Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081124023543<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Токий Н.В. 
Моделирование влияния дефектов кристаллического строения на электронную подсистему кристалла : Автореф. дис... канд. физ.-мат. наук: 01.04.07 / Н.В. Токий ; НАН Украины. Донец. физ.-техн. ин-т им. А.А.Галкина. — Донецк, 2004. — 21 с. — укp.

Виявлено механізми формування структур і фізичних властивостей кристалічних середовищ різних типів з іонним, ковалентним і металевим зв'язками. Розроблено методику моделювання впливу дефектів низької розмірності (домішок, вакансій, локальних вигинів, дислокацій, зовнішніх поверхонь) на атомну й електронну структури таких кристалів, що визначають їх конструкційні та функціональні властивості. Розраховано вплив даних дефектів на електонний енергетичний спектр, електронне зображення, електронні, парамагнітні, транспортні та механічні властивості кристалів у межах теорій сильного зв'язку, дислокацій та дифракції електронів. За допомогою комп'ютерного моделювання на прикладі однієї квантово-механічної моделі розраховано електронну структуру та передбачено вплив усіх домішкових d-елементів у діоксиді цирконію на транспортні властивості аніонної вакансії. На підставі розробленої методики встановлено реальну атомну структуру домішкових центрів літію та фосфору в ковалентному алмазі за допомогою порівняння результатів комп'ютерного моделювання електонної структури з експериментальними даними щодо напівпровідникових і парамагнітних властивостей. Удосконалено динамічну квантово-механічну теорію електронно-мікроскопічного зображення локального неоднорідного вигину кристалічої гратки, що враховує зміну умов проходження електронного пучка у разі зміни кута нахилу фольги, що дозволяє вимірювати компоненти тензора вигину-крутіння. Визначено параметри локального дипольного вигину, що контролюють фізико-механічні властивості металів і сплавів. З використанням одержаних параметрів встановлено можливу дислокаційну структуру такого вигину, розраховано поля деформацій і оцінено поля напружень, викликаних вигином у пластині та необмеженому кристалі. Розроблено фізичні засади цілеспрямованого формування сполуки та структури кристалів з новими корисними властивостями з низьковимірними недосконалостями.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.31,022 +
Шифр НБУВ: РА332268


Рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського