Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081124025087<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Яремчук І.М. 
Надшвидке заморожування та відтавання ембріонів корів з використанням мембраностабілізуючих речовин : Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.20 / І.М. Яремчук ; Ін-т біології тварин УААН. — Л., 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено вплив умов надшвидкого заморожування ембріонів великої рогатої худоби на їх морфофункціональні властивості, життєздатність та приживлення у реципієнтів. Встановлено, що вітрифікаційне середовище з вмістом у ньому 25 % гліцерину, 40 % сахарози та 35 % культурального середовища з 20 % фетальною сироваткою забезпечує 77,2 % життєздатності деконсервованих ембріонів та 47 % їх приживання у реципієнтів. Виявлено, що оптимальними стадіями розвитку ембріонів для заморожування надшвидким методом є компактні морули, ранні й експандовані бластоцисти. Розроблено й експериментально перевірено ефективний спосіб підвищення якості деконсервованих ембріонів, заморожених надшвидким методом. Встановлено, що короткотривале культивування ембріонів після розморожування у середовищі для культивування з фосфоліпідним комплексом сприяє відновленню фізіологічних властивостей ембріонів і підвищує успішність їх приживлення після трансплантації на 13,6 %. Створено вітрифікаційне середовище з композиційними кріопротекторами поліфункціональної дії, вплив яких проявляється у забезпеченні нативних властивостей цитоплазматичних мембран у процесі дегідратації клітин. Виявлено, що додавання до складу середовища мембраностабілізувальних речовин, зокрема холін - хлориду у концентрації 0,3 % та препарату "Філомек" у концентрації 0,2 % підвищує стійкість ембріонів до надшвидкого охолодження, забезпечує понад 90 % їх збереження після деконсервування та приживлення у реципієнтів на рівні 55 - 60 %. Встановлено, що введення в організм корів-донорів під час гормональної обробки вітаміну E та комплексу фосфоліпідів підвищує активність ферментів антиоксидантної системи, сприяє нормалізації обмінних процесів у репродуктивних органах тварин, забезпечує 72,3 % виходу повноцінних ембріонів, підвищує їх життєздатність після деконсервування до 91,2 % і приживлення у реципієнтів на рівні 54,8 %.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-23-271.24 с8 + Е623.362.443*333-636-601.2 с8 +
Шифр НБУВ: РА350381


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського