Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081124027520<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Тихоліз О.М. 
Обгрунтування та розробка комплексу заходів для запобігання раптовим обваленням вугілля : Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.26.01 / О.М. Тихоліз ; Держ. Макіїв. НДІ з безпеки робіт у гірн. пром-сті. — Макіївка-Донбас, 2001. — 20 с. — укp.

Визначено залежності прояву раптових обвалень вугілля від гірничо-геологічних умов залягання вугільних пластів, гірничотехнічних і геомеханічних умов їх розробки. Встановлено, що 35 % раптових обвалень вугілля відбулися в зонах впливу геологічних порушень; найбільш небезпечними щодо раптових обвалень є ділянки пластів зі зміною потужності на 15 % і більше, а також пласти (пачки), складені вугіллям III - V типів тектонічної порушеності. Прояв раптових обвалень вугілля зростає через збільшення потужності розроблюваного пласта та глибини розробки. З'ясовано, що 48,6 % раптових обвалень вугілля відбулися в області впливу очисних вибоїв сусідніх пластів, 74,4 % - в зонах підвищеного гірничого тиску (ПГТ), що утворюються створами зупинених вибоїв і крайових частин сусідніх пластів. Відмічено, що раптове обвалення вугілля можливе в над- і підроблених зонах. Установлено, що схильний до раптових обвалень пласт є сипучим, можливість обвалення якого зумовлена характером поводження бічних порід, тобто наявністю зависання порід покрівлі у виробленому просторі, обвалення яких сприяє процесу обвалення вугілля. Перетворення вугільного пласта на сипуче середовище відбувається під впливом геологічних факторів, гірничого тиску, сорбційного зниження міцності, розклинювальної дії рідких плівок, що утворюються внаслідок фазового переходу суміші метану та його гомологів. Уточнено деякі параметри технологічних і спеціальних способів запобігання раптовим обваленням вугілля. Визначено кути нахилу вибоїв прямолінійних лав за умов забезпечення стійкості вугільного масиву, а також параметри випереджальної кріпи з використанням пінополіуретанових складів.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: И310.18 + И183.5
Шифр НБУВ: РА315849 Пошук видання у каталогах НБУВ 


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського