Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081124024360<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Суліковська О.В. 
Можливості холтерівського моніторування електрокардіограми та аналіз варіабельності ритму серця у дітей з вегетативними дисфункціями : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.В. Суліковська ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2005. — 25 с. — укp.

Розглянуто проблему підвищення ефективності діагностики вегетативних дисфункцій (ВД) у дітей. Вперше на основі аналізу варіабельності ритму серця (ВРС) під час добового моніторування електрокардіограми (ЕКГ) проведено комплексне дослідження особливостей вегетативного гомеостазу у дітей з ВД та проаналізовано його хронобіологічні харктеристики. Теоретично обгрунтовано та розроблено новий діагностичний алгоритм оцінки стану вегетативного гомеостазу у даної категорії хворих. Вперше у дітей з ВД визначено зміни параметрів часового та спектрального аналізу добової ВРС, які характеризуються напруженням симпатичного відділу вегетативної нервової системи (ВНС) та ослабленням парасимпатичних впливів у разі зниження загальної ВРС і напруження адаптаційно-пристосувальних механізмів вегетативного забезпечення. Вперше описано характерні зміни добової ВРС за різних клінічних форм ВД. Встановлено їх достовірні діагностичні відмінності та прогностичні особливості змін вегетативного гомеостазу. Виявлено порушення циркадних ритмів вегетативної регуляції у дітей з ВД, які характеризуються нічною симпатикотонією та зниженням амплітуди добового ритму. Визначено добові профілі порушень ритму серця та встановлено тісний взаємозв'язок між циркадним профілем частоти серцевих скорочень (ЧСС) і аритмією. Обгрунтовано доцільність застосування в комплексному дослідженні вегетативного гомеостазу аналізу ВРС під час проведення добового моніторування ЕКГ, що дозволить підвищити ефективність діагностики ВД та індивідуалізувати терапевтичні заходи під час лікування дітей з даною патологією.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.109-43 + Р733.628.063-43 +
Шифр НБУВ: РА337793


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського