантної системи на фоні нітратної інтоксикації організму. Доведено, що нітратне навантаження на організм дитини даного віку поглиблює дефіцит заліза в організмі, виснажує його запаси, негативно впливає на баланс залізотранспортних білків, що є одним з патогенетичних ланцюгів розвитку ЗДА. Розроблено новий патогенетично обгрунтований комплекс лікувально-профілактичних заходів, спрямований на захист організму дітей від дії підвищених доз нітратів та лікування ЗДА з застосуванням залізовмісного препарату "Актиферин" та антиоксидантного препарату "Кверцетин".

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.411.033.2-52 +
Шифр НБУВ: РА332682


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського