Бази даних


Автореферати дисертацій - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=20081124019907<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
   
Старовойтенко І.М. 
Листування Євгена Чикаленка як історичне джерело : Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / І.М. Старовойтенко ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Вперше проведено комплексне дослідження епістолярної спадщини відомого громадсько-політичного діяча кінця XIX - початку XX ст., мецената та мемуариста Євгена Чикаленка (1861 - 1929). Зазначено, що переважну більшість даних історичних джерел репрезентовано вперше. Проведено їх видову ситематизацію, встановлено особливості епістолярного стилю кореспондентів. Здійснено археографічний аналіз досліджуваних листів, проведено тематичну диференціацію їх змісту за проблемно-хронологічним принципом, виділено домінуючі теми та сюжети, серед яких: події громадсько-культурного та політичного життя кінця XIX - початку 1920-х рр., їх інтерпретація сучасниками; видавничі проблеми, зокрема пов'язані з виданням "Громадської думки" (1906) та "Ради" (1906 - 1914); публіцистична, журналістська діяльність кореспондентів, написання мемуарів і проблеми їх видання в еміграції. Висвітлено відображення науково-літературної та публіцистичної діяльності Є.Чикаленка та його кореспондентів, виокремлено літературно-критичні сюжети у листуванні з письменниками. Визначено унікальність просопографічної інформації у листах Є.Чикаленка, систематизовано біографічні дані про його адресатів та кореспондентів. Зроблено висновок, що листування Є.Чикаленка є цінним джерелом для всебічного дослідження важливих історичних сюжетів.

  Завантажити


Індекс рубрикатора НБУВ: Т211(4УКР)52 + Т3(4УКР)61-8 Чикаленко +
Шифр НБУВ: РА332101


Рубрики:

Географічні рубрики:
 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського