Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081124024820<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Нипорко С.О. 
Мохоподібні природного заповідника "Горгани" : Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / С.О. Нипорко ; НАН України. Ін-т ботаніки ім. М.Г.Холодного. — К., 2006. — 23 с. — укp.

Досліджено біофлору природного заповідника "Горгани", яка налічує 231 вид з двох відділів, а саме: печіночників (Hepatophyta) та мохів (Bryophyta). Печіночники представлені 73-ма видами з 22-х родин і 35-ти родів, а відділів Bryophyta - 158-ма видами з 27-ми родин і 75-ти родів. Уперше для території дослідження вказано 218 видів, для флористичного району Горган - 18 видів, з яких 4 печіночників і 14 мохів, а для Українських Карпат - один вид (Odontoschisma denudatum (Mart) (Dum.). Виявлено особливості бріофлори заповідника та її місце серед бріофлор інших заповідних територій України. Установлено, що бріофлора природного заповідника "Горгани" за своїм систематичним складом (на рівні родин) та на видовому рівні виявляє найбільшу подібність з бріофлорами карпатських заподників (Карпатського біосферного заповідника та Карпатського національного парку). Вивчено особливості розподілу мохів за основними рослинними ценозами, проаналізовано взаємозв'язки між ними на підставі видового складу, географічної й екологічної структури. З використанням методу фітоіндикації проведено градієнтний аналіз, побудовано ординаційні матриці, що чітко відображають амплітуду змін екологічних факторів, а також кореляцію між зміною цих факторів й угруповань мохоподібних різних рослинних ценозів. Виявлено 32 види мохоподібних регіональної, національної та європейської категорій рідкісності, відзначено їх найбільшу концентрацію у долині р. Бистриця та на найвищих вершинах (Довбушанці, Ведмежику). Зазначено, що підтримання існуючого режиму заповідності є достатнім для збереження цих видів.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.2*80(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА341560


Рубрики:

Географічні рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського