Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081124028197<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Мороз О.М. 
Окислювальна конверсія етанолу в ацетальдегід клітинами метилотрофних дріжджів : Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.20 / О.М. Мороз ; НАН України. Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2003. — 22 с. — укp.

Розроблено модельну систему процесу біотехнологічного продукування оцтового альдегіду шляхом конверсії екзогенного етанолу в ацетальдегід алкогольоксидазою клітин мутантів метилотрофних дріжджів Hansenula polymorpha. Вивчено вплив мутацій, які блокують активності ферментів метаболізму ацетальдегіду, порушують глюкозну катаболітну репресію синтезу алкогольоксидази, а також призводять до підвищення активності фермента, на ефективність біотрансформації етанолу в оцтовий альдегід клітинами мутантних штамів H. polymorpha. Зазначено, що клітини регуляторного мутанта з підвищеною активністю алкогольоксидази виявилися найбільш ефективними біокаталізаторами процесу. Розроблено метод одержання мутантів метилотрофних дріжджів з підвищеною активністю алкогольоксидази. Ізольовано мутант H. polymorpha 7-4А з активністю фермента до 6,8 Од/мг білка після культивування клітин у середовищі з глюкозою. Запропоновано умови культивування клітин штаму для одержання високого виходу біомаси. Оптимізовано умови проведення біоконверсії етанолу в ацетальдегід клітинами штаму 7-4А. Доведено, що мутації, які призводять до пошкодження етанольної катаболітної інактивації алкогольоксидази, підвищують ефективність біоконверсії етанолу в ацетальдегід клітинами мутантів Pichia methanolica з блоком ацетил-КоЛ синтетази та ізоцитратліази. Розроблено схему біоконверсії етанолу в ацетальдегід клітинами штаму 7-4А (після спеціальної обробки), у яких стабілізація активності алкогольоксидази за інактивуючих умов (пошкодження селективної автофагії пероксисом) досягнуто завдяки специфічній дії хімічних реагентів.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.551.1 Sac*871 +
Шифр НБУВ: РА323244


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського