Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081124023713<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Підмогильний С.М. 
Моделі та інформаційні технології в задачах землекористування : Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / С.М. Підмогильний ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2007. — 19 с. — укp.

Вирішено наукове завдання автоматизованого керування земельними ресурсами й землекористуванням. Розроблено відповідні математичні моделі, алгоритми, програми, інформаційні технології з питань раціонального землекористування. Розвинуто теоретичні та методологічні засади, розроблено методології та інструментарій моделювання, проведено аналіз, синтез і побудову автоматизованих систем керування процесами землекористування. Запропоновано математичний опис системи на базі мови теорії множин, яка використовує всі типові ресурси складних систем. Виконано структуризацію автоматизованої системи землекористуванням. Аналітично обгрунтовано процедуру синтезу структури автоматизованої системи керування. Виділено основні етапи синтезу структури. Проаналізовано завдання землекористування та показано, як апарат моделювання може використовуватися за умов дисперсійного аналізу, для динамічних рядів. Опрацьовано методику використання даного математичного апарата для задач землекористування. Зазначено, що прийняття рішень у реальних задачах землекористування є складною та багатоаспектною проблемою, запропоновано та реалізовано використання елементів теорії нечітких множин. Для розв'язання задачі запропоновано метод, що дозволяє реалізувати попарне порівняння обраних показників й одержувати відповідну функцію, що відображає ступінь переваги одного фактора стосовно інших. Розроблено теоретико-графові моделі землекористування з використанням методу прогнозування очікуваної врожайності сільськогосподарських культур. Головною метою використання таких моделей є зниження агроекономічного ризику за умов наявності більш виважених прогнозів врожайності. Це дає змогу планувати форфардні та ф'ючерні операції, укладати торгові операції за прогнозом урожайності культур. Наведено моделі грошової оцінки земель і показано приклади їх використання до певних міст. Доведено можливість практичної реалізації розроблених теоретичних методів, математичних моделей, принципів і методів побудови компонентів автоматизованої системи управління земельними ресурсами.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: П14 в661.2 +
Шифр НБУВ: РА351633


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського