Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081124025698<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Портнов А.В. 
Науково-освітня діяльність української еміграції в міжвоєнній Польщі (1919 - 1939) : Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / А.В. Портнов ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича, Ін-т народознав. — Л., 2005. — 18 с. — укp.

До наукового обігу введено нові історичні джерела (зокрема з польських і чеських архівів), використані в процесі дослідження розвитку науково-освітньої діяльності української еміграції у Польщі в 1919 - 1939 рр. у контексті національної політики польського уряду й становища українського населення Східної Галичини та Волині. Проаналізовано процес формування української еміграції та специфіку її взаємодії з польським урядом. Встановлено причини та особливості створення еміграційних наукових та освітніх установ - закладів освіти в таборах інтернування, Студіуму православного богослов'я, Українського Наукового Інституту. Висвітлено еволюцію інституцій науково-освітньої діяльності української еміграції у міжвоєнній Польщі. Визначено вплив національної політики Польщі та зовнішньої політики Радянської України на розвиток науково-освітньої діяльності української еміграції. Виявлено характерні риси та специфіку розвитку української науки в еміграції та проаналізовано взаємозв'язки українських учених-емігрантів з західноукраїнськими та польськими науковцями. Проаналізовано погляди польської еліти щодо вирішення українського питання в українській еміграції. Висвітлено значення наукової діяльності учених-емігрантів у розвитку української науки та культури.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ПОЛ=9УКР)61-7 +
Шифр НБУВ: РА336838


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського