Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081124026525<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Косульников С.О. 
Нові методи лікування гнійно-запальних процесів м'яких тканин (клінічно-експериментальне дослідження) : Автореф.дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / С.О. Косульников ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено клінічні, мікробіологічні, біохімічні, імунологічні та патогістологічні зміни у 104 хворих, які відбулися через гнійно-некротичних процеси м'яких тканин або були наслідком синдрому Фурньє. Розроблено новий комплексний метод хірургічного лікування хворих з поширеними некротичними фасціїтами. Відсепаровування життєздатних шкірних клаптів з урахуванням анатомічних ділянок і кровопостачання дозволяє провести радикальну обробку та санацію вогнища композицією окисників (пероксиду водню та спиртового розчину йоду). Запропонований методу зберегає життєздатність шкіри та захищає рану від значних лімфо- та плазмовтрат, забезпечує візуальний контроль за розвитком некротичного процесу. Внаслідок укриття рани повноцінними шкірно-жировими клаптями у пацієнта зменшується біль у період від санації до санації. Фіксація шкірно-жирового клаптя запобігає його скороченню, дозволяє після загоювання рани одержати хороший косметичний ефект. На підставі аналізу імунологічних і гістологічних змін у хворих з поширеними гнійно-некротичними процесами встановлено, що в патогенезі поширених гнійно-некротичних процесів важливу роль відіграють механізми інфекційно-алергічної реакції, розвиток вторинного імунодефіциту внаслідок довготривалої дії антигенів бактеріального походження та некротизованих тканин. Виявлено, що анемія у пацієнтів з поширеними гнійно-некротичними процесами розвивається на фоні зростання концентрації еритропоетину в сироватці крові на відміну від хворив без анемії або здоровимх пацієнтів.Встановлено, що середні показники концентрації інтерлейкінів TNF та IL-1 у крові підвищені у хворих обох груп.Доведено, що в розвитку гангрени Фурньє відіграють певну роль механізми інфекційної алергії. За допомогою запропонованої програми лікування кількість хворих з поширеними некротичними фасціїтами скорочено удвічі строк їх госпіталізації, а летальність знизилася з 20 % до 4,7 %.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.144-5
Шифр НБУВ: РА314475 Пошук видання у каталогах НБУВ 


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського